Güneş Pillerinden Elektrik Ürettim

Kodla Büyü

Ekli dosyalar

• YouTube - Solar Hücre Lehimleme ve Birleştirme.part1.rar
    3.3 MB · Görüntüleme: 25
  • YouTube - Solar Hücre Lehimleme ve Birleştirme.part2.rar
    3.1 MB · Görüntüleme: 25
Bu panel 60 wat üretir acaba daha fazla yapıılsa elekrik sobasına bağlantı yapılsa ısınma için kullanılabilirmi? sizce pratik olarak mümkünmüdür? aküye ısıtıcı bağlanırmı? bağlanılan güç kaynağı nı netten baktım tam dolu olduğunda 40 dakika enerji verir demiş ama tabi bu eskirse kaç dakika bilinmez? siz yapmışsınız bunun verimli olduğunu düşünüyormusunuz?

omerkaraca' Alıntı:
Bu panel 60 wat üretir acaba daha fazla yapıılsa elekrik sobasına bağlantı yapılsa ısınma için kullanılabilirmi? sizce pratik olarak mümkünmüdür? aküye ısıtıcı bağlanırmı? bağlanılan güç kaynağı nı netten baktım tam dolu olduğunda 40 dakika enerji verir demiş ama tabi bu eskirse kaç dakika bilinmez? siz yapmışsınız bunun verimli olduğunu düşünüyormusunuz?

Hocam elektirikli ısıtıcı olayı çok zor ama imkansız değil. Çok büyük bir panel (tahminin 3-4 kilowat/saat) ve çok büyük aküler lazım. Bu da çok maliyetli olur.
Hazır sistem kurulumu yapan şirketler var. Evin tüm ihtiyacı (Tv+buzdolabı+çamaşır+bulaşık mak) 30 bin tl gibi bişey istiyor. Onda bile ısıtıcı çalıştırmak mümkün olmaz.

Merkezi Hizmetiçi eğitim planında benim gördüğüm kadarıyla ilk defa 168 numaralı kursta Adanada "Güneş Enerjili Teknolojilerin Kullanımı Kursu" adı altında kurs açılmış. Çok sevindirici.Ama sadece meslek lisesi öretmenlerini alıyorlar. Ben katılamıyorum. Dua edinde bi şekilde gidebileyim.

Geri