Gün ve saate göre içerikleri nasıl aktif,pasif hale getirilebilir?

Kodla Büyü

mucocc

Üye
Kullanıcı girişi yaptıktan sonra gün ve saate göre link/buton içerikleri nasıl aktif/ pasif hale getirilebilir?

TV programı olarak düşünebilirsiniz, kullanıcı girişi yapıldıktan sonra tv programının sadece kullanıcının giriş yaptığı zamandaki program link/butonu aktif olacak, diğerleri pasif olacak veya hiç gözükmeyecek.

Örneğin: pazartesi 11.00 de giriş yapıldıysa o saatteki A program linki aktif, diğerleri pasif. 14.00'de giriş yapıldıysa C program linki aktif diğerleri pasif olacak şekilde bir işlem Wordpress vb platformlar ile minumum kodlamayla hızlı bir şekilde nasıl yapılabilir?

Wordpress'te bu işe özel bir eklenti olduğunu sanmıyorum ama yine de araştırın isterseniz. Kısacası kod yazmadan olmaz.

Cevap için teşekkürler hocam. Daha eklenti bulmadım ama benzer mantıkla yapılabilecek çok şey var onu değiştirebilirim diye düşünmüştüm. Mesela günün sözü, haftanın her günü için bir söz göstermesi, veya haftanın belirli gün ve saatlerinde istenilen reklamın gösterilmesi gibi.

Çözüm için bir iki düşüncem var, uygun mudur, eklenti ile yapılabilir mi veya nasıl kodlanır fikrinizi almak isterim.

1-WP içinde db veya tablo hazırlayıp dinamik olarak göstermek mümkün mü? yani sistem tarih ve saate baksın, db veya tablonun ilgili hücresindeki değeri göstersin. WP kodlama deneyimim yok ama çıkış noktasını yakalayabilirsem ona göre araştırmaya devam edeceğim.

2- Biraz daha manuel işin çok olduğu bir çözüm ise, Wordpress in içindeki zamanlanmış yayınlama ile istenilen tarih ve saatte postu yayına gösterip, kaldırabiliyoruz. Ancak Tarih kesin tarih (20Eylül2020 gibi) olduğu için ben haftanın her Pazartesi yapılacak şekilde düzenleyebilirsem sayfaları hazırlayıp zamanlamayı sisteme yaptırabilirim.

Son düzenleme:
Geri