Güç Kaynağı Tavsiye YARDIM!

Kodla Büyü

Sayanora18

Üye
Merhaba arkadaşlar, okulun guvenlik kamera sistemini besleyecek bir güç kaynağı almak istiyoruz. 10 tane kameramız var. Önerebileceğiniz bir güç kaynağı var mı? Ne almalıyız özellik olarak yardımcı olur musunuz?

Öncelikle sistemin ne kadar enerji harcadığını tespit etmeniz lazım.
Eğer tüm kameralar kayıt cihazından besleniyorsa, kayıt cihazının güç kaynağının gücüne bakmanız lazım.
Yani bilgisayarda güç kaynağının üzerinde kaç watt olduğu yazar ya, örneğin 300-500 watt diye, kayıt cihazında da böyle bir bilgi var mı ona bakın. Bu o kayıt cihazının ve kameraların harcayabileceği maksimum gücü size verecektir.
Bu güç harcamasına göre UPS (kesintisiz güç kaynağı) almanız gerekir. Aksi halde aldığınız güç kaynağı belki kameralarınız 15-20 dakika çalıştırmakla kalabilir.
Açıkçası çok elektrik kesintisi yaşanmayan bir yerdeyseniz, ömürleri nedeniyle almanızı pek tavsiye etmem. Geneli 2 yılı bulmadan aküleri bitiyor, değiştirmek, muadilini bulmak falan sıkıntı olabiliyor.

kameralarıniz ortalama 1. Veya 1.5 Amper gibi bir güç harcasa 10 tane kamera için 15 Amperlik 12 voltluk elekli ( fanlida olabilir) tip bir güç kaynağı alabilirsiniz.
Ben sorunuzu çalışan bir sistemde güç kaynağının bozulduğu şeklinde anladım. Eskisi üzerine bakarak mevcut olan değeride görebilirsiniz hatta yandı ise akım değeri büyük olarak almanız mantıklı olabilir.

Geri