Fyat Düştü Acil Satılık 2014 Volkswagen Jetta

Kodla Büyü
Re: Acil Satılık 2014 Volkswagen Jetta

delikatliyam' Alıntı:
fazla abartilmis bir yorum hocam. dusuk devirlerde turbo besleme ile gitmek motorun anasni aglatiyor. 4000 devirde 175 nm tork veriyor arac. totalde 105 beygir. neyse guzel arac hocam hayirli satislar.

arkadaş yorum yapmamış hocam işin mühendisliğini vermiş. 12tsi 1.5 devirde basar senin corsa ise 4 bin devirde. yorum yapan sizsiniz:)[/quote]

jetta 1.2 tsı motorun torku 175 Nm dir bakınız. http://www.arabalar.gen.tr/volkswagen-j ... i2536.html

1.3 dizeller 230 dan başlıyor. Birde gelmişsin 1.5 katı falan diye yorum yapıyorsun. Gel ben seni bravo 1.6 mj 300 nm lık arabaya bindirireyimde ciğerlerin sırtına yapışşın ;)[/quote]

Hocam arkadaşlar doğru diyor. Benzinli araçlar karakteristik olarak yüksek tork vermezler dizeller kadar. Siz yanlış anladınız galiba. Arkadaş 1.2 tsi wv jetta ile 1.2 corsa yı karşılaştırıyor. Ayrıca ciğeri sırta yapıştıran tork değil beygir gücüdür. Dikkatli incelerseniz 1.2 tsi 175 nm torku 1500 devirde verebilirken aynı tork değerinin 2/3 ünü 1.2 corsa 4000 devirde veriyor.[/quote]
1. http://www.youtube.com/watch?v=_lyYo6JHI7s videoyu izlemeni istiyorum. tork mu yapıştırıyor beygır mı yapıstırıyor öğrenelim. Tork anlık hızlanmadakı gücüdür kısaca.
2. düşük çaplı turbo beslemelı benzılılerı arştırmak gerek bence ;)[/quote]

Hocam verdiğiniz linki dikkatli şekilde izlerseniz 4:30 da kurduğu cümleye dikkat edin. Tekrar söylüyorum ciğeri sırta yapıştıran beygir gücüdür.
Ayrıca ben düşük çaplı turbo beslemeli araçlarla ilgili olumlu veya olumsuz pek çok görüş var. Ben açıkcası çokta mühendislik kısmını bilmediğim için bir şey diyemem

Ha hepten de kestirip atmayalım tabi. İşin içinde daha pek çok parametre de var. Yani aracın ağırlığı vites oranları ve şanzımanı aerodinamik yapısı vs vs. tork ve beygir gücü ayrılmaz şeilde birbirine bağlı ancak dizel araçlarda tork daha yüksek iken benzinli araçlarda tork karakteristik olarak düşük. Tork daha çok yük taşıma maksatlı araçlarda önemli oluyor. Veya rampada iyi asılması istenen araçlarda. Ancak hız ve hızlanma için beygir gücü daha çok tercih ediliyor. Dediğim gibi hocam tamamen birbirinden soyut düşünmek ve kesin ifadeler kullanmak yanlış olur. Biz biraz abarttık olayı :)

Hocam öncelikle hayırlı satışlar.
Yorumlarin çoğunu okudum bende bir jetta kullanıcısının ve yine yorumlara guldum.
Jetta kullananlar memnun kullanmayanlar memnun değil..♥ben jettadan önce 1.6 turbo dizel Kia kullaniyordum ve canavar gibi bir araçtı jetta tabiki o kadar seri değil önemli olan ne ile kiyasladiginiz normal 1.6 benzinli araçla kiyaslarsak jetta birebir aynıdır.
1- Demişler ki şehir içinde yavaştır yalan merak edenler 0-100 hızlanmasına baksinlar.
2- Dizel araçla kiyaslayacaksan jettadada var yaklaşık 20000 pahalı. Al kullan.
3- 1.6 benzinli araçla kiyaslarsan ... 1.6 çok yakar gider tüp taktirirsin motor ömrü gider verim düşer ama 1.2 TSİ canavar gibi.
4- adamlar passatta cc de bile 1.4 TSİ kullanıyor onlar canavar da jettami kötü. Bakin VW de artik 1.6 motor yok ve tüm markalar VW ni taklit ediyor bugün ford 1,0 motor yaptı.
5- sıra konusuna gelirsek ben sakarya bayii gittim 3 ay beklersiniz dedi İstanbullu aradım gri ve siyah var deri istemedim bursa gri gelecek dedi sitenedim sonunda beykozda beyaz buldum 1 haftada arabayı aldım yeterki arayın araba piyasada var.
Birde ben sunu anlamıyorum almanlar cokmu salak. İse yaramaz motoru piyasaya sürmüş. ödül almış biz beğenmiyor uz.

Volkswagen;
Her fırsatta çamur atılan ve bi o kadarda hayalleri süsleyen marka... 8)

Vayy abi bee.. Bizim öğretmenlerin de maşallah Motor Mühendislerinden aşağı kalır yanı yok :p

Abi ne kadar çok şey biliyorsunuz ve dikkat ediyorsunuz araçla ilgili motorla ilgili derin meselelere. Eminim Türkiye'deki kullanıcıların %50'inden fazlası sizin bu Mühendislik bilgilerinizin hiçbirinden haberleri bile yoktur.

Araca gelince evet fiyat yüksek. Ama arkadaş da demiş ki "sıfır aldım sadece 2 kere il dışı gidip geldim". Yani bence siz aracı almayı düşünecek olan arkadaşlar için satılabilecek bir fiyat yazın ki satıcı olan arkadaş ta kendi fiyatını ona göre düzenlesin. Yoksa zaten araba Jetta. Yani söylenecek tüm sözler ve eleştiriler yersiz kalıyor.

Hocam güzel araba almışsın vesselam :wink:

hocam inş istediğin fiyata satarsın madem ev alcakmısın galeriye versen çokmu öldürüyolar arabayı 45 demi vermezler

Vayy abi bee.. Bizim öğretmenlerin de maşallah Motor Mühendislerinden aşağı kalır yanı yok

:puhaha:

Selyon hocam teşekkürler inşallah satarız şuan biraz rahatım ev sahibi arabayı satana kadar bekleyecek izin verdi ne zaman satılırsa o zaman gelirsin evi başkasına satmam dedi

Arabaya 2 kişi 48 bin verdi ama ben vermeyi düşünmüyorum arabadan ne kar ne de zarar etmeyi düşünmüyorum verdiğim parayı alayım yeter

Re: Acil Satılık 2014 Volkswagen Jetta

delikatliyam' Alıntı:
hakançöllü' Alıntı:
fatihpc' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
fatihpc' Alıntı:
1.2 motora yüklüyorlar torku oynuyolar ayarlarıyla biraz ucuz diye satıyolar. 1400 kg için 1200 cm3 çok az hocam tamam şehir için kalkar gider hisetmezsin ama hızlanmalarda kalır oracıkta gitmez. Bende corsa 1.2 var 1100kg araç onda bile böyle oluyor. Belli bir hızdan sonra zorlanıyor.

sayın hocam turbo motorlar hakkında biraz araştırma yapın 1.2 tsi motor sadece 1550 devirde senin corsanın 4000 devirde verdiği torkun 1.5 katından fazlasını veriyor.

fazla abartilmis bir yorum hocam. dusuk devirlerde turbo besleme ile gitmek motorun anasni aglatiyor. 4000 devirde 175 nm tork veriyor arac. totalde 105 beygir. neyse guzel arac hocam hayirli satislar.

arkadaş yorum yapmamış hocam işin mühendisliğini vermiş. 12tsi 1.5 devirde basar senin corsa ise 4 bin devirde. yorum yapan sizsiniz:)

jetta 1.2 tsı motorun torku 175 Nm dir bakınız. http://www.arabalar.gen.tr/volkswagen-j ... i2536.html

1.3 dizeller 230 dan başlıyor. Birde gelmişsin 1.5 katı falan diye yorum yapıyorsun. Gel ben seni bravo 1.6 mj 300 nm lık arabaya bindirireyimde ciğerlerin sırtına yapışşın ;)

sayın okuduğunu anlamayan arkadaşım ben burada 1.2 atmosferik motorlu corsa ile 1.2 tsi jettayı karşılaştırdırdım. Oku-Anla-Araştır sonra lafa katıl komik duruma düşme!!! bu arada senin övdüğün 1.6 mjet 300 torklu bravolar kalkışta 1.6tdci 240 torka sahip focus2 lerin arkasında kalıyor. Son olarak 1.3 hangi dizel 230dan başlıyormuş merak ettim 1.3 dizellerin torkları 180-200 civarındadır tabi chip tuning yoksa

Geri