Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

fujitsu siemens bilgisayar açılmıyor

Konu, 'Pc Notebook ve Çevre Birimleri' kısmında uragan06 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. uragan06

uragan06 Seçkin Üye Seçkin Üye

BT sınıfında fujitsu siemens bilgisayarı bir türlü açamadım.Güç kablosunu takdığımada güç kaynağının fanı çalışmıyor. Güç kaynağını değiştirdim.Ramları,bios pilini,güçle ilgili herşeyi söküp değiştirdim.ama bir türlü Çalıştıramdaım.

Bir de güç kaynağına güç kablosunu direk takınca çalışır mı???

2. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Çalışan bir güç kaynağı ile denediyseniz, problem ana kartınızda olabilir. Anakarta bağlı güç kablosu hariç tüm kabloları sökün, portlarına sadece ekranın vga kablosunu takın. Hatta harici ekran kartı onu da sökün. Ön paneldeki güç düğmelerinin ve ledlerin de kablolarını sökmeyi unutmayın. Bir tornavida yardımı ile power düğmesini bağladığınız iki pini kısa devre yaparak bilgisayarı açmayı deneyin. Hatta bu işlemi anakartı ve güç kaynağını kasanın dışına çıkararak da yapabilirsiniz.
    Güç kaynağının sağlamlığını güç kaynağının anakarta bağlanan kablosundaki yeşil ve siyah renkli kabloları bir ataç ya da tel yardımı ile kısa devre yaparak çalıştırıp, kontrol edebilirsiniz.

3. bilisimci61

bilisimci61 Süper Üye Süper Üye

bende de böyle bir sorun var, bilgisayarlarım patır patır dökülüyor 2 senedir, güç kaynaklarını değiştiriyorum bir süre çalışıyor ama sonra yine aynı sorun başlıyor, öğretmen bilgisayarımda aynı duruma geldi, ne zaman şarter düşse ya da elektrikler kesilse bilgisayarlar bir süre açılmıyor. (şarter düştüğü sırada pc ler açık değil) bunun çözümü nedir, yakuphan hocam bir öneride bulunmuş ama bunu yapmak baya uzun ve karmaşık geldi. sorun neyde olabilir. lütfen

4. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

5. bilisimci61

6. neverjealous

neverjealous Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

7. bilisimci61

sağolun hocam bizgüç kaynağının içindeki kondansatörleri değiştiriyorduk ama yine bir süre sonra aynı sorun oluşuyordu, meğer anakarttakileri değiştirmek lazımmış.

8. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Kopyalayıp yapıştırırken elim tuşa deymiş sona fazladan bir rakam girmiş. :)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal