ftp programı giriyor fakat yönetim panelinden giremiyorum

Kodla Büyü

Braweheart01

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar okul web sitemizin ftp şifrelerini biliyorum
yönetim paneline okulun mail adresini 681756@meb.k12.tr şeklinde yazıyorum
şifre kısmına da okulun ftp şifresini yazıyorum yönetim panelinden asla giremiyorum.
aynı şifreleri filezilla ya yazınca sorunsuz giriyor
amacım okulun eski alan adını iptal edip yeni kurum kodunda aynı alan adını almak
birisi bana yardım etsin yönetim panelinde kullanıcı adı ve şifre yazan yere ne yazacağız?

681756@meb.k12.tr bu yazdığınız kurum kodu yeni mi yoksa eski mi? Eğer sisteme ilk defa girecekseniz eski kurum kodu ve eski ftp şifrenizle giriş yapacaksınız.

Yeni kurum kodlu mail adresinizle giirş yapmak için : Sisteme var olan eski kurum adres ve şifresiyle giriyorsunuz. Sunucu yönetiminden yeni bir kullanıcı oluştur başlığını tıklayıp yeni bir isim yönetici ya da ediyör ü seçip yeni kurum mailinizi yazmalısınız. Okul adını da aynı başlıktan değiştirebilirisiniz.

Sorunu çözdüm, benzer sorunu yaşayanlar için yazıyorum.
Bizim okulun eski kurum kodu 681756 idi
Daha sonra okul ilkokul ve ortaokul diye 2 ye ayrıldı ve + 2 kurum kodu daha geldi, böyle olunca eski kurum kodu geçerliliğini yitirmiş.
ftp girişinde mail adresi kısmına yeni gelen ilkokulun mail adresini yazdım ftp şifresi olarak da eski sitenin ftp şifresini yazdım ve oldu
tahminimce bizim eski kurum kodu bilgileri ilkokul bölümüne taşınmış, veya web sitesi bilgileri taşınmış.
yönetim paneline girince sunucu yönetimi kısmından okulun kurum kodunu güncelleyince adı da otomatik olarak değişti

k.cokol' Alıntı:
Sorunu çözdüm, benzer sorunu yaşayanlar için yazıyorum.
Bizim okulun eski kurum kodu 681756 idi
Daha sonra okul ilkokul ve ortaokul diye 2 ye ayrıldı ve + 2 kurum kodu daha geldi, böyle olunca eski kurum kodu geçerliliğini yitirmiş.
ftp girişinde mail adresi kısmına yeni gelen ilkokulun mail adresini yazdım ftp şifresi olarak da eski sitenin ftp şifresini yazdım ve oldu
tahminimce bizim eski kurum kodu bilgileri ilkokul bölümüne taşınmış, veya web sitesi bilgileri taşınmış.
yönetim paneline girince sunucu yönetimi kısmından okulun kurum kodunu güncelleyince adı da otomatik olarak değişti

Bizde tam tersi olmuştu. Yeni 1 tane kurum kodu gelmesine rağmen eski kurum koduyla öncelikle giriş yapabildik. Her ilçede farklı olmuş demek ki
.Neyse sorun çözülmüş ya gerisi boş :)

Geri