FP BTR'ler DYK'larda GÖREV ALAMAZ Yazısı

Kodla Büyü

mehmettutgun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Son satırdaki saçmalığa bakın lütfen. Gören de o 18 saatlik ek ders karşılığına, hafta sonu da dahil sanır.

Ekli dosyalar

• BTR ÖĞR..jpg
    BTR ÖĞR..jpg
    155.4 KB · Görüntüleme: 1,873
  • 18012016-00576183-ek-ders.jpg
    18012016-00576183-ek-ders.jpg
    189.4 KB · Görüntüleme: 1,828
bizim yetiştirme kursları bu gün onaya gitti.
bakalım sonuç ne olacak ankarada.

http://evraksorgu.meb.gov.tr/ adresinden 359e dc75 3633 81b2 e32d evrak kodu ve 576183 evrak sayısı ile sorgula yapıldığında, aslında soruyu soran öğretmen arkadaşın hafta içinde yapılan DYK'lardan ek ders alıp almayacağı sorulmuş ama bakanlık yazısı hafta içi-hafta sonu demeden, DYK'larda görev alamaz deyip çıkmış. Olacak iş değil.

Ekli dosyalar

• Snap721.png
    Snap721.png
    5.7 KB · Görüntüleme: 1,828
müdür yardımcıları da görevlendirme ve dyk'ler de görev alıyorlar btr ve müdür yardımcılığı ek ders yönetmeliği açısından değerlendirilirse eşit koşullarda mı? merak ettim.

hocam bizde pazartesi başladık onaya bu gün gitti.
sonuçtan umudum yok

dirhem' Alıntı:
müdür yardımcıları da görevlendirme ve dyk'ler de görev alıyorlar btr ve müdür yardımcılığı ek ders yönetmeliği açısından değerlendirilirse eşit koşullarda mı? merak ettim.
bi farkı yok. görevlendirme mantığı aynı. burada yanlış olan şey, soruyu soran öğretmen arkadaş, evrak sorgudan da görüleceği üzere hafta içi kursunu sormuş, bakanlık hafta içi kursu dememiş de kurslardan ek ders alamaz demiş. oyuncak oynuyorlar. bu işi bırakalım mı yani, bunu mu istiyorlar ?

bidene' Alıntı:
sonuçtan umudum yok
kursu anladığım kadarıyla hafta içi yapıyorsunuz. hafta içi, görevli olduğunuz süre bittikten sonra yaptığınız kursta bile bir sıkıntı yok ama ne diyelim hadi. ya biz yanlış düşünüyoruz, ya da ......

fatihinfedaisi' Alıntı:
bidene' Alıntı:
sonuçtan umudum yok
kursu anladığım kadarıyla hafta içi yapıyorsunuz. hafta içi, görevli olduğunuz süre bittikten sonra yaptığınız kursta bile bir sıkıntı yok ama ne diyelim hadi. ya biz yanlış düşünüyoruz, ya da ......
saat 15:10 da dersler bitiyor bende eve gidiyorum. kimse de kalkıp eve gidemezsin diyerek okulda tutamaz o saatte beni.
bende buna paralel olarak 15:20 de kurs açıyorum. yani kurs açmasam okulda kalacağım diye bir durum yok.
gelde bunu anlat işte tependekilere.

Arkadaşlar sendikama konuyu ilettim. Müsteşarla iletişime geçiliyormuş. bir ay içinde olumlu bir sonuç bekliyorlar. Kursları kapatmayın geri ödemesi olur dediler. bunlar bana söylenilenler.

pyazar' Alıntı:
Arkadaşlar sendikama konuyu ilettim. Müsteşarla iletişime geçiliyormuş. bir ay içinde olumlu bir sonuç bekliyorlar. Kursları kapatmayın geri ödemesi olur dediler. bunlar bana söylenilenler.
hangi sendika? hocam kurslar kapansa bile onay alınır tekrar açılır, yeterki şu saçmalık düzelsin, ilçede rezil olduk bi ben açamıyorum önüne gelen herkes kurs açmış, ücret 2 kat değilken kimse açmıyordu ben açıyordum şimdi elimizden aldılar

hocam hangi sendika olduğu önemli. Merak ediyorsanız Eğitim-sen. Kurs için kapandıktan sonra tekrar onay almak çok zor. Haklısınız gerçekten de rezil ettiler. İstanbul ücretleri ödüyor. diğer yerlerde hala sıkıntı. Yeğitektenle konuşan bir arkadaşım var. Onlar da umutlu. Bu haksızlıktan geri dönülecek. Ama devlet işi işte biraz zaman alacak.

ilçemde kurs açan tüm branşlar-müdür yardımcıları hatta sınıfçlar bile bıyık altından kis kis hepsi benim durumuma gülüyor

aynenbadi' Alıntı:
ilçemde kurs açan tüm branşlar-müdür yardımcıları hatta sınıfçlar bile bıyık altından kis kis hepsi benim durumuma gülüyor

Devran döndüğünde sen de onlar gülersin :) :p
Öğretmeniz hepimiz ama işte camiamız böyle. Hiç kimse diğerinin iyiliğini istemez.. Nadiren bulursun iyi niyetlisini..

Az önce bimere

"Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 18.01.2016 Tarih ve 28892082869E.576183 sayılı yazısı ve Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararının 16 maddesinin 2 fıkrası (ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. ) gereği Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerinin destekleme yetiştirme kursu, nöbet ,belletmenlik ve benzeri ek işlerden ücret alınmasının önüne geçilmiştir. Bakanlığımız ve taşra teşkilatı makamlarında münhal bulunan müdür,müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları yapılan (6aylık ile 1yıllık süreli ) görevlendirmeler için aynı gerekçe ile ek ders ücretlerin sınırlandırılması, yapılmış ise fazla ücret ödemelerinin de iadesinin sağlanmasını arz ederim."
yazdım yolladım.

Onlar düşünsün artık

Geri