FP-BTR Sınıf Gözlem Formunu nasıl uyguluyorsunuz?

Kodla Büyü

shemonster

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ben daha önce uygulamadım uygulayan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi?
verimli oluyor mu? derse girip bir ders boyunca gözlem mi yapıyorsunuz? öğretmenlerden olumsuz tepki geliyor mu malum bazı öğretmenler tahta kullanmak istemiyor özellikle yaşı ilerlemiş emekliliği gelmiş öğretmenler. fatih kursu almamış öğretmenler tahtayı pek kullanmayı bilmiyorlar onlara ayrı bi uygulama yapıyomusunuz?

Bende uzun zamandır ilk defa görev aldım bakalım nasıl olacak arkadaşlardan yol gösterecek yardım edebilecek olan var mı acaba

bizde tahtalar kuruldu ama teslim almadık kullanmaya başlamadık yani ben de bu form ile ilgili hiç birşey yapmadım şuan ancak uygulamaya geçince herhalde derste 5 dakika felan dururum benim dersime başka öğretmen gelse ben rahatsız olurum dersine girdiğim arkadaşında rahatsız olacağını düşünüyorum açıkçası

İnternet olmadan tahtada EBAyı kullanamayacağimiza göre. Sınıf gözlem formlarıda saçma kalıyor. Malum internet ile ilgili fiber ihalesi yapılacakmış daha. Bu arada okulum ortaokul :(

seasun' Alıntı:
İnternet olmadan tahtada EBAyı kullanamayacağimiza göre. Sınıf gözlem formlarıda saçma kalıyor. Malum internet ile ilgili fiber ihalesi yapılacakmış daha. Bu arada okulum ortaokul :(
Hocam bizde de durum aynı ozaman Veli eba bilgilendirmesi falan hep muamma aslında muamma değil de işte

ilkokul ortaokul birleşik olan arkadaşlar bütün öğretmenleri için gözlem formu dolduruyor musunuz yoksa sadece ortaokul öğretmenleri için mi dolduruyorsunuz?

Kabin, kablolar tamam da internet yok. Neyi gözlemleyeceğiz? Eba V sınıf esas önemli olan. Tabletler gelecek, bağlantı gelecek ki tam anlamıyla ders işlensin biz de formu dolduralım. Tahtayı açtı, ebaya girdi, görselleri, videoları kullandı vs. Bu mu yani?

Hocalarım 10 haziran'a kadar gözlem formu doldurmamız gerekiyor. Bu konuda deneyimi olan arkadaşlarımız varsa paylaşımda bulunabilir mi?

arkadaşlar google 'da BTR sınıf gözlem formu yazınca bir sürü örnek çıkıyor çok karmaşık değil.Merak ettiğim şey şu;bu formları il meb mi istiyor yoksa onlar istemeden biz doldurup gönderiyor muyuz?

halil23' Alıntı:
arkadaşlar google 'da BTR sınıf gözlem formu yazınca bir sürü örnek çıkıyor çok karmaşık değil.Merak ettiğim şey şu;bu formları il meb mi istiyor yoksa onlar istemeden biz doldurup gönderiyor muyuz?

Sınıf gözlem formu ekte hocam.

Ekli dosyalar

• Sınıf Gözlem Formu.rar
    14.3 KB · Görüntüleme: 263
amdturion' Alıntı:
ilkokul ortaokul birleşik olan arkadaşlar bütün öğretmenleri için gözlem formu dolduruyor musunuz yoksa sadece ortaokul öğretmenleri için mi dolduruyorsunuz?

Benim görevlendirmem ikisine birden olduğu için 2 ayrı form şeklinde doldurdum hocam.

halil23' Alıntı:

Okullara gelen yazıda ilçe MEM BTR sorumlusuna gönderilmesi isteniyor.
Sınıf içi Gözlem Formu ile ilgili okulunuza gelen yazıları mutlaka okuyunuz.

Gözlem formunu btr değil öğretmen dolduruyor. Bizler sadece sınıfta rehberlik yapıyoruz. Gözlem formunu da İl koordinatörleri istemeden göndereceksiniz.

serdemir hocam,bu formları tüm öğretmenler bittiğinde mi,yoksa yapıldıkça ay sonunda mı göndereceğiz,bir de bu formları paylaşabilirseniz sevinirim.

Geri