Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

FP-BTR olup kendi okulunda Nöbet tutan var mı?

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında elitbote tarafından paylaşıldı.


  1. elitbote

    elitbote Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    17 Ekim 2009
    Mesajlar:
    381
    Beğeni:
    73
    Arkadaşlar malumunuz üzere gödevlendirmemiz FP-BTR oldu ve nöbet konusu net değil.

    Habib hocamızın nöbetle ilgili açıklamaları şöyle :

    "Soru 17: Btr öğretmenlerine nöbet görevi verilir mi?[Yeni]

    Cevap: Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. (Kaynak: Yegitek 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazının 7. maddesi)

    Görevlendirilen öğretmene Bt rehberliği görevi yürüttüğü günler haricinde nöbet görevi verilebilecektir.

    Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 44. Maddesinin 4. Fıkrasında "İlköğretim kurumlarında; okulun bina ve tesisleri ile öğrenci mevcudu, yatılı, gündüzlü, normal veya ikili eğitim yapma gibi durumları göz önünde bulundurularak okul müdürlüğünce düzenlenen nöbet çizelgesine göre öğretmenler, normal eğitim yapan okullarda gün süresince, ikili öğretim yapan okullarda ise kendi devresinde nöbet tutarlar." denilmektedir.

    Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 86. Maddesinin 4. fıkrasının (ö) bendinde "Okul yönetimince belirlenip kendisine verilen nöbet görevini yerine getirir." ve 91. Maddesinin 1. fıkrasında "Öğretmenler, nöbet görevini nöbet çizelgesine göre yerine getirirler." denilmektedir.

    Buna göre FP-Btr görevi olmayan günlerde diğer öğretmenler ile aynı konumda olup ilgili maddeler gereğince nöbet tutmalıdırlar.


    Soru 17: Btr öğretmenlerine nöbet görevi verilir mi?[Eski]

    Cevap: Yegitek 28.09.2012 tarih ve 16791 sayılı yazının 11. maddesi gereği btr öğretmenlerine Ek1'de belirtilen görevler dışında nöbet görevi de dahil başka görev verilemez. Yani btr öğretmenlerine nöbet görevi verilmez."



    Bu yazi olusturan ekipteki Necdet Sari' nin forumda paylastigi nöbetle ilgili yorumu :
    "Örneğin nöbet daha önce verilmemesi istendi ki nöbet öğretmeni asli görevidir, önceki yazıya rağmen okul müdürü resmi olarak sorduğunda ihtiyaç varsa verin diye yazıyorduk. Nöbet görevine açıklık getirdik ki nöbete ücret gelince mağdur olmayasınız. Nöbet rehberlik görevi teneffüste de yapıldığı için verilmiyordu o yüzden rehberlik olmadığı günler verilir yazıldı. Sadece kendinizi düşünen arkadaşım işinize geldiği gibi çekiyorsunuz değil mi."


    Kendi okulumda FP-BTR görevlendirmem var.
    Kendi okulumda 7 saat ders var. Ve haftanın bir günü 6 saat dersim var. O gün için plana FP-BTR görevi yazılmazsa (Görevlendirilen öğretmene Bt rehberliği görevi yürüttüğü günler haricinde nöbet görevi verilebilecektir" ifadesine binaen) o gün nöbet tutup bunun ücretini alabilir miyim? Yeni görevlendirme yazısına göre bu mümkün. Bu şekilde nöbet tutan ve ücretini alan bir arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim.
     
  2. horozerk

    horozerk Aktif Üye

    Kayıt:
    26 Eylül 2010
    Mesajlar:
    241
    Beğeni:
    16
    Dediğini Cuma günü yaptım ve 6 saat dersimin olduğu ve ders programında btr yazılı olmayan gün nöbet tuttum, o maddeye binaen nöbet ücreti yazacaklar ama inşallah bir sıkıntı çıkmaz...
     
  3. elitbote

    elitbote Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    17 Ekim 2009
    Mesajlar:
    381
    Beğeni:
    73


    Umarım emeğinizin karşılığını alırsınız ve bu da bütün arkadaşlara örnek olur.

    Var mı aceba başka nöbet tutan FP-BTR arkadaşlarımız?
     
  4. kaybil

    kaybil Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    18 Aralık 2010
    Mesajlar:
    2.007
    Beğeni:
    2
    ben bana nöbet yazın dedim dersimin olmadığı güne koymuşlar..
    nöbet hangi gün tutyor diye bunu sorgulayacak kimse göremiyorum..
     
  5. pasha16

    pasha16 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    6 Ocak 2010
    Mesajlar:
    347
    Beğeni:
    39
    bende başka okulda görevliyim. Ve kendi okulumda nöbet tutuyorm. 6 saat dersimin olduğu günde. Yeni düzenlemeye görede bir sıkıntı teşkil etmiyor.
     
  6. maverick07

    maverick07 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    7 Haziran 2007
    Mesajlar:
    371
    Beğeni:
    21
    aynı durumdayım. kendi okulumda btr'yim ve pazartesi 6 saat dersim var. pazartesi 1. saatim boş. bu 1 saat boşluğu btr planında nerede gösteriyorsunuz?
     
  7. elitbote

    elitbote Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    17 Ekim 2009
    Mesajlar:
    381
    Beğeni:
    73
    Eskiden dersimizin olmadığı her saat planda BTR gözükürdü. Ama yeni konulan ifadeye göre 6 veya 7 saat dersimiz varsa mağdur olmamamız için nöbet tutabiliriz ve bir saat boşluğa da FP- BTR yazılmayabilir diye düşünüyorum. Keşke maddeler yazılırken net olsa da biz de hakkımız olanı mücadele ederek kendimizi açıklayarak almak zorunda kalmasak.
     
  8. murathan21

    murathan21 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    28 Şubat 2007
    Mesajlar:
    592
    Beğeni:
    15
    kendi okulumda pazartesi günleri 6 saat dersim var diğer 4 günde de başka bir lisede btr yim kendi okulumda derslerimin olduğu gün nöbetçiyim ücretini alıyoruz arkadaşlar ancak kafamda bir soru işareti var ben haftanın 4 günü btr iken ek ders neden haftanın beş gününe 4-3-4-3-4 diye yazılır onu anlamış değilim bu böyle yazılırsa müdürlerde sen haftanın 5 günü btr sin der ve nöbet yazmaz çünkü btr den dolayı 5 gün ekders ödeniyor bu da genelgeye ters değilmi btr günlerinde başka bir görev verilmez deniyor gel de çık işim içinden :)
     
  9. yusufcuk51

    yusufcuk51 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    25 Eylül 2007
    Mesajlar:
    652
    Beğeni:
    10
  10. bomax01

    bomax01 Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    29 Şubat 2008
    Mesajlar:
    1.626
    Beğeni:
    24
    I. dönem ben nöbet ücreti aldım. Dersim kendi okulumda 6 saat ve bir güne topladım. O güne nöbet yazdık ve parasını aldım. Şu anda da aynen devam ediyor.
     
  11. bejndar

    bejndar Aktif Üye

    Kayıt:
    30 Eylül 2015
    Mesajlar:
    119
    Beğeni:
    30
    ben de aynı durumdayım arkadaşlar, 4 saat dersim var ve dersimin olduğu günde nöbet tutuyorum. Diğer günlerde BTR 'yim.
     
  12. SeA_

    SeA_ Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    3 Temmuz 2013
    Mesajlar:
    515
    Beğeni:
    23
    Merhabalar, Arkadaşlar il koordinatörü ile görüştüm nöbet yazamıyoruz dedi bu birincisi.
    ben a okulunda kadrolu olarak görev yapıyorum iki senedir. Bu sene kendi okulumda dersim 6 saat
    bu dönem b okulunda btr görevlendirilmem yapıldı onaylandı.

    pazartesi ve cuma günleri a okulundayım (kadromun old okul)
    salı çarşamba perşembe günleri b okulunda btr görevim var. (derse girmem gerekmiyor ama ben girerim dedim)

    Şimdi ben kaç saat ek ders alacağım haftalık 10 mu?
    18 devam mı bu sorunu yaşayan var mı?

    kendi okulumdaki müdür 6 saati 2 güne yaydı.
     
  13. gelecek

    gelecek Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    3 Eylül 2010
    Mesajlar:
    818
    Beğeni:
    0
    Hocama katılıyorum. Kimse sorgulamaz.
     
  14. bilisimkml

    bilisimkml Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    10 Ocak 2014
    Mesajlar:
    280
    Beğeni:
    1
    Benim de 16 saat.dersim var pazartesi 8 persembe 2 cuma 6 seklinde. Cuma gunu nobet tutuyorum.
     
  15. Caterpillar

    Caterpillar Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    10 Ocak 2012
    Mesajlar:
    3.651
    Beğeni:
    52
    başka okulda btr yim, kendi okulumda 8 saat dersim var 6 saatini bir güne topladık ve nöbet tutuyorum
     
  16. Eslivya

    Eslivya Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    24 Ekim 2009
    Mesajlar:
    1.275
    Beğeni:
    12
    Benim de pazartesi günü 6 saat dersim var. Nöbet günleri değişken olduğu için haftanın herhangi bi günü nöbet tutuyorum. İlk dönem de öğretmen yetersiz olduğu için tutmuştum.
     
  17. SeA_

    SeA_ Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    3 Temmuz 2013
    Mesajlar:
    515
    Beğeni:
    23
    Arkadaşlar cevap verebilecek kimse yok mu?
     
  18. bedera

    bedera Aktif Üye

    Kayıt:
    22 Eylül 2008
    Mesajlar:
    203
    Beğeni:
    1
    Arkadaşlar benim anladığım başka okulda BTR görevlindirildiysek veya ful derse girdiğimiz gün tutabiliyoruz
     
  19. Eslivya

    Eslivya Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    24 Ekim 2009
    Mesajlar:
    1.275
    Beğeni:
    12
    Şu durumda kendi okulunuzda nöbet tutabilirsiniz tabii ki. BTR ek dersiniz de 18 saat üzerinden hesaplanır. Başka okulda 3 gün görevinizin olması 3 günlük ek ders almanız demek değil.
     

    Ekli Dosyalar:

  20. SeA_

    SeA_ Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    3 Temmuz 2013
    Mesajlar:
    515
    Beğeni:
    23
    nöbet konusu tamam, 18 sat ek ders konusunda emin miyiz?
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal