Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Fotoğraf çekme zorunlu mu

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında OGGY46 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. OGGY46

OGGY46 Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar okulda etkinlikler in fotoğrafını çekmek zorundamıyız...

2. uysal_rockci

uysal_rockci Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Fotoğraf kulübü varsa onlara yönlendirebilirsiniz.

3. hiboz

hiboz Seçkin Üye Seçkin Üye

Zorunlu değil ama çekilse iyi olur. Çekmeden önce velilerden izin belgesi almayı ihmal etmeyin.

4. afsinbey

afsinbey Aktif Üye

Yok hocam, okuldaki diğer öğretmenlerden bir farkınız yok. Bunu anlatırsınız soranlara.

5. mudamet

mudamet Seçkin Üye Seçkin Üye

Genç arkadaşlara nacizane tavsiyemdir. Okulunuzda şu benim görevim değil, formatör bunu yapmaz gibi burnunuzdan kıl aldırmaz triplere girmeyin. Ne kadar işbilir, iş bitirirseniz o kadar çok şey öğrenir ve sevilirsiniz. Nacizane önerimdir. Beğenmezseniz bana kalsın.

6. yuci81

yuci81 Seçkin Üye Seçkin Üye

Valla hocam ben tam tersini düşünüyorum, her işi yapana da amele gözüyle bakıyorlar. Örneğin seminer döneminde bir öğretmen arkadaş tabletini getirdi yapar mısın diye, seminerde boş boş oturacağıma onunla ilgilendim, seminere il dışından gelen arkadaş o da bt öğretmeni çok da yeni değil görevi, şaşırdıydı, niye bakıyorsun hocam diye çıkıştıydı hatta.

umusk bunu beğendi.
  7. DaMieN

DaMieN Süper Üye Süper Üye

Aynen öyle hocam size kalsın..

Benim genç arkadaşlara tavsiyem ilk günden dik durun ve tavrınızı koyun. Hayır demeyi öğrenin yoksa herşeye istemeye istemeye evet demek zorunda kalırsınız. Yönetmelikleri öğrenin, hakkınızı arayın ve kendinizi ezdirmeyin...

esma06, soloriron, moonlight ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  8. acipinarli

acipinarli Seçkin Üye Seçkin Üye

kısmen doğru ama bunu fırsata çevirmeye çalışan idareciler ve öğretmenler varsa hizmetçi rolüne bürünüyorsunuz. Formatörün işi ise o bakar benim işimse ben bakarım. Benim işim ders anlatmak mı? dersimi anlatırım, öğrencilerimle ilgilenirim, görevimi layığı ile yaparım, gerekirse ve elimden gelirse bazı işlere de bakarım ama her işe koşarsam o işi yapacak olan adam yatar ben bakarım.
    Yatıpta işini başkasına yaptıran adamlar gördüm.

9. cupcake

cupcake Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar sonuç olarak fotoları kim çekiyor sizlerin okulunda durum ne öğrenci mi görevlendirdiniz

10. cihan_27

cihan_27 Aktif Üye

idare ile aranız iyiyse halledin hocam değilse verin bi öğrenciye gitsin.

11. mudamet

Mesajımı beğenmeyenler; zamanında, formatör nöbet tutmaz, bizim teneffüste birsürü işimiz var diye ağlayanlar, sonra paralı olunca biz de nöbet tutacaaakkk diyenlerdir haaa. Sizi gidi hak hukuk bilen ve yedirmeyenler siziiii

yasarsahbaz ve svly bunu beğendi.
  12. mudamet

Sene başındaki öğretmenler kurulu toplantısında web yayın ekibi kurulur. Fotoğraf çekecek kişiyi de bu kurul kendi içindeki toplantıda belirler

13. btr23

btr23 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam fotoğraf çekmek zorunlu değil. Ancak BTR görevlerinden birisi de okul web sitesini güncel tutmaktır. Web sitesinin güncelliği de sitede paylaşılan etkinliklere bağlıdır. Hocam naçizane tavsiyem etkinliklerde bir öğrenci görevlendirin fotoğrafları çeksin ve en kısa zamanda bunu haber yapın böylelikle hem site güncel kalır,hem de size fotoğraf çekmediniz gibi imalarda bulunulmaz.

14. ernsg

ernsg Site Gezgini

"hep eksik olana bir süre sonra ihtiyaçta kalmaz."

eğer buradaki az sayıda kişi gibi onu yapmam bu görevim değil modunda olursanız müdürler, yöneticilerin bilişimcilere bakışının olumsuz olmasını sorgulayamayız. iş yaptıkça gelişirsin ve ülkene faydan olur. çanakkaleyi andığımız şu günlerde 15 yaşında cepheye giden erler bu benim işim değil deseydi şimdi biz olmazdık. biraz özverili olmak gerek.

mudamet bunu beğendi.
  15. tdemirparmak

tdemirparmak Seçkin Üye Seçkin Üye

Sanki yillar oncesinden hortlayan bir konu gibi geldi... ama taze topikmiş:p

16. dokmeefrail

dokmeefrail Süper Üye Süper Üye

yapılan iş okulun işi yapsanız ne olur sanki. günlük yaptığımız iş 1-2 saati geçmiyor ortalamaya vursanız. (bazen tam gün başımızı kaldıramazken çoğu zaman yapacak iş bulamıyoruz). Yapılan işte kişilerin ne dediğine değil sizin ne yaptığınıza bakarsanız belki biraz yorulursunuz ama uhrevi manada düşünürseniz sevaba girmiş olursunuz öyle bir hassasiyetiniz yoksa insanlara faydalı oluyorum psikolojisine girersiniz ki bu da az bir şey değil.

mudamet ve ernsg bunu beğendi.
  17. acipinarli

acipinarli Seçkin Üye Seçkin Üye

Keşke istemeyen tutmasın tutana parasinida vereceğiz deseler ilk istemiyorum diyenlerden olurum. Parasını istemiyorum. formatör değilim ama herseyi de formatöre mal edenlere kızıyorum .okul bizim evet işte o sebeple bizim ama sen yap diye eften puften islerin de bilisimcilere verilmesi rahatsız ediyor beni. Sonra da foruma konu açılıyor branşımızın degeri kalmadı herkes bizim bilgisayarı bi formatlar mısın diyor hep,o gözle bakar oldu insanlar diye

18. kbröz

kbröz Üye

@ernsg 15 yaşındaki çocuk bile cep telefonundan resim cekebiliyorken nasıl böyle birseyi yap gelisirsine bağlıyorsunuz pes.

Konu sahibi hocam böyle durumda ben etkinlik kiminse resimleyip göndersin Web sayfasına atayım diyorum. Ha ortamda bulunuyorsam bir iki resim çekerim ama bulunmadığım ortamda telefonla cagrilip resim çek denmeye başladı mı fotoğrafçı miyim ben diye müdahale ediyorum.

19. g.cetin.66

g.cetin.66 Süper Üye Süper Üye

Ben cekmıyorum
    Ogrencıler cekıyorlar yada etkınlık toren sorumlusu ogretmen cektırıyor.bana verıyorlar vermezlerse sıteye atayım dıyenkosmuyorum peslerınden.
    Bana verılmeyen gonderılmeyen fotograflardan etkınlıklerden hatta gonderılen fotografa aıt ıcerık olmazsa gene sorumluluk kabul etmıyorum.
    Idareyede bunu boyle acıklıyorum onlarda anlayısla karsılıyorlar.ogretmenlerde ogrencılerde alıstı.her kımın semınerı torenı etkınlıggı varsa bana ıcerıgı fotografı o atıyor yada ıcerıkle gonderıyor

eddielee bunu beğendi.
  20. her_dem

her_dem Süper Üye Süper Üye

Zorunda değilsiniz. Ne uzamış konu. Fotoğraf çekmeyi mukaddes bir görev yapanda çıkmış, angarya diyende. Zorunda değilsin kısaca

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal