Foto Galeriyi DW da Ana Sayfaya Ekleme

• Konbuyu başlatan Anonymous
  • Başlangıç tarihi
Kodla Büyü
A

Anonymous

Misafir
Arkadaşlar flash slideshow maker de yaptığım fotoğraf galerisini ana sayfamnın içine (index) nasıl ekleyebilirim. İlgili arkadaşlardan yardım bekliyorum....

Ekli dosyalar

• foto galeri.PNG
    foto galeri.PNG
    6.8 KB · Görüntüleme: 638
hocam bu konuda ben de muzdarip oldum ama forumda ilgilenen olmadı. konuyla ilgili kaç defa farklı başlık açtım cevap veren çıkmadı. ya çok basit olduğu için ya da anlayan yok sanırım. Ben de slideshow maker ile hazırladım ekleyemedim, slideshowzilla ile hazırladım ekleyemedim. Günlerce araştırma ve uğraşma sonunda SWF 'n Slide Pro ile istediğin gibi galeri hazırlıyosun ve istediğin sayfaya ekliyosun ismini değiştiriyosun. Zaten Klasör falan olmuyor. Sadece SWF dosyası oluşuyor, onu ekliyosun. çok pratik.

RoboTek hocam hepsi kendi klasörü içersinde çalışıyor ancak sakar_hüseyin hocamın dediği gibi yapıyorum malesef olmuyor yani onu anasayfaya ekleyemiyorum yani explorer de açılıyor ancak ben onu sayfanın içine gömmek istiyorum sorun orda... swf sini ekliyorum o da olmuyor ama bazı internet sitelerinde eklendiğini görüyorum...
html şekli aşağıdaki gibi

Ekli dosyalar

• fotogaleri.PNG
    fotogaleri.PNG
    171.9 KB · Görüntüleme: 609
Bu arada the_korsan hocam swf olarak eklemek istiyorum...

hocam buraya eklemek istediklerinizden bir tanesini dosya olarak yüklermisiniz, daha kolay olur

hocam aynı sorun bendede var ekleyemiyorum.swfyi sayfaya gömemiyorum....:( xml olan dosyanın içindeki normal index sayfasında açılıyor... kendi okul sitemin içindeki indexe gömemiyorum:((

"yavselbad61" hocam sen yalnızca index (anasayfaya) yapacaksan oluyor. şöyle: klasör içindeki "res", "slides", "thumbs" klasörleri ile diğer dosyaları site ana dizin klasörü içine atarsan DW da index sayfasında SWF yi göster oluyo. Başka bir klasör içine atarsan çalışmıyor SWF. html olarak göstermeyi de ben bilmiyorum. cevaplayan da olmadı. Sanırım başka bir klasör içinde html olarak göstermek gerekiyor. dediğim gibi onuda ben bilmiyorum. SWF 'n Slide Pro ile halletmeye çalıştım sorunu kolay gelsin

the_korsan hocam dosya aşağıda

Ekli dosyalar

• foto_galeri.rar
    1 MB · Görüntüleme: 39
hocam anasayfada o galeriyi ekleyeceğiniz alanda bir iframe tanımlarsınız, src olarakta resimlerim.html yada daha uygunu fs_aux.html yolunu ilgili klasörden gösterirsiniz. bu şekilde yapılabilir, yolladığınız dosya böyle çalışıyor.

the_korsan kardeşim çok teşekkür ederim söylediğiniz şekilde çalıştırdım... ayrıca konu ile ilgilenen sakar_hüseyin ve diğer arkadaşlara da teşekkür ederim...

Geri