fotoğraf makinesi ? (OLYMPUS µ TOUGH-8010 )

Kodla Büyü

ttalan46

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, fotoğraf makinesi alacağım ama makine hakkında birde siz yorum yaparsanız sevinirim.(bu makineden hariç önerebileceğiz 600-1000 tl arası başka bir makine varsa yardımcı olursanız sevinirim.. şimdiden teşekkürler)
OLYMPUS µ TOUGH-8010 DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ
http://www.vatanbilgisayar.com/olympus-µ-tough-8010_mb-µ-tough-8010-dijital-fotograf-makinesi-(midnight-black)/productdetails.aspx?I_ID=46803
arkadaşlar bir de şuna bakarsanız ve yorum da bulunursanız sevinirim.
http://www.ereyon.com.tr/urun/canon-ixu ... alments#pt

hocam bunun yerine bana önerebileceğiniz bu fiyat aralığında fotoğraf makinesi varsa iletebilirmisiniz

canon sx120 500 tl ye aldım bunun yarı fiyatı ve daha iyi olduğunu düşünüyorum. en azından 10x optik zoom. megapiksel o kadar önemli değil diye düşünüyorum. yani 10 ile 14 arasında pek fark göremezsin. ,
ben sana o fiayata canon sx 20 tavsiye ederim 1000 tl civarı. çok daha iyidir. en azından profosyonel bir görüntüsü var. ve canon farkı tabi ki...

duayen hocam ben ince fotoğraf makinesi istiyorum. el çantasına sığacak şekilde küçük olsa iyi olur

hocam, özel bir iş için değil.gündelik kullanmak ama güzel ve net çekimler için alacağım.sonuçta bilgisayar öğretmeniyiz. iyi bir makine olursa daha iyi olur diye düşünüyorum. bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. tşk

seçtiğiniz foto makinesi ağır doğa şartlarına göre tasarlanmış. Günlük hayatta anı fotoğraflayacaksanız bu sizin için bence çok gereksiz kalabilir. Ben canon ve nikon öneririm lens olarak en iyilerindendir. Hatta canonun servisi heryerde olmamasına karşın servis hizmetinin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Geçmiş bir dönemde 5 yıllık makinemin arızasını ücretsiz çözdüler kargo masrafını da kendileri karşıladılar. Servis bedeli = 0 TL Açıklama= Ücretsiz lens değişimi
Makine en az 5 yıllıktı sanırım ömür boyu lens garantisi vardı.

anladığım kadarıyla çok özel bir amacınız yok genel hatıra fotoğrafları gündelik kullanım için düşünüyorsunuz. ilk seçtiğiniz olympus un size bir artısı yok. dağcı yada dalgıç olmadıktan sonra. ikinci canon ise evet gerçekten üst düzey bir makina ama gene sizin ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum. canon a1100 sizin ihtiyaçlarınızı görür.

eğer ki profosyonel fotoğrafçılığa başlamak istiyorsanız, ya en baştan dslr bir makina alın. ya da manuel modları olan fotoğrafçılığı öğrenebileceğiniz bir makine ile başlayın derim. yok ben karışmam basarım fotoğraf çekerim iki üç tane modu olsun yeter derseniz dediğim canon işinizi görecektir. çok fazla paralar vermeye gerek yok. diye düşünüyorum.
bende canon a610 var 4 sene oldu belki de bir çok yere beraber gittik bir sürü fotoğraf çektik hala da tık demedi çok şükür. işlemci hızı da gayet iyi (digic). diğer makineler gibi değil. a610 da manuel modlar da olduğu için çok daha işlevsel oluyor. makro, gece fotoğrafları gibi yerlerde özellikle tatminkar sonuçlar elde ediyorum.

canon'un ixus serisi daha çok tasarıma ve ufak olmasına önem verildiği lüks modellerden oluşuyor. eğer illa kaliteli fotoğraf diyorsanız canonun g serisi gerçekten kaliteli fotoğraflar çeker. g serisinin hem sensörü hem de lensi açık ara bir çk foto makinasına fark atar. ayırca raw formatı da var. manuel ayarlar geniş açı... bu g serisine benzeyen biraz daha kompakt bir makina ise s90 yine özel bir fotoğraf makinesi. tabii bu modellerin 800-1100 lira gibi fiyatları var. ben bu yüzden size bir önceki mesajdaki modeli önermiştim. çünkü benim düşüncem 1000 lira eğer ben fotoya ayıracaksam dslr alırım. çünkü fotoğraf kalitesi ancak böyle yakalanır.
sizin şu anki durumunuz: kompakt olsun istiyorsunuz ve 800 civarını gözden çıkarmışsınız, kaliteli fotoğraf olsun diyorsunuz bu yüzden canon s90 diyorum.

ben sürekli canon öneriyorum başka markalara da bakın kompakt grupta sony nin modelleri de güzel mesela w350 olabilir. ixus a rakip hem ufak hem de daha ucuz. kısaca ixus serisi fiyat/performansta sınıfta kalır.

en güzeli ise siz fotoğraf makinesinin hangi özelliklerinin ne işe yaradığını güzelce okuyun, ona göre paranızı sokağa atmadan hangisinin sizi tam tatmin edeceğini kararlaştırın. şurası sizin için yararlı olacaktır: http://forum.donanimhaber.com/m_2171867/tm.htm mertkan ın 4-5 sene önce dh de mod iken yazdığı dijital foto. mak. satın alma rehberi. kolay gelsin.

yakin fiyatlarda slr makina düşünürseniz bence canon eos 450d daha hoş bi seçim.

ixus gibi ince kasalı modeller kendi şarjlı pillerini kullanırlar. Fakat pil bozulduğu an sizin de moraliniz bozulabilir :)) çünkü canon bataryalarını sadece erkayalar ithal eder ve yenisini almak için en az 100 lira falan vermeniz lazım.
AA,AAA kullanan makineler daha kalın ama pil bitti şarj bekleme derdi yok en yakın bakkaldan bile pilinizi alıp fotoya devam edebilirsiniz. Bu da tercih etmek gereken başka bişe tabi :))

fotoğraf makinesi almak istiyorsan dslr makinelere bak açık arttırma sitelerinde 1000-1100 tl civarında güzel makinalar bulursun yok fotoğraf çeken bir şey arıyorsan 200-250 tlden fazla verme derim değmez bence.

Geri