Fotoğraf makinasından anlayan arkadaslar?

Kodla Büyü

aakcakaza

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaslar okul için 500 tl ye kadar kendi bataryası olan bir makina lazım,

görüşlerinizi bekliyorum. hangi ürünleri tavsiye edersiniz.

akcakaza hocam ben kodak aldim memnun kaldim
digital mi yoksa büyük profosyonel mi düsünüyorsunuz.?

Hocam foto makinesinin gündüz anlık çekimleri iyi olsun yeter. Yani hareketli görüntüleri net çekebilsin. Malum genellikle bunun için kullanıyoruz. Sony'nin bu özelliğinin iyi olduğunu biliyorum. Ayrıca lensi CArl Zeis olması daha iyi. Bizim okul benden önce Nikon'nun bir modelini almış. Önce baktım marka iyi. Ama inanın işime yaramıyor. Koskoca törenlerde net çekebildiğim bir kaç foto çıkıyor. Sony Cybershot ların da her modeli iyi çıkmıyor.

Canonlar da güzel anlık çekimler için.

Hocam...indirimplus da çok uygunlar...amerikadan gönderiyorlar finepix 1800 almanı tavsiye ederim...

hocam canon alın tavsiye ederim. canon sx120. cok ince degil ama yarı profesyonel güzel cekim yapan bi makine. isterseniz örnek fotograflar eklerim

Canon PowerShot SX130
Dijital Fotoğraf Makinesi

569,00 TL
365,00 TL

hocam o sitede bu makine var. tavsiye ederim.

:+1:

vakavaka' Alıntı:
Canon PowerShot SX130
Dijital Fotoğraf Makinesi

569,00 TL
365,00 TL

hocam o sitede bu makine var. tavsiye ederim.

:+1:

Hocam bu makina pille mi çalışıyor kendi bataryası mı var?

makina cok guzel.

Canon ixus 100 ve üstü
fiyatını kampanyalı yerlerde daha da uyguna bulabiliyorsunuz ama genelde 400-500 tl civarlarında
fotoğraf ve video çekim kalitesi kompakt makinalar içinde en iyilerinden biri.

erciyes38' Alıntı:
Arkadaşlar bu indirimplus.com dan alışveriş yapan var mı? Güvenilir bir site mi?

ben yaptım hocam arkadaslarin dediği sx130 u aldım, sitede sıkıntı yok,

fakat urunler 1 sene usa garantili, bunu göze alıyorsanız si,te güvenli.

arkadaşım benim tavsiyem yurtdışı çalışan sitelere yanaşma bi sorun olduğunda garantisi yurt dışında geçerli olacağından sorun yaşarsın.
diğer tavsiyem ise bataryalı makinelerden uzak dur. en iyisi pilli makinelerdir. şarjın biter tekrar şarj etmek için 4-5 saat beklemek zorunda kalırsın. ama pilli olursa takarsın 4 pil devam edersin. hemde 4 pille 350-400 fotoğraf çekersin. tabi bu dediklerin benim makine için geçerli. makinem fuji pinefix s2950. bence yapacağın iş için gayet başarılı bi makine özellikle gündüz çekimleri harika. fiyatıda 400 TL.

Geri