Forum'da değişmesini istediğiniz istekler nelerdir ?

Kodla Büyü

KingSkrupellos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
- Rütbe isimleri değiştirilisn ( Osmanlı askeri rütbesi gibi )
- Banner Değişikliği
- Site Tasarımı Değişikliği( VBulletin, MyBB gibi )
- Anasayfa - Son 24 Saat - İletileriniz gibi yazan yazıların resimleri değiştirilsin.
- Forumda farklı dillere de yer verilsin ( Yabancı Diller Kulübü - Sitenn başına gelmesine gerek yok )
- Teşekkür Butonu bulunsun.
- Üyenin hangi tarihte üye olduğu kaldırılsın. Bunun yerine daha değişik bir şekilde üyenin forumda ne kadar aktif olduğunu gösteren seviye puanı, deneyim gibi yazılar yer alsın.
- Avatar daha büyük boyutta olabilsin.

- Sizlerde düşünceleriniz yazabilirsiniz.

Bunlar bize ne fayda sağlayacak ???
Teşekkür butonu meselesi çooook kere gündeme geldi, arama yaparak görebilirsiniz..

valla benim de teklifim şu;
yapın hocam, yapın açın böyle bir site, beklentilerin tümünü karşılayan bir çalışma ortaya koyun bizde dükkanı kapatalım, nasıl olur :)

dükkanı kapatalım - diye bir şey söz konusu değil.
Aşırı alınganlığa gerek yok.
Fikirden fikir doğar.
Beyin jimnastiği yapmakta yarar var.
Ha - yapılamaz/uygulanamaz bir istek olur.
teknik olarak
o başka...

Konu yanlış yere açılmış.
Forumda ÖNERİLER diye bir kısım var ;)
Konuyu doğru yere açmayı beceremeyen biri forum hakkında değişikliklerden nasıl bahsedebiliyor ;)

işin ŞAKASI bir yana gereksiz fazlalıklara BENCE gerek yok.
Osmanlı rütbeleri - Çavuşlar / Generallar bana ERGEN forumlarında rastlanılacak şeyler gibi geliyor.
Diğer söylediğiniz kişisel bilgiler de PROFİL kısmında zaten var. Merak ettiğiniz üyeye açıp bakabilirsiniz.

Bunun yerine yapılacak en güzel şey. KENDİ BLOG - SİTE sindeki konulara link verilen mesajların temizlenmesi olmalı...

BaRBaRYaN' Alıntı:
Konuyu doğru yere açmayı beceremeyen biri forum hakkında değişikliklerden nasıl bahsedebiliyor ;)

Hocam laflarına dikkat et. Bulamadım konuyu açacak yer, bende BTS'ye açtım. Aradım, taradım amaann buraya açıyım dedim. Siz konuyu doğru yere açın o zaman becerin de görelim yaa. kırıldım hocam böyle konuşmanıza :( Ben sadece arkadaşların düşüncelerini almak istiyordum o kadar. kötü niyetim yok yani.

KingSkrupellos' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:

Hocam laflarına dikkat et. Bulamadım konuyu açacak yer, bende BTS'ye açtım. Aradım, taradım amaann buraya açıyım dedim. Siz konuyu doğru yere açın o zaman becerin de görelim yaa. kırıldım hocam böyle konuşmanıza :( Ben sadece arkadaşların düşüncelerini almak istiyordum o kadar. kötü niyetim yok yani.
..
konuşmadan önce lütfen mesajı iyi okuyun. yazdıklarımdan sonra özellikle KOYU renkli olarak yazdım ki yanlış anlaşılma olmasın diye.
işin ŞAKASI bir yana
ve bana diyeceğinize siz konuşmalaRINIZA dikkat eDİN. mahalle ağzıyla konuşmaya gerek yok. hepimiz öğretmeniz. Bende fikirlerimi belirtmiştim oysaki. mesajın tamamını okusaydınız görürdünüz...

Bayamda birbirimiz kırmaya gerek yok. Başta KingSkrupellos olmak üzere tüm öğretmen arkadaşların bayramını kutlarım...

KingSkrupellos' Alıntı:
- Rütbe isimleri değiştirilisn ( Osmanlı askeri rütbesi gibi )
- Banner Değişikliği
- Site Tasarımı Değişikliği( VBulletin, MyBB gibi )
- Anasayfa - Son 24 Saat - İletileriniz gibi yazan yazıların resimleri değiştirilsin.
- Forumda farklı dillere de yer verilsin ( Yabancı Diller Kulübü - Sitenn başına gelmesine gerek yok )
- Teşekkür Butonu bulunsun.
- Üyenin hangi tarihte üye olduğu kaldırılsın. Bunun yerine daha değişik bir şekilde üyenin forumda ne kadar aktif olduğunu gösteren seviye puanı, deneyim gibi yazılar yer alsın.
- Avatar daha büyük boyutta olabilsin.

- Sizlerde düşünceleriniz yazabilirsiniz.

aynen katılıyorum hocam.
resim boyutu kısıtlaması başa bela.
daha MODERN bir görünümlü site olabilir.

Kesinlikle ve kesinlikle gereksiz istekler.ben forumda ne ararsam buluyorum yada ne sorsam cevabımı alıyorum.bu istekler adminlerin ve sitenin iş yükünü artırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.ayrıca siteyi zamanla şişirerek siteye ulaşımın zaman artmasıda demek.zira en basit bir internetten bile açmak istenildiğinde saniyesinde ulaşılabiliyor.

hocamın anlattıgı o tıpa tıp siteler var zamanında onlarıda incelemiştim amanda general binbaşı rütbeleri vardı kimileri şehzade yeni çeri kapı kulu askeri rütbeleri falanda vardı ışıltılı siteleride gördük ben çogunu inceledim çoğu tırt çıktı

the_korsan' Alıntı:
Bunlar bize ne fayda sağlayacak ???

:++:
hocam sana muhalefet olsun diye yazmıyorum ama bence;

yönetim isterse banner ı değiştirebilir ama ben bakmıyorum bile.
dışarıdan gelenlerin ilgisini çeksin diyorsan, ben onuda istemem sadece kendi zümremin bulunduğu bir ortam istiyorum, o yüzden varsın sade kalsın.

avatar ve linklerde resimler hiç olmasa bile olur.

rütbe denilen şeyi görmek bile istemem hele ki askerlikten sonra :mrgreen:
zaten hayatımızda yeterince kendini başkalarından rütbeli gören var, bi de burda rütbeyle uğraşmayalım hepimiz öğretmeniz işte.

yabancı diller başlığı açabilirsiniz eğer ilgi görürse zaten başlık sabitlenir.

teşekkür butonu konulabilir ama bir kişi gerçekten faydalandıysa teşekkür edecektir. bazı forumlar işi öyle abartmışlarkı teşekkür düğmesine basmadan konuyu bile göremiyorsun, öyle şey mi olur...

üye aktifliği mesaj sayısıyla görülebiliyor bunu bile arttırmak için he hü ... gibi ifadelerle arttırmaya çalışanlar oluyor.

Bir forum için görsellik göz boyamadan, olmasını istediğin ibareler(puan, seviye, deneyim...) ego tatmininden başka bişey değildir.

bence paylaşılmak istenen paylaşılıyor, o yüzden olduğu gibi kalsın.

tekrar yazıyorum, bunlarda benim düşüncelerim, muhalefet olmak için yazmadım, sakın yanlış anlama.

Başlığı açan iyi niyetle açmış ama yetkisi yok belki belli konulara dikkat çekmek istemiş.
Gel gelelim adminler zaten bir sürü zaman harcıyolar siteye. Bence sitemizin gidişatı gayet iyi. Birbirimizi kırmamak lazım.

duzceli81' Alıntı:
aynen katılıyorum hocam.
resim boyutu kısıtlaması başa bela.
daha MODERN bir görünümlü site olabilir.
..
modern bir görüntü mü kaliteli bir içerik mi.. :?:

resim boyutuna gelince; eğer boyut kısıtlaması olmasa facebook a fotoğraf yükler gibi image yükleyenler OLACAKTIR. düşünebiliyormusunuz 3-4mb boyutunda 4-5 tane resmin bir konuya eklendiğini. ondan sonra bekle de konu açılsın.. bir resim gerekli çözünürlüğe sahip ve anlatılmak istenen şeyi içeriyorsa kalite o kadar önemli değildir. sonuçta FOTOĞRAFÇILIK ile ilgili bir forum değil..

forum teknik anlamda bence yeterli,
yöneticilerimize teşekkürler.

Geri