FORUM YÖNETİCİLERİNİ İNSAFA VE GÖREVE DAVET EDİYORUM

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

okadda

Seçkin Üye
Seçkin Üye
teknomann' Alıntı:
ve en gurursuz davranış ta şu: bilgisayar öğretmenlerine o kadar laf atıyolar ama hala bizim sitemizde gezinip faydalanıyorlar..AYIP AYIP! biraz gurur biraz!!!dışarıda nasıl yüzümüze bakacaklar acaba ,alanımıza muhtaç bu vatandaşalr..
adem' Alıntı:
batu_han2010 adlı hocam şuan kullandığın formu bilgisayar öğretmenleri kurdu ve yönetiyor. Neymiş bilgisayarcılar bilgisayardan başka birşey bilmezlermiş, bilmelerinede gerek yok,sen oturupta biyoloji ile ilgili program mı yazacaksın.
Hiç bir zaman bilgi birikimi olan formatör öğetmenlerine lafım yok ama iki progrtam kurmayı öğrenipte karşımıza çıkmasınlar....Bilgisayr bilmek iki word excel kullanmayla iki slayt hazırlamaylada olmazzzz....Bu arada pardon bakanlıktakiler her zaman en iyisini bilir dimi.
Ben hep şunu savunmuşumdur ve savunacam dışarıda binlerce bilgisayarcı arkadaşımız beklerken bakanlığın böyle bir uygulamaya gitmesi yanlış. Asla ve asla 300-400 ytl için böyle bir sınavada girmem,girmiyecemde.....

teknomann' Alıntı:
""yemek yediği kaba...."" başkada bir şey demiyorum şuan bilgisayar öğretmenlerinin hazırlamış olduğu bir site de bulunuyorsunuz.. Allah büyük ne diyelim!

Bu arkadaşların ve karşılarındaki arkadaşların dertleri nedir ! Anlamak bile istemiyorum. Bu tür ifadeler çok rahatsız edici.

Evet bu forumu kuranlar Bilgisayar öğretmenleri olabilir. Kurdukları içinde ellerine sağlık. Her yerde her zaman forumlar kuruluyor. Size yüzlerce örnek gösterebilirim. Ama önemli olan foruma katılanlardır. Yoksa o güzelim forumlar günlük 5- 10 katılımcıyla idare etmezlerdi. Şu an forumun 24087 üyesi var ve eminim ki şu yazılaanları okusalar bir çoğu bu ifadelerden rahatsız olacaklardır.

Herkes fikrini söylemekte özgürdür. Ama kırmadan, rencide etmeden. Karşınızdaki dengesiz olabilir ama bu sizinde aynı şeyi yapmanızı haklı kılacağı anlamına gelmemelidir.

İyilikte, güzellikte, hayırda ve hasenatta birbirimizle yarışalım, kötülükte, iğrençlikte değil.

Lütfen, bu tür lehte veya aleyhte mesaj yayınlanmasını önleyin.

sayın hocam biz elimizden geldiğince uyarılarda ve gerektiğinde müdahalelerde bulunuyoruz
ancak devamını siz sayın üyelerimizden bekliyoruz.
forumun seviyesi ve kalitesi tartışılmayacak kadar net ve açıktır
bu seviyeyi sadece forum yöneticileri değil, tüm üyeler birlikte sağlıyoruz
yönetim olarak elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce birşeyler yapmaya, bahsettiğiniz gibi önlemler almaya çalışıyoruz
ama 25 bin üye sayısına ulaşmış bir forumdasınız ve bunun kontrolünü sağlamak bazen bizleri yoruyor
demem şudurki insafa davet çağrınız sadece yöneticilere değil tüm üyelere olmalıdır
çünkü bu seviyeyi yine hep birlikte koruyabiliriz ancak

Forum bence kaliteli ve seviyeli. bu forumdan başka *** adresine giriyorum forumdan yaralanmak için. başka forum kullanmıyorum.

O tartışmada taraflar birbirlerini rencide ettiler gereksiz yere. ama abartılacak bişey yok bence.

Evet hocam ben de çok rahatsız olmaya başladım.
Nerdeyse bu forumu sahiplenmiştim bilgisayarı açtığımda ilk yaptığım iş bu foruma girmek oluyor. Ama çok soğudum. 24 bin üyeden elbette haddini bilmeyenler olur ama yöneticilerin bu sözlere tepkisiz kalması üzdü beni. Bir forum siz biz olayına dönmüşse paylaşımda sağlıklı olmaz zaten.
24 bin üyeden bir üye azalsa forum yöneticilerinin ya da diğer üyelerin umurlarında olmayabilir ama ben bu forumu üzülerek ve istemeyerek terk ediyorum.
Çünkü istenmiyorum. İstenmiyoruz. İstenmediğim yerde durmak da rahatsız ediyor beni...
Yardım isteyen bir bilgisayar öğretmenine ne kadar içimden gelerek yardım edebilirimki artık bu forumda... Bu lafıma hemen atlayanlar olacaktır. "Senin yardımına ihtiyacımız zaten yok" diye... Sizin yerinize ben söylemiş oldum. Evet sizin sorunlarınıza bilgisayar öğretmeni olmayan bizler çözüm bulamayız ne haddimize (!) . Çünkü siz herşeyin en iyisini bilirsiniz.
Bu konuda arkadaşların çok hakaretleri oldu ( ciğer bekleyen kediler gibi alanımıza saldırmışsınız, haddinizi bilin kim oluyorsunuz siz gibi...) Sanırım yöneticiler de istemiyor cünkü onlar da onayladılar bu hakaretleri...
Sağlıcakla kalın. Farklı branşlardan oluşan formatörsüz kalın...

mystreous' Alıntı:
24 bin üyeden bir üye azalsa forum yöneticilerinin ya da diğer üyelerin umurlarında olmayabilir ama ben bu forumu üzülerek ve istemeyerek terk ediyorum.

Niye umrumuzda olmasın sayın hocam. Bu sitenin başında birsürü insan saatlerini harcıyor. Bu kadar emeği niye görmezden gelelim. Teknoman hocamın mesajına tepkinizi anlıyorum. Görüşler ve duygular farklı olabilir ama, bu şekilde ifade edilmemeliydi. Teknoman hocamın bu yazdıklarını bir anlık sinirlerinin gerilmesi sonucu yazdığını düşünüyorum.

Diğer branş formatör öğretmenlere şunu söylemek istiyorum, lütfen kendinizi bilgisayar öğretmenlerinin yerine koyarak empati kurmaya çalışın.

Bu insanlar neden üniversitede bilgisayar bölümü okumuşlar ve siz neden branşınız ile ilgili bölümü okudunuz ? Bu sorunun cevabını sorgulayın, doğru cevabı bulacağınıza inanıyorum.

Dünyanın bir çok yerinde meslekler belgelendirilir. Örneğin Almanyada bir işçi yaptığı işi çok iyi bilsede asla yönetici olamaz. Bunu belgelendirmesi istenir.Bu belge ise basit ve sıradan değil, bu belge üniversite diplomasıdır. Aynı şekilde işçi olabilmek için bile ilgili bölüm belgesi istenir, meslek lisesinden elektronik bölümü mezunu olmak gibi. Eğer bir alanda eğitiminiz yoksa, size kimse o işi vermez.

Bu durumu Türkiyemize uyarlayın, ve siz olayın neresindesiniz bir irdeleyin.

Bilgisayar öğretmenlerine ise söylemek istediğim şudur, lütfen sabırlı olun, her istenilenin hemen olması mümkün değildir. Haklı davamızda hep haklı olmaya çalışalım. Bunu insanları kırmadan yapalım ve bu görevi hakkıyla yapabileceğimizi herkese inandıralım. Fazla değil, yakın bir zamanda bu sorunların çözüleceğini ve yeterli bilgisayar öğretmeni saysıına ulaşıldığında görevin bütününü, biz bilgisayar öğretmenlerine devredeceklerine inanıyorum.

Sözümü kendisini yakından tanıdığım cemal hocamın sözüyle bitirmek istiyorum
ebfo45' Alıntı:
Sevgili kardeşlerim.Polemiğe açık yorumlar yazıp birbirimize düşmeyelim.

forumda bundan sonra bulunmak istemeyenler varsa yolları açık olsun.Umarım faydalı olmuşuzdur. Haklarını helal etsinler, bizden yana ne varsada helal olsun.
.
.
.

Saygıdeğer hocamız bakınız Ghost hocam yeterince açıklama yapmış. Ancak başlık yönetime seslendiği için ilgiz olmadığımı gösterme adına cevap verme gereği duydum.
Sizlerden ricamız şu anda sizin bizden istekte bulunduğunuz saygı sevgi anlayış... aslına bakarsanız aynı şeyleri istiyoruz ve birbirimizle olan bir problem değil bu. Bizi bu hallere düşrenler utansın. kendi kendimize yeri geliyor bende dayanamayıp yazıyorum biribirimi incitiyoruz. Bir kalbi kırmak çok kolay ancak kırılan kalbi onarmak imkansız.

Lütfen bundan sonra çıkıpta ben formatörüm bende bilgisayarcıyım demeyin. Siz böyle dediğinizdede bizim canımız sıkılıyor inciniyoruz. Bu konuyla ilgili herkes elini vicdanına koysun düşünüsün kendi kararını versin. yoksa benim burada yok siz olamazsınız bu iş bizim hakkımız dememle yada sizin tutup bizim hakkımız demenizle bişey hallolmuyor. sonsüz döngüye girmişiz bu mesajım bizelere bir interrupt olması dileğiyle.

Herkese kendi sıkıntısı zor gelir bizimde bir sıkıntımız vardı bu forumu açtık. açma sebeplerimizi de daha öncede belirtmiştim yine beliritiyorum bi daha okuyursanız bizi daha iyi anlayacagınıza inanıyorum.

http://bilgisayarbilisim.net/post96673.html başlıgından alıntıdır.

Hacker' Alıntı:
Yozgat ili Şefaatli ilçesine ilk atanan bilgisayar öğretmeni Ghost hocam ve 2. atanan bilgisayar öğretmeni de benim. Emin olun bu mesleği branşımızı MEB saflarında diğer branşlardan arkadaşlara kabul ettirmek adına zor günler geçirdik.

* Bilgisayar öğretmeni olarka bizler dururken ( maaş karşılığı ders bulamazken) diğer branşlardan arkadaşların bilgisayar derslerine girmelerimi desem,

* Yine bizler dururken öğretmen bile olmayan MYO mezunlarına halk egitimde bilgisayar kursları verilmesinden mi bahsetsem,

* Yine bizler ortalıkta boş boş gezerken diğer branştan bir öğretmen arkadaşımızı bulunduğumuz ilçeye eğitici formatör olarak atamalarını mı desem,

*Affınıza sıgınarak yazıyorum Okulda Bilgisayar Öğretmeni=Amele muamelesi görmelerimizi mi desem,

*Bilgisayar Öğretmeni ile çarşıdaki ilkokul mezunu internet kafe işletmecisiyle kıyaslanmasını mı desem,

*Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğümüzün varlığımızdan habersizmiş gibi davranıp 180 kurs belgen varmı gel bilgisayar formatör öğretmeni ol demesini mi desem,

Kısaca Bilgisayar öğretmeni olarak karşılaştığımız sıkıntıları paylaşarak azaltmak, sorunlarımza çüzüm bulmak, mesleğimizin, branşımızın misyonu ve vizyonunu nasıl daha iyiye, olması gerektiği yere taşırız düşünceleri ve diğer branşlardan öğretmen arkadaşlarımızı bilgi ve teknoloji konusunda aydınlatma konusunda nasıl daha verimli oluruz sorularına cevapları internetteki mevcut forum ve sitelerde ararken bizim isteklerimize cevap verebilecek bir forum sitesinin olmadığı gerçeğiyle karşılaşmamız üzerine

BilgisayarBilisim.Net fikri geldi ve inşallah önümüzdeki günlerde 1 yaşını dolduracak.

Hepinizin Emeğine Sağlık derken birlikte başardıklarımızın ve başaracaklarımızın için de şimdiden Hepinize teşekkür ediyorum.

Şimdi sizlere soruyorum hocam 10 saat bilgisayar dersi olan bir okulda siz bilgisayar öğretmeni olsanız ve başka branştan birisi sizin okulunuza bilgisayar formatörü olarak görevlendirilse ne yaparsınız?

bu gibi yukarda belirtitigim yasadıgımız sıkıntıları siz yasasanız ne yapardınız?

Bakınız yukardaki alıntı mesajımda koyulastırarak yazdıkıgım cümleyi okuyunuz ve bilgisayar harici bir branştan birisi olarak bu forumdaki yerinizi öğreniniz. Bu şartlarda forumumuzda paylaşımda bulunmak isteyen tüm öğretmen arkadaşlarımıza kapımız açık baş tacı...

Bizim bu forumdan bir kuruş beklentimiz olmadığı gibi cebimizden ekstradan para çıkıyor ve zamanımızı harcıyoruz. Herşey mesleğimiz adına yapılıyor. Birileri bizi duysun birileri bizlerin haklarının farkına varsın ve birilerine bir harf öğretelim diye... Değilse amaç birilerini incitmek, birilerini rencide etmek, yada birilerine ağır sözler söylemek değil. Dua eden Allah razı olsun diyen tüm kardeşlerimden Allah razı olsun.

arkadaşlar umarım bu son bu konunun tartışıması adına forumumuzdaki son mesaj olur ve bir daha kimse kimseyi kızdırmaz, incitmez.

Formatörlük bu alanda eğitim almış arkadaşlarındır.Kimse ben de bu işi iyi biliyorum,bazı bilgisayar öğretmenleri format dahi atmasını bilmiyor demesin.Ben tarih öğretmeniyim;ama formatör olarak görev yapıyorum ve formatörlük benim hakkımdır demiyorum.Bizim bilgisayar öğretmenimiz formatör olmak istemedi ısrar etmeme rağmen.O olmayınca ben oldum.Yarın bir bilgisayar öğretmeni gelir de formatör olmak isterse hiç gocunmam.
Asıl problem bu uygulamayı hayata geçirenlerden kaynaklanıyor.Siz 180 saatlik kursla öğretmenleri formatör yaparsanız öğretmen bunu kabul eder;ama hata öğretmende değil.
Kanuni Sultan Süleyman tahta geçtikten kısa bir süre sonra Hasoda Başı olan İbrahim Paşa'yı sadrazam yapmıştır.İbrahim Paaş bu görevi başarıyla da yapmıştır;ancak Kanuni'nin bu uygulaması büyük bir hata olmuştur.Neden mi?Çünkü Kanuni sistemi bozmuştur ve kendisinden sonra başa geçenlerde onun açtığı bu yoldan yürümeye başlamışlar ve devletin başına işin ehli olmayanlar geçmeye başlamıştır.Dediğim hata sistemi bozan da.

teşekkür

arkadaşlar..adminlerimizin iyi niyetlerinden dolayı gerçekten teşekkür etmek istedim..Bilgisayar öğretmenlerinin tavırlarından rahatsız olan diğer branştaki öğretmen arkadaşlar...muhakkak haklılık payınız da vardır ama taşı atan kadar attıran da mesuldür..olayı dramatize etmenin bir anlamı yok..herkes işini yapsın..Demirel in söylediği gibi..keser döner sap döner gün gelir hesap döner..bilgisayar öğretmen meslektaşlarıma sabır ve sükunet çağrısı yapıyorum..Gayesi bu vatana ve millete hayırlı evlat yetiştirmek olan tüm öğretmen arkadaşlarıma da muvaffakiyetler diliyorum..Allah yardımcımız olsun..

diğer branştan formatör olan arkadaşlara laf atan bilgisayar öğretmenlerini kınıyorum.madem öyle siteyi yapan vatandaş kayıt olurkken sorsun bilgisayar öğretmeni olmayanları almasın.sayıca bizi kullanıyorsunuzda ,biz bir hak talebinde bulunduğumuzda görmezlikten geliyorsunuz.diğer branştan arkadaşları siteden atın içiniz rahat etsin

islamın şartı 5 dir

islamın şartı 5 dir
ama bir haddimi bilmezlik yapacağım

şayet 6 olacak olsaydı ALLAH CC
6. sını da haddini bilmek yapardı mutlaka...

ben de bir eğitici formatörüm ve branşım bilgisayar değil...
bu bir geçiş dönemidir, bilgisayar mezunu ve bu labaratuvarları ayakta tutacak
yeterince görevli o zamanlar olmadığı için, bu görevi bilgisayar formatörleri ve eğitici
arkadaşlar yaptılar, ellerine emeklerine sağlık iyi de yaptılar ama artık bu geçiş dönemi
sona ermekte evli evine, köylü köyüne demek zamanı geldi.
Ben sınavlara girmiyorum, şimdiye kadar sınavlardan ve uygulamalardan alnımın akı
ile çıka çıka bu günlere geldik. Ama şimdi boynuz kulağı geçti. Öyle de olması gerek.
Sizin olamadığınız zamanlarda sizleri aratmadık,
şimdiden sonra da sizler bu bayrağı taşıyacaksınız arkadaşlar.

"Yiğidin hakkını yiğide verceksin" bu güne kadar formatörler için, şimdiden sonra bilgisayr öğretmeni arkadaşlar için.... HAYDİ KOLAY GELSİN...........

Saygıdeğer Arkadaşlar ..
Bende bir formatör öğretmenim ve google da formatör yazarak bu forumu bulup yeni üye oldum ama görüyorum ki gereksiz tartışıyorsunuz. Forumu kimler için açtıysanız onlar kullanıcı olacaktır. Forum adında bilgisayar ve formatör öğretmenler deniliyor yoksa ben mi yanlış anlıyorum? Haliyle her iki kesimde sahiplenecektir ve doğaldır... Benim amacım karşılıklı bilgi ve fikir alışverişi.. Umarım burada bulabilirim. Kimin kimden üstün olduğu değil ne ürün çıkardığı bence önemli. "Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır"

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri