formatta windows yüklerken cd'den okumuyor

Kodla Büyü

zgnet

Üye
arkadaşlar, okuldaki bilg. format attım, başta bi sorun yoktu. dosyaları kopyaladı solda adımların olduğu mavi ekrana geçti. yalnız windows yükleniyor derken cd-rom u görmedi. yükleme için cd'yi takın die uyarı verdi sürekli. belki dosyalar tam kopyalanmamıştır fln dedim başka bi cd ile yeniden formata başladım ancak gene mavi ekrandayken cd'den okumadı. neden olabilir acaba? ne yapmam lazım? yardım ederseniz çok sevinirim:)

Benimde başıma gelmişti. Format ataraken "Windows Kur Dosyalarını" yüklerken yarıda kalıyor ***.sys dosyası bulunamdı windows xp cdsini takın diyordu sürekli... 10'un üzerinde cd denedim yine aynı hata... Sorun neymiş biliyor musun hocam İŞLEMCİ... Değiştirdim takır takır kurdu...

Bu soruna işlemcinin neden olduğunu hiç duymamıştım ama tabiki olabiliyor.

Ben RAM'lerden dolayı bu tip sorunlarla karşılaşmıştım. RAM'lerde de sorun olabilir.

Tabi bir de CD-Rom. CD-Rom epey eskidi ise CD'yi verimli okuyamıyor, normal bir CD'-rom'un okuyabileceği en ufak bir çizik vs. nedeniyle bilgi okuyamayınca böyle sorunlar olabiliyor. Veya CD'den de kaynaklanabiliyor.

Fakat bu durum RAM veya bir arkadaştan öğrendiğimiz gibi işlemciden olabilir.

Bizim arkadas a da aynı sorun oldu yalnız onunkinde Cd-Rom u bozuk cıktı Yanı Baska Bı CDromla deneyin aynı yerde hata verıyorsa işlemciden dir :)

Hocam ben cd-rom u değiştirdim olmadı, dvd-rom taktım olmadı en az 3 tane değiştirdim... (Komşunun cd-romunu bile söktüm getirdim taktım olmadı) Farklı bir işlemci taktım oldu. Ama senin sorununun işlemciden mi yoksa ram den mi kaynaklandığını görmeden bilemem. Kolay gelsin...

ercinc98' Alıntı:
naptın önceki kurulum nasıl olmuş peki. ?
:shock:

Hocam makine sıfırdı... Harddiske format atıp xp kuracaktım... İşlemci bozuk çıkınca gönderdim garantiye yerine 1 gb ddr2 ram aldım... Sonra gittim tekrar cebimden işlemci aldım... :cry:

Geri