formatörlük istemiyorum dedim bana dedi ki...

Kodla Büyü

bilisimcomu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bugün m.yardımcısı ile görüştüm...dedim ki seneye formatör olmak istemiyorum ben...dedi ki olmayın hocam siz bilirsiniz norm fazlası olabbilirsiniz ama dedi...bizde 6 7 8 ler 6 şube...yani etti 18...bu sene başlayacak olan 5 lere de dersi seçtireceğiz sizin dersi seçerler mi bilmem dedi...(pek inanmadım ama gerçekten seçtireceklerine...)o 18 saati veririz ama 5 leri vermeyiz dedi...bende düşüneyim dedim...sizce ne yapmalıyım??? :? gerçekten çocuklar seçmez mi dersi???bu arada bingöldeyim kürtçe seçerler demeye mi getiriyor??? :?

Ne demek 18 veririz ama 5 leri vermeyiz. Hem cocuklar sececek diyor, hem vermeyiz diyor. Ayrıca kürtçe seçseler bile geriye 6 saat daha secmeli ders kalıyor.

ya okulumda bilişim dersi çok talep gördü bu sene...tahminimce çocuklara sordukları zaman seçeceklerdir...ama vermeyiz diyince kafamda soru işaretleri oluştu...

budan sonra seçmeli dersleri öğrenciler seçecek, yöneticilerin insafına kalmıcak...

SEÇMELİ DERSMİ? HAYIR İDARE TARAFINDAN ZORUNLU SEÇMELİ.

Kusura bakmayın arkadaşlar büyük yazdım.

4+4+4 kapsamında şu sıralar müdürlere verilen uzaktan eğitimde öğrenci/veli lere okullar dilekçe verecek ve onların tercihlerine göre seçmeli dersler belirlenecek diyor. Yani bu dilekçeler hazırlanıp öğrencilere dağıltılmalı bunu bizzat bakanlık eğitimde söylüyor. Ama bu durum da bakanlık yetkililerinin bu işten zerre kadar anlamadıklarını birkez daha ortaya koyuyor, yahu kardeşim öğrencinin seçtiği dersi verecek öğretmenin var mı, çünkü sen hangi derse ne kadar rağbet olacağını nasıl tahmin ediyorsun. Sonuçta iş dönüp dolaşıp yine idarecinin insafına kalacak.

Sube öğretmenler kurulunda seçiliyo seçmeli dersler. Bilişimci varsa bilişim tek ve yazılımı seçmek zorundalar.

Geri