Formatörler bu yıl kaç saat ek ders alacak

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Bugün müdür Yrd.sı 20 saat oldu dedi ama ek ders yönetmeliğinin 16. maddesine baktım 18 diyor. Acaba baktığım güncel değil mi yoksa idarecimiz yanlıyor mu?

15 saat dersi olan bilişimci ya da formatör olan varsa o kadar dersi yok ki.Sizin iyi çıkmış.Ama fazla vermişler sana.Normalde 15 saat idi.Şimdi kafasına göre değiştirip uyguluyorlar.

lion26' Alıntı:
15 saat dersi olan bilişimci ya da formatör olan varsa o kadar dersi yok ki.Sizin iyi çıkmış.Ama fazla vermişler sana.Normalde 15 saat idi.Şimdi kafasına göre değiştirip uyguluyorlar.
hocam sizin yanlışımız var, formatör ek ders yönetmeliğinin 16. maddesine göre ek ders alır orada 18 yazıyor...

Zam görüşmelerinde ikili eğitim yapan okul idarecilerine haftada aldıkları ek derslere 2 saat daha ekleme yapılacağına dair bir karar çıktı. Çıkmalıydı da. Çünkü normal eğitimde 9-15 arası yoğun olup diğer zamanlarda rahat olan okul idarecileri ile 7-18 arası çalışan idareciler arasında adaletsizlik oluyordu.
Şuan için bilişim formatörlerini ilgilendiren bir yazı yok ortada. Ama madem biz de bsğlı olduğumuz müdür yardımcısının çalışma saatlerine uyuyoruz, madem biz de daha önce müdür yardımcısıyla aynı ek dersi alıyorduk, o halde biz de +2 ekders almamız lazım. Ama MEB bu. ordam çeker burdan çekiştirir vermeyebilir.

18 saat ekders alır. Fazla alamaz. Sadece 30 saat derse girip sınıf öğretmenliği veya sosyal kulüp çalışması olan öğretmenler 20 saat alır.

spring' Alıntı:
benimki 15 veriyor :((
Ben anlamıyorum hocam, formatör olarak görev istediniz veya görevlendirildiniz, insan gelen görevlendirme yazısını okumaz mı? Okuduysanız 15 saat diye birşey olmadığını nasıl bilmezsiniz?

elf.krc' Alıntı:
spring' Alıntı:
benimki 15 veriyor :((

hocam formatörseniz 15 veremez 18 olmalı, bizim idarecilerde +2 oldu ama formatör rehber öğretmene uyacak dediler vermediler

Buda iyiymiş işine gelince müd.yard uydur. Para verecekken rehber öğretmene uyacak. ozaman rehber öğretmen gibi 9-15 çalışalım... :verymad: :verymad: :verymad:

21 olmalı bundan sonra; mantıki olan budur. Bir rehber öğretmen 9-15 çalışıp daha doğrusu oturup 18 alıyor, formatör her türlü ameleliği yapıp, üstüne derse girip yine 18 alıyor. FArk olmalı. Müdür yardımcılarının da ek dersi yükselmeli.

Arkadaşlar Formatörler 15 saatin üzerinde girdiği her ders için 18 saat ekdersin üzerine fazladan girdiklerinide alır. yani 24 saate kadar ek ders alabilir. ben 20 saat derse giriyorum 18+5 saat ek ders alıyorum

baron38' Alıntı:
Arkadaşlar Formatörler 15 saatin üzerinde girdiği her ders için 18 saat ekdersin üzerine fazladan girdiklerinide alır. yani 24 saate kadar ek ders alabilir. ben 20 saat derse giriyorum 18+5 saat ek ders alıyorum

hocam nasıl oluyor bu resmi bir yazısı falan varsa benim 25 saat dersim var 6 saat ek ders fena olmaz :))

Geri