Formatör Olabilmek Bu Kadar Mı Çetrefilli

Kodla Büyü

mesut_steel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İstanbul Arnavutköye 2010 Aralık ayında atandım Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak. İlk yılın dolmadan formatörlüğe başvuramazsın dediler, vurmadım.. sene 2013 ve okul tarafından bana hala formatörlük başvurusu ile ilgili bir yazı belge duyuru gelmedi verilmedi. Ne yapmam gerek sizce.? İstanbul için vapuru kaçırdım mı.. Ya da artık Okul BT formatörlüğü yapılmıyor mu ?

normalde müdürün sana bildirmesi lazım hocam ama sen yinede il veya ilçe milli eğitişim müdürlüğü internet sayfalarını sene başında takip et orada duyuruyu gördükten sonra başvurunu yap kimsenin sana başvuru yapabilirsin şimdi demesini bekleme.

hcm sana söylenenin aynısını bana da dediler ilk yılın dolmadan başvuramazsın yok önce adaylığının kalkması gerekiyor diye. bu benm ilk yılım ikinci dönem başında başvurdum ve bt rehber öğretmeniyim şu an. Ayrıca okulun gelen yazıyı sana neden duyurmamış ki????

nasif' Alıntı:
hcm sana söylenenin aynısını bana da dediler ilk yılın dolmadan başvuramazsın yok önce adaylığının kalkması gerekiyor diye. bu benm ilk yılım ikinci dönem başında başvurdum ve bt rehber öğretmeniyim şu an. Ayrıca okulun gelen yazıyı sana neden duyurmamış ki????

Evet nasif hocam sizin gibi ilk senesinde formatör olan birkaç öğretmen arkadaşım daha var, ama nedense başımdakiler kuralcı kesildi galiba.. Bana söylememeleri konusunda da topu birbirine atıyor müdür yardımcılarım "sen söyleyecektin hocam" diye, derken habersiz kalmış oldum.. Önümüzdeki seneye kaldı anlaşılan değil mi.. Artık BT Okul Formatörü alınmıyor gibi bir durum söz konusu değil yani ?

hcm maalesef seneye kaldı. başvurular dönemlik yapılıyor ve dönem başlarında yapılır. bt rehber öğretmeni alınmıyor diye bir şey yok en azından şimdilik. seneye durumumuz kim bilir ne olur.

Hocam hem bu siteden takip edin http://istbilfor.org/ hem de ilçenizdeki zümre arkadaşlarınızdan bir kaçı ile iletişim halinde olun. Bu dönem başına kadar yazı kurum net üzerinden geliyor biz de ilçeye elden ya da yine kurum netten dilekçe ile başvuruyorduk. İlçe dilekçeleri topluca ile gönderiyordu. Fatih kurulan okullara da zorunlu tercih çıkınca işler biraz karıştı. Formatörlük BTR ismi ile değiştirildi. Başvuru döneminde okuluzdan başka en az 1 tane Fatih projesi kurulan lise seçmek zorunlu. Bazı öğretmenler hem kendi ortaokuluna hem de liselere görevlendiriliyor. Fatih kurulan liseler dolduktan sonra başvuruda bulunan diğer öğretmenler kendi ortaokulunda BTR eski adı ile formatör oluyor.
Gelecek eğitim yılında nasıl olur bilmiyorum.

İdari kadronuz problemli anlaşılan. Merak ettiğim 3 yıldır hem norm fazlası hem de formatör olmadığınıza göre okulunuzda kaç saat BT dersi vardı, branş dışı derslere mi giriyordunuz ?

15 saatini okulda giriyorum, 15 saatini de ilçe Ar-Ge birimine aldılar orda tamamlıyorum. Buraya başlamadan önce okuldaki diğer dersler ile tamamlamaya çalışıyorduk haliyle, girmediğim branş kalmamıştı nerdeyse. (Matematik, Fen ve Teknoloji, İngilizce, Müzik, Görsel Sanatlar)

Okadar çetrefilliki sorma hocam,
ben hem kendi okulumda hemde lisede formatörlük yapıyorum. lisenin bilgisayar hocası çocuğum rahatsız diye formatör olmamış( gerçektende rahatsız ilik nakli bekliyorlar. Allah şifa versin)
işin çetrefilli tarafı ise müdür yardımcısı bana dediki "hocam sen bu okula gelsene" bende dedim buranın hocası var normu yok. o ne dese beğenirsin "biz seneye bilgisayar dersi koymayacağız, hoca başka yere gider ondan sonraki seneye açarız sen gel." ya rabbim sinirlenecem adama olmayacak arkadaşın durumunu bilmesem.
"yok hocam dedim ben il dışı tayin isteyecem " yani bugün yarın biz istemesek adamlar böyle mi yapacak ya...

mesut um treni kaçırdın geçmiş olsun da zaten formatörlük kalktı btr geldi..bende bilişim derslerine giremiyorum diye görevlendirme yapmadılar,7 saat derse girip çıkıyorum,bu sene maaş ile idare ediyoruz...relax ol kanka koyuver gitsin boşver:)))

Emekli olmadan BTR olabilecek miyim bakalım, hadi hayırlısı :) Cümleten teşekkür ettim alakadar olan herkese.. Selametle..

Geri