Formatör Ögretmenlik

Kodla Büyü
baris_75' Alıntı:
Ben Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü Mezunuyum. Formator Ögretmenlik Yapabilirmiyim ?
aatnıp öğretmenliğe başladınız sanırım.olursunuz hocam.sınıf öğrt vs oluyorsa bir bt öğretmeni hayde hayde olur.

Yalnız Hocam Ben Şu An 4 Yıllık Edebiyat Ögretmenligi Okuyorum. Malum Ögrenci Hali Maddi Durum O Yüzden Acaba Başvurabilirmiyim. Bu Sene Formatör Ögretmenlik İçin Sınav Açılacak Mı ?

baris_75' Alıntı:
Yalnız Hocam Ben Şu An 4 Yıllık Edebiyat Ögretmenligi Okuyorum. Malum Ögrenci Hali Maddi Durum O Yüzden Acaba Başvurabilirmiyim. Bu Sene Formatör Ögretmenlik İçin Sınav Açılacak Mı ?
sınavla olmuyo. atanmış öğretmenler başvurabiliyor. siz de okulu bitirip atanınca kursa gidip formatörlük belgesi alıp olabilirsiniz

baris_75' Alıntı:
öğrenciliğin tadını çıkarın hocam şimdiden formatörlük felan ...

Napalım Hocam İş Bulup Çalışmam Lazım. Hayat Geçim Sıkıntısı Bilirsiniz Ögrenci Halini.

baris_75' Alıntı:
Napalım Hocam İş Bulup Çalışmam Lazım. Hayat Geçim Sıkıntısı Bilirsiniz Ögrenci Halini.
Güzel bir cv yaz, hatta cv-cd hazırla iş başvurusu yap. Ben de üniversitede free-time ve part-time çalışmıştım. Bilgisayarcılar adam arıyor. İnan bana 3 gün önce bile iş başvurusu yaptım, öğretmenlik yanında dersini verdiğim konuda ayrıca para kazanma istediğimden. Boş durmamak lazım, bilgiyi nakte çevirmek lazım!

Henüz öğretmenliğe atanmamış, sadece lisede bilgisayar bölümünü bitirmiş edebiyat öğretmenliği okuyor. . Formatör öğretmen yaparlar mı okullara bence yapmazlar. bilgisayar sertifikası falan varsa ücretli olarak belki öğretmen olmayan bir okula ücretli bilgisayar öğretmeni olarak verirler.

amytis' Alıntı:
Henüz öğretmenliğe atanmamış, sadece lisede bilgisayar bölümünü bitirmiş edebiyat öğretmenliği okuyor. . Formatör öğretmen yaparlar mı okullara bence yapmazlar. bilgisayar sertifikası falan varsa ücretli olarak belki öğretmen olmayan bir okula ücretli bilgisayar öğretmeni olarak verirler.

Aynen öyle olur... En fazla da haftada 30 saat derse girip ayda 700-750 arası kazanç sağlarsınız.

amytis' Alıntı:

Peki Hocam Bunun İçin Nereye Başvurmam Lazım ? Sertifikam Var

kazasker' Alıntı:
amytis' Alıntı:

Aynen öyle olur... En fazla da haftada 30 saat derse girip ayda 700-750 arası kazanç sağlarsınız.

Kazasker hocam ayda 700-750 kazanç sağlar demişiniz de nasıl oluyor onu merak ettim? haftada 18 saat x4=72 saat ayda hadi bir iki gün fazlalığı olsun oay 80 saat olsun ek ders ederi 500 liradır. 750 lira için 116 saat civarı gerekir. Ben mi yanlış biliyorum yoksa?

Eskiden matematik bilmeyeni öğretmen yapmıyorlarmış, ama artık yapıyorlar :D :D

72x6 küsür lira = 450, bilemedin yılbaşından sonra 500 lira civarı.

Pardon :)

baris_75' Alıntı:
amytis' Alıntı:

Peki Hocam Bunun İçin Nereye Başvurmam Lazım ? Sertifikam Var

Öğretmenim bulunduğunuz yerdeki İl / İlçeMilli Eğitim Müdürlüğüne gidip başvuru yapabilirsiniz.

nermin_böte' Alıntı:
baris_75' Alıntı:
Ben Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü Mezunuyum. Formator Ögretmenlik Yapabilirmiyim ?
aatnıp öğretmenliğe başladınız sanırım.olursunuz hocam.sınıf öğrt vs oluyorsa bir bt öğretmeni hayde hayde olur.

Ne demek sınıf öğrt vs oluyorsa. Rastgele bir sınıf öğretmenini durup dururken formatör öğretmen yapmıyorlar hocam. Bu işi gerçekten bilen hemde bt öğretmeninden daha iyi bilen sınıf öğretmenlerini formatör öğretmen yapıyorlar. İmzana mevlanadan alçak gönüllüğü anlatan bir dörtlük yazacaksın sonrada sınıf öğrtmenlerine tepeden bakarak onları küçümseyici sözler söyleyeceksin. Ayıptır hocam yakışmıyor böyle sözler. Hele bir bayana hiç yakışmıyor!!!

sınıf öğretmenlerini küçümseyenleri gerçekten kınıyorum.neden sınıf öğretmenleri olmasın ki yeterli bilgiye sahipse.lütfen branşçı sınıf öğretmeni diye ayrım yapmayalım....

:) konuya bak nereden nereye gelmiş. Meslek lisesi mezunu bir arkadaş forumu araştırmadan formatör olabilirmiyim diye ortaya bir soru sormuş? 10 tane de eğitici arkadaş sınıfçılarlardan bitefo olur mu olmaz mı onu tartışıyor.

:mrgreen: Bu formatörlükte olan pişman olmayan pişman. :)

Geri