Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Formatör Öğretmenlerin Bilgisayar Öğretmenleriyle Derdi...

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında adem tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. adem

  adem Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  210
  Beğeni:
  1
  Aşağıdaki yazıyı özel mesajdan batu_han2010 adlı kullanıcıdan aldım...

  ****sence senin düşündüklerini bakanlıktakiler düşünemiyormu, bir tek senmi görüyorsun. bilgisayar sadece bilgisayrcıların tekelindeki birşeymi, bak sen işin içinde olmadan bilmeden konuşuyorsun. bakanlık öğretmenlere derslerinde bilgisayar kullanmaları için dünya kadar para yatırım yapıyor, sadece bilgisayar derslerinde değil hayat bilgisi sosyal matematiktede bilgisayar kullanılsın istiyor. sen daha önce bilgisayar labaratuarı olan isimlerin neden bilişim teknolojisi sınıfları olarak değiştirildini biliyormusun. bakanlık buranın sadece bilgisayar öğretmenleri için değil bütün öğretmenler için oldugunu göstermeye çalışıyor. şimdi bu durumda sadece burayı bilgisayar öğretmenlerine teslim etmek sence mantıklımı. bütün öğretmenler derslerini bilgisayar destekli yapacak ama bu işi siz beceremezsiniz sizin kordine etmesi için bilgisayrcılar olacak. buna herkes güler. bilgisayar kimsenin tekelinde değil. madem bu iş sizin hakkınız girin sınava cevabınızı sınavda gösterin. ama sana söyleyeyim 2006 daki sınavda çok bilgisayarcılar gerilerde kaldı. demekki bu işin hakkını vermek için bilgisayarcı olmaya gerek yok. her branştan öğretmen olmalıki bakanlığın yatırımları boşa gitmesin. sen ne anlarsın biyolojiden, biyoloji ile ilgili yazılımlardan bunun eğitimsel ve pedagojik boyutundan, senmi yapıcan biyoloji ile ilgili içerikleri. yada herhangi bir branştn bişiyi. siz sadece bilgisayardan anlıyorsunuz, en azından diğer branşlar hem bilgisayardan hemde kendi branşından anlıyor. umarım yeterli olmuştur *****  Bu şekilde düşünmeyen formatör öğretmen arkadaşlar üzerine alınmasın. durum şunu gösteriyorki bilgisayar öğretmeni dışındaki formatör arkadaşların biz bilgisayar öğretmenlerine özellikle sınava girmeyen öğretmenlere karşı garez leri var. neymiş bilgive birikimimiz yeterli değilmiş... batu_han2010 adlı hocam şuan kullandığın formu bilgisayar öğretmenleri kurdu ve yönetiyor. Neymiş bilgisayarcılar bilgisayardan başka birşey bilmezlermiş, bilmelerinede gerek yok,sen oturupta biyoloji ile ilgili program mı yazacaksın.
  Hiç bir zaman bilgi birikimi olan formatör öğetmenlerine lafım yok ama iki progrtam kurmayı öğrenipte karşımıza çıkmasınlar....Bilgisayr bilmek iki word excel kullanmayla iki slayt hazırlamaylada olmazzzz....Bu arada pardon bakanlıktakiler her zaman en iyisini bilir dimi.
  Ben hep şunu savunmuşumdur ve savunacam dışarıda binlerce bilgisayarcı arkadaşımız beklerken bakanlığın böyle bir uygulamaya gitmesi yanlış. Asla ve asla 300-400 ytl için böyle bir sınavada girmem,girmiyecemde.....
   
 2. karinca_52

  karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10.433
  Beğeni:
  172
  sadece şunu sormak istiyorum niye bilgisayarlara bir şey olduğunda veya bilgisayarla ilgili sıkıntılar olduğunda bizlere koşuyor arkadaşan açıklasın o zaman :?:
   
 3. teknomann

  teknomann Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Kasım 2007
  Mesajlar:
  140
  Beğeni:
  1
  batu_han2010 ****sence senin düşündüklerini bakanlıktakiler düşünemiyormu, bir tek senmi görüyorsun. bilgisayar sadece bilgisayrcıların tekelindeki birşeymi, bak sen işin içinde olmadan bilmeden konuşuyorsun. bakanlık öğretmenlere derslerinde bilgisayar kullanmaları için dünya kadar para yatırım yapıyor, sadece bilgisayar derslerinde değil hayat bilgisi sosyal matematiktede bilgisayar kullanılsın istiyor. sen daha önce bilgisayar labaratuarı olan isimlerin neden bilişim teknolojisi sınıfları olarak değiştirildini biliyormusun. bakanlık buranın sadece bilgisayar öğretmenleri için değil bütün öğretmenler için oldugunu göstermeye çalışıyor. şimdi bu durumda sadece burayı bilgisayar öğretmenlerine teslim etmek sence mantıklımı. bütün öğretmenler derslerini bilgisayar destekli yapacak ama bu işi siz beceremezsiniz sizin kordine etmesi için bilgisayrcılar olacak. buna herkes güler. bilgisayar kimsenin tekelinde değil. madem bu iş sizin hakkınız girin sınava cevabınızı sınavda gösterin. ama sana söyleyeyim 2006 daki sınavda çok bilgisayarcılar gerilerde kaldı. demekki bu işin hakkını vermek için bilgisayarcı olmaya gerek yok. her branştan öğretmen olmalıki bakanlığın yatırımları boşa gitmesin. sen ne anlarsın biyolojiden, biyoloji ile ilgili yazılımlardan bunun eğitimsel ve pedagojik boyutundan, senmi yapıcan biyoloji ile ilgili içerikleri. yada herhangi bir branştn bişiyi. siz sadece bilgisayardan anlıyorsunuz, en azından diğer branşlar hem bilgisayardan hemde kendi branşından anlıyor. umarım yeterli olmuştur *****

  Adem hocam bu SAYGISIZ insan bana da aynı mjı göndermiş,cesaret edememiş açıktan göndermeye,.bu kişinin öğretmen olduğunu zannetmiyorum,kendini eğitememiş bir insan çocukları nasıl eğitebilirki...gurur duyuyorum kendimle ve siz bilgisayar öğretmeni meslektaşlarımla. meğer ne kadar değerliymişiz ve nekadar özenilenmişiz..dün öyle bir damara bastık ki emin olun psikoljik olarak istenilen amaca ulaştık. artık söyleyecek mantıklı bir açıklamaları kalmayınca bilgisayar bilgimizle uğraşmaktan bıkıp bu defa da eğitim bilgimize laf atarak birşeyler elde etmeye çalıştılar :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ..keşke meslektaşlarım keşke hepinize gelin bu protestoya katılın diyebilsem ama hakkım yok böyle bir şeye.herkesin kendine göre bir nedeni var,aynı sınava girilebilecek dahi olsa bizim farkımızın herkes farkında emin olun..kısacası herşeyimizle 1. biziz!!! 2. kim???

  görevini layıkıyla ve ihtiyacından yapan arkadaşlar bu yazıyı üzerlerine kesinlikle alınmayacaklar...geri kalanlar ise tekrar tekrar okuyun!!!okuyun da o beğenmediğiniz bilgisayar öğretmenliğininden ve çalışma alanlarından çekin gözlerinizi,kendi işinizi düzgün yapın kafi!
   
 4. serhatdemir

  serhatdemir Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2007
  Mesajlar:
  495
  Beğeni:
  1
  Okulda ne kadar angarya varsa ilk aranan öğretmen kim aceba sormak isterim sayın hocama. Ben böyle ayrımlara karşıyım. Öğretmen öğretmendir. Birlikte çalıştığım sosyal bilgiler öğretmeni arkadaşımla birlikte yaptık okulumuzun ilk sitesini. Ama her öğretmen Sayın hocam gibi bilgisayar bilgisine sahip değil.
   
 5. faolin

  faolin Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2007
  Mesajlar:
  176
  Beğeni:
  1
  Hocam sanki öncesinde bir konu üzerinde konuşulmuş gibi... Öncesini bilmiyorum ama bilgisayar öğretmenleri, sadece bilgisayar konusunda uzman değiller... Hatta bilgisayar öğretmenleri bilgisayar konusunda da uzman olmak sorunda değil.... Ben değilim mesela... Ama BÖTE mezunu olmanın güzelliği... Öğrendiğim şeylerden şüphem yok... Hocamızın bahsettiği eğitim yazılımlarını 4 yıl boyunca inceledik... Hangi yazı stili hangi yaşa uygundur? Hangi yazı fontunu hangi gruba kullanabilirim? Hangi arka plan üzerine hangi renk kullanılır? Hangi renk hangi sınıfa kullanılır, renkler nasıl dikkat çekici hale gelir, konular çocuklara nasıl verilmelidir, hangi kelimeler kullanılır, hangi resim nerede kullanılır vs, vs, vs... Bu liste böyle uzar gider... Ama bu arkadaşımızın konuya ne kadar yanlış baktığı ortada... Ben hiçbir bilgisayar öğretmenimizin "Hepsi benim" mantığıyla bu konuya baktığını düşünmüyorum... Sadece ben bu konuda bu kadar eğitim almış yıllarca dirsek çürütmüşsem hakkımı da aramaya devam ederim.. Ha şunu da belirteyim ben formatör de değilim... Derslere girmeyi seviyorum ve bu şekilde devam etmek istiyorum... Sadece insanlar gözlerinin önüne perde çekip bakmasın bu olaya... Negatif düşünür o şekilde bakarsanız öle görürsünüz ve o şekilde de karşılık alırsınız... Mantığa davet!!!!!
   
 6. teknomann

  teknomann Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Kasım 2007
  Mesajlar:
  140
  Beğeni:
  1
  hocam konunun geçmişi : http://bilgisayarbilisim.net/isyan_ediy ... 10486.html
   
 7. yasarcan

  yasarcan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2007
  Mesajlar:
  913
  Beğeni:
  0
  bilgisayar kitapları papağan gibi ezberleyipte kağıt üzerinde birşeyler bilmeye benzemez.
  bigisayar pratik işidir. istediğiniz kadar bilin uygulayamıyorsanız siz hiçsiniz..

  ayrıca hocam hasta olanlar varsa bana gelebilir çok güzel iğne yaparım. ne varki damarı bul batır enjekte et. bu kadar basit... :!:
   
 8. papakaa

  papakaa Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.063
  Beğeni:
  0
  bence bakanlık formatörlüğü hem bilgisayarcılara hemde diğer branştakilere vermekle çok büyük hata yapmış.. bilgisayarcıları bu işe katmayıp direk diğer branştakileri formatör yapacaklardı :p :p :p :p

  bilgisayarcı ne anlar formatörlükten :+1: :+1:
   
 9. byvector

  byvector Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Nisan 2007
  Mesajlar:
  311
  Beğeni:
  2
  Ya bu adam saçmalamış arkadaşlar.Aldırmayın bu adama.Şimdi ben Matematik dersini eminimki bir çok matematikçiden daha iyi biliyorum.Tanıdığım bi çok bilgisayarcı arkadaşta hakeza öyle.EEEE. O zaman matematikçiler olmasın bilgisayarcılar matematik dersine de girsinmi diyelim böyle bi saçmalık olabilirmi.Yada başka bi örnek vereyim örneğin tarih benim kişisel alanım kendimi tarihte çok iyi derece de geliştirdiğimi düşünüyorum.O zaman tarihçiler derse girmesin ben gireyim olacak işmi bu. Biz bilgisayarı sadece teorik anlamda değil pratik anlamda da çok iyi biliyoruz.Bunun formasyonunuda aldık.Ama şimdi birisi çıkıpta bana hiç hakkı olmadığı halde sen bilmiyorsun otur yerine benim branşım bilgisayar değil ama ben senin yerine anlatırım derse onada haddini bildirmek haktır.
  SAYGILAR SELAMLAR
   
 10. Hacker

  Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Şubat 2007
  Mesajlar:
  697
  Beğeni:
  1
  Takılmayalım arkadaşlar. aynı mesajı banada yazmış bende dikkate alıp cevap vermiştim. gerek yokmuş aslında ama hayırlısı.

  bu sınava bende girmiyorum. Gerekçem Protesto.

  Bana sınıf öğretmeni veya istediğim başka bir branşta görevlendirilebilmem için bir sınav açılıp o branşın öğretmenleriyle eşit şartlarda o sınava girme hakkı verilmediği sürece yada benim branşımda sadece bilgisayar öğretmenleriyle birlikte bu sınava alınmadığım sürece ben bu sınava girmiyorum.

  Burada çok az kişinin bildiğini düşündüğüm birşey öğrendim bugün sizlerlede paylaşayım istedim.

  bu formatörlüğün kaynagı neresi bilmiyorum ama bu tür uygulamaların bir destekçisi olurmuş. Bir projenin parçası yani. örneğin dünya bankası destekli, örneğin avrupa birliği destekli gibi.

  ve şu anda görevlendirilen formatörlerin aldığı ücreti bu destekleyen birim dünya bankası, avrupa birliği gibi proje sahibi kuruluşlar öderlermiş. yani şu anda bu kaynak bakanlıgın kaynagı değil. dolayısıyla kadroda verilemiyor. çünkü kaynak sınırsız değil :) elbet o kaynak bitecek bir gün. o kaynagın bittiği gün branşına dönerken mesleğinden soğumuş öğretmen portreleri görmek istemeyiz değil mi...

  Not: Formatörlüğü destekleyen projeyi ve kaynağını bilen arkadaşım varsa bizlerle paylaşırlarsa sevinirim.
   
 11. teknomann

  teknomann Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Kasım 2007
  Mesajlar:
  140
  Beğeni:
  1
  arkadaşlar acıyorum artık ben bu bizim branşımıza özenenlere..hakkaten gittikçe dibe batıyorlar. ben olsam tenezzür dahi etmem ya. matematiğim süper,fiziğim süper ama adamlar haketmişler bu işin diploması onlarda..onların bilgisini sorgulamam bile..insanda biraz gurur olmalı,bir işe yaramayan,çalışma alanı olmayan bir bölümü kazanabilmişler anca şimdi ise fırsat bu fısat diyip kendilerini adamdan saydırtmaya çalışıyolar,bizim branşımıza,alanımıza göz dikip bilgi hesabı yapıyorlar bizimle :mrgreen: :mrgreen:

  ve en gurursuz davranış ta şu: bilgisayar öğretmenlerine o kadar laf atıyolar ama hala bizim sitemizde gezinip faydalanıyorlar..AYIP AYIP! biraz gurur biraz!!!dışarıda nasıl yüzümüze bakacaklar acaba ,alanımıza muhtaç bu vatandaşalr..
   
 12. fatma

  fatma Site Gezgini

  Kayıt:
  8 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  73
  Beğeni:
  0
  bilgisayar öğretmeni olabilen olsaydı arkadaşlar, biz mi engelledik, öss den mis gibi puan alıp 4 sene (ve tabii ki devamında bir ömür) bu eğitimi alabilen alsaydı vakti zamanında...
  ne üzüyosunuz ki kendinizi...
   
 13. simgeogretmen

  simgeogretmen Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2007
  Mesajlar:
  9
  Beğeni:
  0
  şubatın sonunda atanacağım inşallah,tercih edeceğim okullarda hep sosyalciler formatör olmuş..bana tavırları nasıl olur sizce..ya da ben nasıl davranmalıyım :)
   
 14. adem

  adem Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  210
  Beğeni:
  1
  adamına göre değişir hocam, ama iyi davranırlar, çünkü gün gelir sizden yardım isteyecektir.. :D
   
 15. kazuo

  kazuo Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  488
  Beğeni:
  12
  2006'daki sınavda, mesela ilk ona girenlerin arasında , bilgisayar öğretmeni olmayan kimler var bu arkadaş açıklasa da öğrensek.
   
 16. badboys

  badboys Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2008
  Mesajlar:
  291
  Beğeni:
  0
  işte hocam sorun burada kusura bakmayın ama hala işin sadece teknik boyutuna bakıyorsunuz.....
  Formasyon ve eğitimle alakalı hiç bir endişeniz yok...Bakın siz işin eğitim yönünü tamammen bıraktınız maalesef.Arkadaş haklı Bt sınıfları hayat boyu öğrenme içindir Bilgisayar dersleri için değil bunu anlamıyosunuz bir türlü
   
 17. sinerji33

  sinerji33 Üye

  Kayıt:
  13 Şubat 2008
  Mesajlar:
  23
  Beğeni:
  0
  Zaman kaybı

  Selam arkadaşlar.... tartışılan konulara baktımda, bence çok gereksiz bir tartışma. bu kadar tartışmadan sonra 1 arpa boyu yol alınıyor mu? Bu tartışmanın insanları kızdırmaktan başka bir işe yaramıyor. ben okurken bile zaman kaybına üzülüyorum siz yazmaya üşenmiyorsunuz? Sonuçta sınavda herkes eşit şartlarda ise bence hiç sorunyok isteyen herkes sınava girsin.
   
 18. ebfo45

  ebfo45 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.836
  Beğeni:
  0
  GÜVEN DEMİR
  MAHMUT ATİK
  MURAT ÇEŞİTÇİ
  KEMAL ORTATEPE
  FERHAT UMUT DİZDAR
  ÖNDER ARSLAN
  NİHAT ÖZDEMİR
  İRFAN BAYIN
  ÖZCAN YAŞAR
  YASİN KOCAMAN
  2006 sınavının il onu bunlar ve bazıları eğitici formatörlük yapıyor Matik :) Kemal ORTATEPE Yasin KOCAMAN, Nihat ÖZDEMİR benim bildiğim bilgisayar öğretmenleri )Yani ilk onda bilgisayarcı yok dememiş arkadaş sanırım.
   
 19. **melike**

  **melike** Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.092
  Beğeni:
  1
  Arkadaşlar BÖTE'liler bilir. Biz üni'de matematik,biyoloji,fizik,kimya gördük babalar gibi. O dersler bize verlilirken de hocalarımızın bize söylediği "eğitsel yazılım hazırlamada çok işinize yarayacak çocuklar" dı..

  Yani merak etmeyin yazılım hazırlanacaksa biz halledebiliriz. :wink:
   
 20. sitelerde

  sitelerde Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2007
  Mesajlar:
  700
  Beğeni:
  0
  Yahu arkadaşlar o sınavda çıkan soruları gördük,

  Kısayol, kısayol, kısayol,

  ıvır zıvır

  O sınavı bilgisayardan anlayan adamlar görse gülmekten yarılırlar

  O sınavla bilgisayar bilgisi değil, ezber kabiliyeti ölçülür ancak

  ...

  Ayrıca yönetmelikte formatör öğretmen tanımı yok

  Koordinatör öğretmen diyor

  Formatör öğretmenler zamanında ihtiyaç bulunduğundan geçiğci olarak görev yapmaları için yetiştirildi kanısındayım
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal