formatör alımları ilçelere ayrılan kontejanlara göremi yapılacak

Kodla Büyü

everes1

Üye
siverekte öğretmenlik yapıyorum 3 kişi alacaklar sınavan giren üç kişi var desek başvuru yapanlar mı gidecek bilgi verirseniniz sevinirim

arkadaşlar nerden bakıyosunuz bu kadrolara yada açıklara linkini atıverirmisiniz burda

bizde bakalım

arkadaşlar ben sınava girdim ama benim bulunduğum ilçenin kontenjanı yok. diğer ilçelerin kontenjanı var. şimdi nasıl olacak.

baraj olayı yok mu sadece sınava girenler arasından mı seçilecek kontenjan diyelim ki kontenjan 3 ve sınava 3 kişi girdi o zaman sınav bu 3 kişi için formalite mi oluyor :idea:

Baraj 2004 ve 2006 sınavında 50 idi bu sınavda ne olur bilmem.

ilçelerde görevli eğitici formatörler zaten var..benim ilçemde şu anda 3 kişi..kazanılmış hakları var zaten..düzeltilmiş kontenjana baktım sayı yine 3..şimdi bu arkadaşlar görevlerine devam mı edecek..yoksa +3 kişi daha mı görevlendirilecek..kafam karıştı vallaa..

ben il milli eğitime sordum samsunda 10 kontenjan var dedi 9 u dolu 1 öğretmen alınacak dediler listede de kontenjan 10 olarak gösteriliyor ama alınacak sayı 1 miş meb ede böyle bişey yakışır....

öyle değil arkadaşım ilçeden tek olsan bile il geneli sıralaması olacak ilk önce alınacak sayı diyelim 10 kişi il geneli ilk ona ilçelerde teklif edilebilir kabul etmezlerse bir aşağı puana inerler diye biliyorum yanılıyorsam biri yanılıyorsun desin bana

Bazı ilçeler şanslı bazılar boşuna 35 ytl yatırdı.
Şimdi Senin ikamet ettiğin ilçende diyelim eskiden 1 kişi vardı. Yeni kadroda 2 oldu. Sende başvurdun OLMASI GEREKEN ve Birçok İlin yapacağı şey; İlde siizi toplantıya çağırıp En yüksekden en düşüğe doğru (yeni girenleri) puan sıralaması yapmak ve il birincisinden itibaren nerde çalışmak istediğini sorarak sıralamak eğer sıra sana gelinceye kadar senin ilçeni kimse istememişse sorun yok ama başka bir ilçeden biri senin ilçeni isteyebilir malumatınıza. Bazı ilçelerde eskiden kadro 2 idi hala 2 o ilçeden sınava girdiysen eğer en iyi ihtimal le yakın başka bir ilçeyi isteyebilrisin ki bu iş için değmiyeceğini yapan arkadaşlardan öğreniniz.

Arkadaşlar yeni yönetmelige göre herkes bulunduğu ilçe içinde değerlendirecekmiş puan sıralaması yokmuş en fazla puan alandan aşağı doğru sıralama yapılacakmış sıra size gelmezse sıraya girip bekliyomuşunuz yani yedeksiniz......

nurcan66 arkadaşım, değerlendirmelerin ilçe içinde olacağı bilgisini kimden aldınız?
Bence sınava girenler il düzeyinde puan sıralamasına tabi tutulacak. Sıra ile kontenjanlar duoldurulacak. Bu yapılırken, sıradakilere hangi ilçede görev almak istedikleri sorulacak. Yani puan ve tercihlere göre görevlendirmeler yapılacak. Başka bir ilçede sizden yüksek puan alan biri varsa vede istiyorsa sizin ilçenizde görev alabilir. Bu şu an uygulanan bir durum. Sonuç: İlçede 1. olmanız yetmez, ildeki sıralamanız vede tercihler önemli olacak...

Arkadaşlar kılavuzda barajdan bahsetmiyor aa hazşranı bekleyelim ve göreceğiz ne olacak ...

samsun milli eğitim formatörlükten sorum lu bölüm ilçe bazında görevlendirecek dedi bu şu anki yönetmeliğe göreymiş görevlendirmelerin yazın olacagından farklı bir yönetmeliğinde uygulannabilecceğinide eklediler
3624358063
3624355450
3624355046 sorabilirsiniz.......

arkadaslar il bazında sıralamaya gireceğiz
ona gore işlemler olur
ve eski eğitici formatorlerin yeri sabit

Peki gorevlendirmeler bu dönem olacak mı? Gelecek egitim ogretim donemi icin mi olur
6 ayda bir oluyor deniyor?
Ne zamandan ne zamana?

Arkadaşlar eğer verilen kontenjanlar halen çalışmakta olan ebitefo'ları kapsıyorsa işimiz kötü.

ayesiloglu' Alıntı:
Arkadaşlar eğer verilen kontenjanlar halen çalışmakta olan ebitefo'ları kapsıyorsa işimiz kötü.[/quote
Görevlendirmede öncelik eskilerin bazıları beğenmese de. Ama eskilerden 50 yi geçemeyen elenecek bu da kesin bilgi. Birileri kızacak ama :)

ebfo45' Alıntı:
ayesiloglu' Alıntı:
Arkadaşlar eğer verilen kontenjanlar halen çalışmakta olan ebitefo'ları kapsıyorsa işimiz kötü.[/quote
Görevlendirmede öncelik eskilerin bazıları beğenmese de. Ama eskilerden 50 yi geçemeyen elenecek bu da kesin bilgi. Birileri kızacak ama :)
Arkadaşım, bu 50 muhabbeti nereden çıktı?

Geri