format sonrası ekran gelmiyor

Kodla Büyü

elif

Site Gezgini
Arkadaşlar rehberlik ve öğretmenler odasındaki nereden geldiği belli olmayan iki bilgisayara format attım ve driver ları yükledim.Kapatıp açıyoruz ekranda Windows Xp yazısı görünüyor ve bilgisayar çalıştığı halde görüntü gidiyor monitörün ışığı turuncu oluyor.Güvenli kipte açıp driverları kaldırıp tekrar yüklemeyi denedim fakat nafile kapatıp açtığımızda yine ekranda görüntü yok.Bu iki bilgisayarın ortak noktaları acer monitör.Acaba monitörde mi sorun var driver damı.Yardımcı olursanız sevinirim. 2 günümü bu işe adamama rağmen sorunun çözülememesi bana kafayı yedirtecek :(

Arkadaşım benim başıma böyle bir olay geldi. Sorun monitörde bence Xp deki renkleri desteklemiyor sanırım. Eğer varsa daha iyi bir monitör de açmayı dene büyük ihtimalle açılacaktır.

bilgisayarı açarken F8 tuşuna basın.açılan listeden VGA önyüklemesini etkinleştir gibi bi seçenek olacaktı.o seçeneği seçip entere basın.

hocam eski monitör bazen yüksek frekansı desteklemiyor,bi projeksiyona veya xp de çalışan başka bi monitör bağlayıp bilgisayarı açtıktan sonra ekran kartı ayarlarında frekansı 60hz almanız sorunu çözebilir.eski monitörü bu şekilde kullanabilirsiniz.

shnbiltpll' Alıntı:
hocam eski monitör bazen yüksek frekansı desteklemiyor,bi projeksiyona veya xp de çalışan başka bi monitör bağlayıp bilgisayarı açtıktan sonra ekran kartı ayarlarında frekansı 60hz almanız sorunu çözebilir.eski monitörü bu şekilde kullanabilirsiniz.
hocama katılıyorum.

Geri