Format sonrası disk görünmüyor

Kodla Büyü

karakavuz

Site Gezgini
Arkadaşlar okula meb den aidata probook geldi freedos olarak. Diski ikiye bölüm win7 kurdum. pc yi açınca sistem diski var fakat böldüğüm diğer kısım görünmüyor. yönet bölümünden disk yönetiminden diski aktif hale getirip yeniden başlattığım zaman işletim sisteminin kurulu olduğu diski değilde diğerini sistem diski olarak görüyor ve dolayısıyla pc yi açmıyor. işletim sistemi bulunamadı diyor. bunun için ne yapmak gerekiyor. d diskimde de dosyalarım var . silemiyorum. bunun bir yolu var mı ? yeniden format attım ama şimdi görünmeyen diski aktif hale getiremiyorum açarken yine sorun olacak diye bunun sebebi nedir ?

sanırım ilk kurulumda yada bölümlemede bi hata yapılmış.şunları deneyebilirsiniz.
1- D diskinizi aktif ettikten sonra win açılmıyorsa pc yi win7 kurulumu ile başlatıp başlangıç onarma deneyebilirsiniz.
2- D diskini aktif ettikten sonra sistemi hiresle açıp disk director ile C sürücüsünü aktif edebilirsiniz (change active komutu ile)
3- D sürücünüz aktifken sistemi livexp veya live7 ile açıp D sürücüsündeki bilgileri bir taşınabilir hdd ye kopyalayıp win7 dvd si ile partları sildikten sonra temiz bir kurulum yapabilirsiniz.

Geri