format attım klavye sorunu

Kodla Büyü

storm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar açılmayan bir pc ye format attım. şimdi ise son adım olan bir ad girmem gerekiyor. sorun ise şu. ps2 klavye yi görmüyor. klavyeden bişey yazamıyorum dolasıyla da sonraki adıma geçemiyorum. USB kablolu bir klavye taktım ama onuda görmedi.
tıkandım kaldı bilgisayarı açamıyorum açsam usb klavyeyi belki tanıtırım. ama ps2 yuvası çalışmıyor ve kurulumuda tamamlayamıyorum
bir çözümü var mı

Merhaba;

Usb Klavyeyi tanıyor olması gerekir. Sanırım şu anda kullanıcı yapılandırması bölümündesiniz. Eğer bu son aşamada iseniz bilgisayarınızı yeniden başlatmanız durumunda aynı yere geri gelebiliyorsunuz.

Bilgisayarınızız yeniden başlatın BIOS a girin USB ayarlarına bakın açılış ile braber USB leri aktif et çalıştır gibi bir özellik var mı varsa açın onu. Ondan sonra USB nizi takın kaydedin yeniden başlatın artık görebiliyor olmanız gerekir. İyi çalışmalar.

burhansenyuva' Alıntı:
Merhaba;

Usb Klavyeyi tanıyor olması gerekir. Sanırım şu anda kullanıcı yapılandırması bölümündesiniz. Eğer bu son aşamada iseniz bilgisayarınızı yeniden başlatmanız durumunda aynı yere geri gelebiliyorsunuz.

Bilgisayarınızız yeniden başlatın BIOS a girin USB ayarlarına bakın açılış ile braber USB leri aktif et çalıştır gibi bir özellik var mı varsa açın onu. Ondan sonra USB nizi takın kaydedin yeniden başlatın artık görebiliyor olmanız gerekir. İyi çalışmalar.

evet yeniden başlattığımda kullanıcı yapılandırmasına geliyorum tekrar.
Fakat hocam bios a giremiyorum çünkü klavyeden açılışta bir tuşa basamıyorum.

O zaman Bios resetleme nasıl yapılır ona bakın. Forumda çok kez paylaşıldı kolay bulursunuz. bu işlemden sonra USB ler aktif olacaktır (Standart da öyledir).

- Eğer olmazsa ne olura gelirsek Hdd, Sata, Boot ayaları da fabrika ayarlarına döneceği için Bios a giremediğiniz sürece sıkıntı yaratabilir.

Sata ayarı son ayarınızın dışında kalırsa işletim sistemini Bıos dan değiştirene kadar göremezsiniz örneği sanırım daha açık olur.

Kolay gelsin.

Geri