Format atamıyorum Yardım

Kodla Büyü

hndnn

Üye
BT sınıfımda eski bir kasa var. İlçe merkezinden gelen bi BT öğretmeni Windows8 le format attı bu kasaya. Ancak Win8i kaldıramayan PC çok yavaşladı , açılması bile 2 saat sürüyo diyebilirim. Ben de Win7 atayım dedim. Fakat DVDsi olmadığı için USBden atıyorum. USByi görüyor, bios tan seçiyorum ama sonra siyah ekranda yanıp sönen bir imleç oluşuyor ve öylece kalıyor. Formatın başka yöntemleri de mi var, diğer hoca nasıl atmış olabilir? BOOT la ilgili bir sorun var galiba CDden de atılmıyor nasıl çözebiliirm?

Hocam elinizde format dvd si de mutlaka bulunsun, diğer türlü özellikle eski bilgisayarlarda usb den format atmak sıkıntı çıkarıyor.

ilkot' Alıntı:
Hocam elinizde format dvd si de mutlaka bulunsun, diğer türlü özellikle eski bilgisayarlarda usb den format atmak sıkıntı çıkarıyor.
Hocam bilgisayarın dvd si yok, diğer hoca da usbden atmıştı yoksa format dvdm var benim

hndnn' Alıntı:
BT sınıfımda eski bir kasa var. İlçe merkezinden gelen bi BT öğretmeni Windows8 le format attı bu kasaya. Ancak Win8i kaldıramayan PC çok yavaşladı , açılması bile 2 saat sürüyo diyebilirim. Ben de Win7 atayım dedim. Fakat DVDsi olmadığı için USBden atıyorum. USByi görüyor, bios tan seçiyorum ama sonra siyah ekranda yanıp sönen bir çizgi oluşuyor ve öylece kalıyor. Formatın başka yöntemleri de mi var, diğer hoca nasıl atmış olabilir? Yardım lütfenn
Boot.mgr dosyası bozulmuş ön yükleme yapamıyor flash diskinizi biçimlendiriniz ve şu adresteki araçlarla krulum yapınız flasha..

http://www.mertozsoy.com.tr/mert-ozsoy-usb-tool-v1.html

hndnn' Alıntı:
ilkot' Alıntı:
Hocam bilgisayarın dvd si yok, diğer hoca da usbden atmıştı yoksa format dvdm var benim
Masaüstüyse kasayı söküp varsa elinizdeki bi sürücüyü takın hocam biraz uğraşırsınız ama usb lerde sıkıntı varsa vakit kaybetmekten iyidir.

hndnn' Alıntı:
developer' Alıntı:
Boot.mgr dosyası bozulmuş ön yükleme yapamıyor flash diskinizi biçimlendiriniz ve şu adresteki araçlarla krulum yapınız flasha..

http://www.mertozsoy.com.tr/mert-ozsoy-usb-tool-v1.html

Flashım başka bilgisayarlarda çalışıyor, daha yeni epeski bir laptopa format attım
USB belleğinizin başka bilgisayarda çalışıyor olması önemli değil. Önemli olan elinizdeki flash diskin BOT özelliğinin olup olmaması. Dediğinize göre sizin flash diskte BOOT özelliği ya bozulmuş ya da yok.. O yüzden kurulum yapamıyor olabilirsiniz.
Bilgisyarınızdaki DVD-ROm sürücü bozuksa başka bir sürücü takın deneyin derim ya da flash diskinize boot özelliği katın..

dengem' Alıntı:
USB belleğinizin başka bilgisayarda çalışıyor olması önemli değil. Önemli olan elinizdeki flash diskin BOT özelliğinin olup olmaması. Dediğinize göre sizin flash diskte BOOT özelliği ya bozulmuş ya da yok.. O yüzden kurulum yapamıyor olabilirsiniz.
Bilgisyarınızdaki DVD-ROm sürücü bozuksa başka bir sürücü takın deneyin derim ya da flash diskinize boot özelliği katın..

BOOT özelliği olmadan nasıl format atabilirim? Normalde atıyorum hepsine de attım. Flash sorunsuz, PC sorunlu. Bu pcye başka bir yöntemle format atıldı onu arıyorum.
Ayrıca DVD de denedim yine aynı siyah ekranda kalıyor

Geri