Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

format atamıyorum acer aspire

Konu, 'Bilgisayar Sınıfları Sorun ve Çözümleri' kısmında kurnazf tarafından paylaşıldı.

1. kurnazf

kurnazf Aktif Üye

Acer aspire 6930g serisi bir laptop var elimde. daha önce hiç format atılmamış. vista yüklü. recovery cd' si kayıp edilmiş. Format atmak istiyorum. win7 dvd si taktım. dvd sağlam. yeni kullandım. partüion ayırıyorum. daha sonrasında kurulumu yapmıyor. hata veriyor. daha kurulum dosyalarını yüklerken hem de. xp denedim onu da kuramadım. kurulum dosyalarını yüklerken daha hata veriyor. Bıos da bir acayip advance menüsü yok. yardımcı olurmusunuz arkadaşlar bilgisi olan var mı? harddisk mi sorunlu acaba.

2. ghsdfszz

ghsdfszz Üye

:alkis: [​IMG]

3. jiyan054

jiyan054 Site Gezgini

hocam bios menüsündeki ayarlarda ahci denen bir kısım var. ahci değilde şimdi adını hatırlamıyorum başka bişey yaptığında sorunu çözersin.

4. gazierin

gazierin Aktif Üye

boot ayarlarına baktın mı?dvd rom olarak ayarlı mı?
    xp kurmak istiyorsan hardisk ayarlarından ahcı modunu degil ıde modunu seçeceksin.daha alt versiyon kurduğun için

5. kurnazf

kurnazf Aktif Üye

ide modunu seçtim onda sorun yok. boot ayarlarında first device dvd o da tamam. sorun bunlardan kaynaklı değil. teşekkür ederim yine de.

6. emrahgunes

emrahgunes Seçkin Üye Seçkin Üye

Flash Bellek ile kurulum yapmayı denediniz mi? DVD okuyucusunda sorun var gibi görünüyor...

7. fenji2014

fenji2014 Aktif Üye

ahci değilde şimdi adını hatırlamıyorum başka bişey yaptığında sorunu çözersin.[​IMG]

8. ktektas

ktektas Seçkin Üye Seçkin Üye

bence hdd arızalı. hdd söküp harici disk kutusuna takıp oradan formatlamayı dene.

9. mehmetcicek

mehmetcicek Site Gezgini

Arkadaşım kolay gelsin. Acer aspire 6930g benim emektarımdı. Win 7 kurulumunda bir sıkıntı olmaması gerek ama xp kurulumu yapacaksan eğer onun özel sata achi dosyası vardı ben indirdiğim xp leri cdye yakmadan önce entegre eder öyle yakardım. yoksa indirdiğin xpler istediği kadar sata driverler yüklü olsun kurulum hep mavi ekranla sonuçlanır. Hardiskin arızalanma ihtimali var. Verdiği hatayı yazarsan sıkıntının ne olduğu yönünde tahminde bulunabilirim.

10. kurnazf

kurnazf Aktif Üye

sanırım harddisk arızalı teşekkür ederim arkadaşlar zaman ayırdığınız için

11. zysimsek

zysimsek Seçkin Üye Seçkin Üye

harddisk arızalı değil . bikaç xp cdsi ile dene halledersin aynı modele ben bugün format atttım ... ilk cd de hata verdi başka bi xp ile denedim oldu sata drivirlerı olan bikaç xp cd si dene muhakkak format atarsın ...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal