format atamıyorum acer aspire

Kodla Büyü

kurnazf

Aktif Üye
Acer aspire 6930g serisi bir laptop var elimde. daha önce hiç format atılmamış. vista yüklü. recovery cd' si kayıp edilmiş. Format atmak istiyorum. win7 dvd si taktım. dvd sağlam. yeni kullandım. partüion ayırıyorum. daha sonrasında kurulumu yapmıyor. hata veriyor. daha kurulum dosyalarını yüklerken hem de. xp denedim onu da kuramadım. kurulum dosyalarını yüklerken daha hata veriyor. Bıos da bir acayip advance menüsü yok. yardımcı olurmusunuz arkadaşlar bilgisi olan var mı? harddisk mi sorunlu acaba.

:alkis:
g.gif

hocam bios menüsündeki ayarlarda ahci denen bir kısım var. ahci değilde şimdi adını hatırlamıyorum başka bişey yaptığında sorunu çözersin.

kurnazf' Alıntı:
Acer aspire 6930g serisi bir laptop var elimde. daha önce hiç format atılmamış. vista yüklü. recovery cd' si kayıp edilmiş. Format atmak istiyorum. win7 dvd si taktım. dvd sağlam. yeni kullandım. partüion ayırıyorum. daha sonrasında kurulumu yapmıyor. hata veriyor. daha kurulum dosyalarını yüklerken hem de. xp denedim onu da kuramadım. kurulum dosyalarını yüklerken daha hata veriyor. Bıos da bir acayip advance menüsü yok. yardımcı olurmusunuz arkadaşlar bilgisi olan var mı? harddisk mi sorunlu acaba.

boot ayarlarına baktın mı?dvd rom olarak ayarlı mı?
xp kurmak istiyorsan hardisk ayarlarından ahcı modunu degil ıde modunu seçeceksin.daha alt versiyon kurduğun için

ide modunu seçtim onda sorun yok. boot ayarlarında first device dvd o da tamam. sorun bunlardan kaynaklı değil. teşekkür ederim yine de.

Flash Bellek ile kurulum yapmayı denediniz mi? DVD okuyucusunda sorun var gibi görünüyor...

bence hdd arızalı. hdd söküp harici disk kutusuna takıp oradan formatlamayı dene.

Arkadaşım kolay gelsin. Acer aspire 6930g benim emektarımdı. Win 7 kurulumunda bir sıkıntı olmaması gerek ama xp kurulumu yapacaksan eğer onun özel sata achi dosyası vardı ben indirdiğim xp leri cdye yakmadan önce entegre eder öyle yakardım. yoksa indirdiğin xpler istediği kadar sata driverler yüklü olsun kurulum hep mavi ekranla sonuçlanır. Hardiskin arızalanma ihtimali var. Verdiği hatayı yazarsan sıkıntının ne olduğu yönünde tahminde bulunabilirim.

harddisk arızalı değil . bikaç xp cdsi ile dene halledersin aynı modele ben bugün format atttım ... ilk cd de hata verdi başka bi xp ile denedim oldu sata drivirlerı olan bikaç xp cd si dene muhakkak format atarsın ...

Geri