Formatörlük iptal mi?

Kodla Büyü

bilisim06

Aktif Üye
İL MEM LERE GÖNDERİLEN YAZI YORUMSUZ....

Sayın İl Müdürümüzün Dikkatine!

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE DUYURU;

1. İlinizdeki bütün geçici görevlendirme öğretmenlerin görevlendirmeleri sona erdirilecektir.

2. Ar-Ge, bilgi işlem, kitap komisyonu ve benzeri komisyonlarda çalışan geçici görevlendirme öğretmenler kadrolarının bulunduğu okullarda maaş karşılığı ders saatini tamamlamak şartı ile istedikleri takdirde bu komisyonlarda yeniden görevlendirilebilecektir.

3. İl ve ilçe emrinde bulunan norm fazlası öğretmenler il içi atama yolu kullanılarak öğretmen ihtiyacı olan okullara atanacaktır. İl ve ilçe emrinde norm fazlası öğretmen kalmaması için uygulama dikkatle takip edilecektir.

4. İl genelinde bir branştan norm fazlası öğretmen var ise o branş ile ilgili kesinlikle ücretli öğretmen istihdam edilmeyecektir.

Hikmet ORMAN
Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Grup Başkanı

doğru demiş adam ve bizimle alakası yok argede çalışanları iptal etmişler....git okulunda 15 saat derse gir geri kalan sürede argede istersen görev veririm sana diyor arkadaşım...

çok saçma bir uygulama ar-ge olsun diğer birimler olsun orada çalışan öğretmenler oraya keyfiyen gelmiyorlar ki. en azından bizim ilçede öyle idi. şimdi sen adama atıyorum 15 saat derse gir geri kalanınıda gel ilçe de çalış işleri yap mı diyeceksin. atıyorum avrupa projelerinde görevli öğretmenler var çok ugraşıyorlar sorun çıkıyor mesai sarkıttıkları bile oluyordu. şimdi adam 15 saat için o çileyi çekeceğine 8-5 mesai ile ugraşacağına gider okuluna paşa paşa dersine girer.

tıpkı benimde artık sinirden stresten bezip eğiticiliği bırakıp paşa paşa bilişim dersime girdiğim gibi. :))

görevlendirme yapmaz meb bu sene çok başı ağrır.

Ben BİLSEM de görevlendirme çalıştım. 2 sene doldu tam orada. kendi okulumda norm fazlası oluyorum genelde. BİLSEMde nerdeyse tum branşlar görevlendirme ve sınavla öğretmen aldıgı için öğretmende atanamıyor. oradaki öğrenciler bu sene görevlendirme olmazsa telef olacaklar resmen. kadrolu öğretmenleri 2 tane :))

Ben kendi okulumda ders seçtirip dersime girerim bir şekilde ama bu durumda olan bir sürü okul var onların durumu ne olacak???

ayrıca benim gibi şanslı olmayan idaresi ile kavgalı öğretmenler var. okul formatorlugu de giderse bu adamlar sadece maaş karşılıgı dersle nasıl geçinecekler?

Formatörlüğün yöneteliğini iptal etmeleri lazım. şuan hala devam ediyor...

esenordelarthe' Alıntı:
osiris' Alıntı:

aslında yönetmelik değil basit bir "yönerge" diye biliyorum...

Genelge ve yönerge olmak üzere 2 tane yürürlükte olan resmi yazı var. Formatörlüğü de kapsayacak olsa onların da iptali gerekirdi. Yaz aylarında ek ders verilmesin diye şimdi iptal edip eylülde görevlendirme çıkabilir diye düşünüyorum...

schumix' Alıntı:
esenordelarthe' Alıntı:
osiris' Alıntı:

aslında yönetmelik değil basit bir "yönerge" diye biliyorum...

Genelge ve yönerge olmak üzere 2 tane yürürlükte olan resmi yazı var. Formatörlüğü de kapsayacak olsa onların da iptali gerekirdi. Yaz aylarında ek ders verilmesin diye şimdi iptal edip eylülde görevlendirme çıkabilir diye düşünüyorum...

genelge diye bahsettiğimiz doğrudan ve dolaylı olarak yönergeye ilgi tutulan yazılar değil mi? yönergenin maddelerinin gereği yerine getirilmiyor diye başvurulduğunda da resmi cevap olarak başka genelge ve yönetmeliklerin geçerliği olduğu açıklanıp duruyor. avukat benzer bir durumda(yöneticilikle ilgili olan) iptali gerekmediği yönünde görüş bildirmişti. http://www.bte.org.tr/duyurular.html soru önergesinde gereği yerine getirlmediği veya iptal edilmediği için aynı yönerge soruluyor. cevabı göreceğiz.

Geri