Formatörlük görevine farklı bir bakış

Kodla Büyü

kutlusefer

Site Gezgini
Arkadaşlar,
Formatörlük sorunumuza farklı bir boyuttan bakmak istiyorum.Bu ismin herhangi bir bilimsel dayanağı yok.Üniversitelerde bu ünvanı yetiştiren bir bölüm yok.Böte mezunu olarak 2. ünvanım eğitim teknoloğudur.Formatörüm demekten utanıyorum.Görev tanımımızın zorlanmasına neden olan bir kelime olarak görüyorum.En kısa zamanda sendikal faaliyet olarak da bu konuyla mücadele edeceğim.Formatör ünvanından memnun musunuz? Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

böteliler karşı çıkacak ama formatörlük tam da böte mezunları için. neden? çünkü formatörlükte amaç bt sınıfını bilgisayar destekli öğretim için hazırlamak değil mi? E eğitim teknoloğunun görevi de mu değil mi? Ama kesinlikle formatörlük isteğe bağlı olmalı.

yuci81' Alıntı:
böteliler karşı çıkacak ama formatörlük tam da böte mezunları için. neden? çünkü formatörlükte amaç bt sınıfını bilgisayar destekli öğretim için hazırlamak değil mi? E eğitim teknoloğunun görevi de mu değil mi? Ama kesinlikle formatörlük isteğe bağlı olmalı.

Bir böteli olarak haklısın hocam. Ve biz böteliler Bilgisayar destekli eğitim'in uygulanabilmesi yönünde eğitim gördük.
Formatörlük ya da Eğitim Teknoloğu her neyse, okullarımızda %100 gerekli bir uygulama.

Fakat formatörlük meselesinin bütün problemleri, yanlış uygulanmasından ve anlaşılmasından kaynaklanıyor.

Bilgisayarı açabilmek için bile başkasına ihtiyacı olan aciz ve Formatörlüğün, BDE'nin yapısının ne olduğunda haberi olmayan yöneticilerin altına memur olarak verilmemizden kaynaklanıyor.,

Hocam sizlere kurslar vereyim diyorsunuz, Hocam belge veriyormusnuz diye cevap veriyorlar.
Kimi bizi memur sanıyor, kimi teknisyen, kimi lab hizmetlisi...
Ya niye öğretmen sanan yok...?

Öğretmenin Yeri Öğretmektir. Öğretmenliği Hiçe Sayan Her Türlü Teknik Servislik,Küçük Mühendislik,Şaçma Sapan Ne olduğu Belirsiz Ünvanlara Karşıyım.

Bıraksınlar Sadece Öğretmen Olayım...

msanewtr' Alıntı:
Öğretmenin Yeri Öğretmektir. Öğretmenliği Hiçe Sayan Her Türlü Teknik Servislik,Küçük Mühendislik,Şaçma Sapan Ne olduğu Belirsiz Ünvanlara Karşıyım.

:+1: :+1: :+1:

aynen hocam...

Formatörlüğün kimsenin gözünde bir değeri yok. Emre amade bir iş çıkarsa yapmayı bekleyen bilgisayar amelesi olarak görülüyoruz. Okullardaki memurların bile değeri bizlerden fazla. İdarecilerin ağzından formatörlük "Eee teknik işlerden sorumlu biri". Bakış açısı bu lise mezunu bilgisayar bölümü öğrencilerinin yapacağı işleri yapan biri olarak görülüyoruz.

arkadaşlarım spor ile ilgili derse giren adama bedenci denirdi de hocamız kızardı bedene mi giriyorum çocuklar ben diye :) bilirmisiniz? yada böyle dermiydiniz merak ettim.

iopteo34' Alıntı:
arkadaşlarım spor ile ilgili derse giren adama bedenci denirdi de hocamız kızardı bedene mi giriyorum çocuklar ben diye :) bilirmisiniz? yada böyle dermiydiniz merak ettim.
Aman hocam formatörcü terimini çıkartmasınlar sizin bu yorumunuzdan sonra. Mazallah açıklayamayız anlamını

Ne Zaman Profesyonenlerle Çalışacak MEB. Herşeyi Ucuza Kapatma Anlayışı ( Mühendis Almadan ) İle Hiç Birşey Tam Yürümüyor.

Eminim Çubukçu Derki : Ayy Bugün Eve Arkadaşlar Gelecek.. Çağırın Bir Kaç Öğretmen Börek Yapsınlar :)

Öğretmenim demek ne kadar zorsa , Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Olmakta Bir O Kadar Zor Sanırım. Herşeyi Görevimiz Olarak Görmelerinden Çok Sıkıldım..

msanewtr' Alıntı:

katılmamak imkansız.

msanewtr' Alıntı:

formatörlüğe sonuna kadar HAYIRRRR

Geri