Formatör Belgesi Olanlara 2. Dönem Görev Yok mu?

Kodla Büyü

karakale1

Üye
Arkadaşlar yeğitek 30/12/2015 te bir yazı yayınlanmış. Buna göre 2. dönem görevlendirmeleri -180 saat formatör belgesi olanlara değil- 100 saat bt rehberliği kursuna gidenlere verilecekmiş. Bilgisi veya başvurusu kabul olmayan var mı? Bu haksızlık değil mi? 180 saat belgemiz varken 100 saat daha mı kursa gidelim? Yani 180+100=100 olur mu? Formatör arkadaşlar konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz ? Ne yapabiliriz? Bakanlığı arayan var mı?

Bt rehberlik kursu 100 saat
Formatör 180 saat.
Yıllarca bu yükü formatörler taşıdı.
Bugün yok sayılıyor.
Ben dahil olmak üzere çogumuz formatör belgesi almak için yaz tatilini yedik.Bu reva mı

haklısın ikisinede görev verilmemeliydi, dışarda bekleyen bilişimciler atanıp FBTR olmalıydı!!

aynenbadi' Alıntı:
haklısın ikisinede görev verilmemeliydi, dışarda bekleyen bilişimciler atanıp FBTR olmalıydı!!
evet keşke onlara öncelik verilseydi. ancak ben mevcut durumdan bahsediyorum hocam. temenni ayrı

Hocam formatörlük belgesi denilen belge bilişim ekipmanları, bt sınıfı vb şeyler içindi ama artık durum değşti, pc den tablete geçiyoruz. Bt sınıfı yerine akıllı tahta, eba, vsınıf vb... Bu nedenle yeni bir eğitim verilmesi gerekiyormuş. Eski eğitim bu yeni duruma uymuyor o nedenle yeni bir eğitime alınacak.

Bu işi ders yükünden kurtulmak için yapan o kadar diger branş varki,bu canimi sıkıyor.

Tuna kardeş. Teknoloji ve Tasarım öğretmeniyim. Kadrom ilçe milli eğim mudurlugunde. Okulum yok. Dersim yok. Birinci dönem başı gorevlendirmeler çıkana kadar iki hafta bir okulda nöbet tuttum. 180 saatlik belge ile görevlendirildim. Gittiğim okuldaki BT labini adam ettim. Tüm bilgisayarlara bakım yaptım. Öğrencilerin kullanımına açtım. Akıllı tahtalar geldi kurulumlarını yaptim. Öğretmenlere anlattım. Derslerinde nasıl kullanacaklarını gösterdim. Okulun web sitesinden tütün da tanıtım slaytina kadar herşeyi yaptım. Ama belgem iptal oldu. İkinci dönem nöbet tutmaya devam. Genelleme yapmasan iyi olur kardeşim. Maaşını hak etmeye çalışanlar da var. İki tane çocuğumuz var. Aldığımız paranın karşılığını haftada iki gün nöbet tutarak vermek istemiyoruz.

Haklisin arkadasim,işini hakkiyla yapan arkadaslar vardir elbette, soz meclisten disari diyeyim. Yarin biz bilisimcilerden yardim isteyecek cok kisi olacak

tuana1981' Alıntı:
Haklisin arkadasim,işini hakkiyla yapan arkadaslar vardir elbette, soz meclisten disari diyeyim. Yarin biz bilisimcilerden yardim isteyecek cok kisi olacak

tuana , meclisten içeri olanları biliyorsan onlara konuş. burada genelleme yapma. herkes neyi hak ettiğini etmediğini iyi bilir. zan, iyi bir şey değil

formatör kursunun kapsamı başkaydı. Yeni fbtr'lerin iş yükü başka. Yeniden aldıkları eğitimin 100 saat olduğuna şükredin bence.

matematik te neymiş ki?

100>180

:)

kimki btr ye talip olur bize yaşatılan haksızlıktan bir parçada olsa nasiplenir ki bizim çektiğimizi anlar, bırakın diğer branşlarda btr olsunlar olsunlarki halimizi görsünler. :)

Geçen haberlerde atanamayan bilişim tek. Öğretmeninin atanmadığı için polis olduğunu ve şehit olduğunu duyduğumda içim cız etmişti..

Geri