Formatör Öğretmen Çalışma Saatleri Direniş..!!!!

Kodla Büyü

fattuana

Site Gezgini
Arkadaşlar biliyorum forumda birçok kez açılan bir konu ama yönetmelikte açık birşey olmadığı için ve zaman zaman illerdeki farklı uygulamalardan dolayı netliğe kavuşamamış bir konu. Ama yazılara baktığım zaman aklıma takılan bir kaç soru var:
1= Formatör öğretmen çalışma saatleriyle ilgili dava açıldı deniliyor sonuçtan haberi olan var mı?
2= Çok geniş bir kitleye hitap eden bir forum ve neden bir araya gelip bir yerlere sesimizi duyurmuyoruz. (Galiba çalışma saatlerine anlayış gösterilen arkadaşların ses çıkarmayışlarıda bu durumu etkiliyor.)
3= Sesimizi duyurmak istesek nerelerle iletişime geçebiliriz.

Artık yeter ya. Şu gidişe bir dur demeliyiz bu yönetmeliğin düzelltilmesi şart.

bencede hocam katılıyorum size :? yani aslında bu yıl için oldukça rahatım.. ama idare değiştiği zaman ki seneye 4+4+4 sisteminde mecburen değişmeler olucaktır.. müdürün insiyatfinde olması oldukça zor ve saçma bir durum.. neler yapabiliriz bilmiyorum ama bu saatler beni sinir ediyor.. bence bu saatlerin en baştan böyle olması her branştan görevlendirilme olduğu için yaklaşık 180 saatlik bir kursla isteğe bağlı (kursa katılmakta görevlenrilmekte tabiki başka branşlları kastedyrum) olmasından dolayı yine onlar baz alınarak düzenlendiğinden böyle ama sonra tüm bt cileri zorunlu görevlendirdiklerinde olan bizleere oldu. özellikle bayan bt ciler çok madur...

Sakin ol şampiyon hepimiz bu yollardan geçtik ben açıkçası 150 200kişinin katıldığı eylemlere gitmem, bizim zümrede bu sayıyı geçecek bir profilde olmadığı için sokağa çıkıp başkaları için yırtınmanın lüzumu yok :mrgreen:

Dertlerimizi anlatmanın en kolay kolu dernek yada sendika faaliyetiyle olmalıydı onunda adımları atıldı zaten şimdi Ankarada yada İstanbulda bu derneğin çalışmalarına elimizden gelen desteği vermemiz gerekiyor.

3.sü bu forumun yaptırım gücü üye sayısına bakılarak ölçülmez çoğu üye gündelik işlerini yapabilmek için üye olmuştur her forumda olduğu gibi. Sürekli katılanların sayısı 300 400 civarıdır ama mail yoluyla tüm üyelerine ulaşma imkanları var yinede etkili olunabilir ama onlarda her kafadan farklı sesler duyduğu için ortak birşey yapmak istemiyor olabilirler.

Son konu ders isteyen arkadaşların ders saati konusunda ve müfredat değişikliği onusunda, formatörlük isteyen arkadaşların ise 9--15 arası çalışma konusunda hemfikir olması şart. Yapılacak her türlü faaliyet bu 2 anabaşlık üstünde olmalıdır. Gerisi teferruat

Dip not: Yazılarımın çoğunda rahat olduğumu belirtiyorum hatta iddia ediyorum formatörler arasında en rahat %10luk dilimdeyimdir maddi durumumda iyi ama bizim şartlarımızın iyileşmesinde fayda var. İdareciyle yüzgöz olmak hoş değil.

İnternet ortamında en iyi eylem, şikayet, dilekçe işlemlerini sanırsam biz yapıyoruz. Malum bundan doalyı oturmaya alışmışız. Hem adamlar 4*3 için meydana inen öğretmenleri bile kaale almadı ki bizi kaale alsın. hele şu 4*3 durumu belli olsun bize daha sıra gelir. gelmeye de bilir. :shock:

Diyavol' Alıntı:
İnternet ortamında en iyi eylem, şikayet, dilekçe işlemlerini sanırsam biz yapıyoruz. Malum bundan doalyı oturmaya alışmışız. Hem adamlar 4*3 için meydana inen öğretmenleri bile kaale almadı ki bizi kaale alsın. hele şu 4*3 durumu belli olsun bize daha sıra gelir. gelmeye de bilir. :shock:

muhtemel gelmicek :cry:

Arkadaşım üyeliğe hemen başvuruyorum. Ben sıra gelir mi gelmezmi onu bilemem ama bir şekilde muhakkak çıkan sesin bir yerlere ulaşacağı kanaatindeyim. Mağduruz o veya bu şekilde bugün değilsek muhakkak yarın neden yönetmelikte sınır ve tanımlar yok o zaman maiille de olsa direnelim diyorum. Forumdaki kişi sayısını azsınıyosunz belki ama bence 1 kişi dahi ççok önemli. hatta arkası olan bir kişi binlerce kişiden belkide çok çok daha gürültülü bunu biliyorsunuz. Biz elimizden geleni yapalım derim. en azından idarecilerin insiyatifine kalmayalım...bu konuda da insanlar farklı şekilde dile getirsede biriz diye düşünüyorumm...

Ben de elimden ne gelirse yapmak istiyorum. Bir yandan da düşününce ortam sakinken bile sesimizi duyuramadık, iyileşme olmadı. Şimdi ise 4+4+4 karmaşası, zam sorunları, süt olayı... falan çok karışık durumlar, bizim sesimizi hiç duymazlar, duysalar bile önemseyen olmayacak sanırım ne yazık ki :( çok sinirleniyorum, takıyorum kafaya da. Ne yapmak lazım bilemiyorum artık. Gittikçe umutsuzluğa kapıyorum sanki...

arkadaşlar bende formatörüm; ama bu işten sıkıldığım için araştırma yaptım... "kurum içi geçici görevlendirme yönetmeliği " kaldırıldı... bundan sonra görevlendirmeler için mevzuat boşluğu oluştu... görevlendirmeden istifa edip red cevabı gelince mahkemeye başvurma hakkımız var....

Dip not: Yazılarımın çoğunda rahat olduğumu belirtiyorum hatta iddia ediyorum formatörler arasında en rahat %10luk dilimdeyimdir maddi durumumda iyi ama bizim şartlarımızın iyileşmesinde fayda var. İdareciyle yüzgöz olmak hoş değil.
cpu.gif

Geri