Ford focus 2016 sıfır mi ikinci elmi ?

Kodla Büyü

developer

Süper Üye
Süper Üye
Focus 2016 almayi düşünüyorum ama bazi arkadaslar 3.000 4000 km olanlari al hem 10 15 lira daha ucuz alirsin hemde sifir arac almis olursun diyorlar daha once sifir ayarinda arac almadm sifir alak mi mantikli yoksa km si az olani almak mi

Ben 2014 model focus kullanıcısıyım. Sizin gibi düşünürken sıfır araç aldım. 10 15 bin aşağıya bulacağınızı düşünmüyorum. Zaten teslim fiyatı üzerinden sıfır alırken bi kaç bin daha indirim yapıyorlar. En son fiyat alın bayiden bence. Daha sonra ikinci elleri inceleyin 10 15 değil en fazla 5000 lira fark olur diye düşünüyorum.

bence de 5000-6000 km de 2. ele düşmüş ama 0 sayılabilecek aracı bayi fiyatından 10 -15 bin ucuza almak en mantıklısı...sonuçta garanti vs.. hepsi devam ediyor ..tabi kaza-hasar-boya yoksa..

hocam 3000-4000 km de bayinin pazarlıklı son fiyatından 10-15 000 tl ucuza buluyorsan bence hiç düşünme 2. el al ama bence zor bulunur hatta bulunmaz

hocam ara tatilde sıfır araç aldım. Hiç düşünme bayiden al kafan rahat olsun. Piyasayada bakarsan zaten dediğin kilometredeki araçlara sıfır fiyatı istiyorlar. Bende çok karasız kalmıştım sıfır aldım hiç pişman değilim.

sıfır fiyatından 10-15 bin aşağıya bulmak bence mümkün değil.
en fazla 2-3 bin aşağı olabilir. onun için de değmez.

syangela' Alıntı:
sıfır fiyatından 10-15 bin aşağıya bulmak bence mümkün değil.
en fazla 2-3 bin aşağı olabilir. onun için de değmez.

Aynen. 10-15 bin fark olmaz kesinlikle. Eğer 15 bin fark varsa zaten o araç perte çıkmış , problemli bir araçtır.
Normalde 5 bin tl fark olur sıfırı ile. 5 daha vereyim jelatinini kendim açayım mı dersin, 5 az vereyim ikinci el mi alayım dersin bu sana kalmış.

Ben olsam sıfır almayı tercih ederim, fakat benim bir arkadaşım da hayatta sıfır almaz, sizin yazdığınız gibi düşük km li sıfır gibi araçları takip eder alır. Tercih meselesi, ikisi de yanlış diyemem.

:!: Bir aracın en önemli sürüş dönemi rodaj dönemi ve en önemli bakımı rodaj bakımıdır.Eğer çok genç bir araç alacaksanız aracı aldığınız kişinin karakterine araçtan daha fazla dikkat etmenizi öneririm.Rodaj hakkında bilgi sahibi olup bir kaç aylık aracınız satan kişiye aracı kullanma biçimleri hakkında sorular sormanız sizi fikir sahibi yapacaktır.

ki ilanda ki aracı bence 60 bine verecek;muhtemelen metalik boya ile aldı;bayide sıfır fiyat üzerine yaklaşık 1500 lira da metalik boya farkı koyuyorlar..

Ben al sat yapmak icin yada sureki arac degistirmek.icin almiyorum aldigim.zaman uzun sure kullanirim sanirim sifirdan sasmamak gerek

3 5 bin indirimi zaten araç firmaları yapıyor.
0 araç parası verecekseniz 5 bin tl düşünmeyin derim ben.
10-15 bin aşağıya kimse temiz arabasını satmaz.

10-15 bin ucuzamı? Benim bildiğim 2.el zalımları 3-4 bin km deki arabaları millete 0 km fiyatına satarlar. Zalım onlar acımazlar. En iyisi git sıfır al. Bende 2008 dizel var, "imkanım olsaydı bu arabanın sıfırını alır uzun süre binerdim" dediğim çok oldu. Şimdiden hayırlı olsun hocam, inşallah birgün bize de nasip olur..

Arkadaşım aracı biliyorsan mesela komsu yada arakdaşındaysa 2. el araçı 0 araç niyetiyle daha ucuza alabilirsin. Maddi durumun iyi ise (kredi çekmeden) 0 araç alabilecek durumunda isen 0 araç al derim. Ama kredi çekmeden 0 araç alamam diyorsa makul 2. el bir araç alabilrsin.

Geri