Ford dizel motoru TDCI motorlar hakkında bir soru

Kodla Büyü

sinanuzun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ford'un yeni nesil motoru olark kullanılan bu motor tipinde bulunan araçların 100.000KM üzerine çıkmaya başladığında sorun vermeye başladığı, yolda kalmalar olduğu, motorun kendini bıraktığı yönünde bir çok yorum okudum bu doğru mudur arkadaşar. Ford'un bu dizel motoru az yakmasının avantajlığını bozulmalarla mı ödüyor kullanıcılar bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

Re: Fiat dizel motoru TDCI motorlar hakkında bir soru

Hocam fiatta TDCI değil multijet motor var dizel olarak bildigim kadariyla.

Re: Fiat dizel motoru TDCI motorlar hakkında bir soru

tdci fordun motoru.

fiat ve opel multijeti kullanıyorlar. 100 binde üstünde sorun verdiği kısmına katılmak mümkün değil.
opel corsalarda da aynı motor var, sorun varsa onlarda da olması lazım. hiç duydunuz mu?

fordun TDCI motoru oldukça sorunsuz, performanslı bir motordur. yakıtı düşüktür. tek sıkıntısı biraz sesli çalışır. ülkemizde turbo kullanmanın inceliğini bilmeyen sürücülerden kaynaklanan sıkıntılar dışında iyi bir motordur.

sorun çıkıyorsa da turbolarında sorun çıkıyordur. bunun sebebi de aracı düşük devirlerde fazla kullanmaktır.
birde turbo hakkında baba tavsiye vardı çalıştırırken gaz vermeyeceksin, çalıştırıp direk hareket etmeyeceksin, stop etmeden biraz bekleyeceksin.

En güzel kaynak ford club
http://www.fordclubtr.com/forum/Tdci-fi ... 76474.html

dizel motor kullanımı benzinliye göre çok farklıdır.
dizel motorların ömürlerinin ülkelere göre değiştiğine inanıyorum.

hocam arkadaşta 2007 model dizel TDCI 1.8 Volvo s40 var. 200 bine dayandı hala tık yok. Başından da bir iki kaza geçti. Kesinlikle sorunsuz ama kullanımdan da kaynaklı olabilir tabi. bu arada volvo s40da ford motoru var.

volvonun motorunun dışında üretildiği platformda focus II ile aynıdır.

sinanuzun' Alıntı:
Ford'un yeni nesil motoru olark kullanılan bu motor tipinde bulunan araçların 100.000KM üzerine çıkmaya başladığında sorun vermeye başladığı, yolda kalmalar olduğu, motorun kendini bıraktığı yönünde bir çok yorum okudum bu doğru mudur arkadaşar. Ford'un bu dizel motoru az yakmasının avantajlığını bozulmalarla mı ödüyor kullanıcılar bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

Ford Focuslar da bu sorunların olduğunu, bizzat çok tutulan bir tamirci arkadaşım söylemişti. Ayrıca söylerken sorun çıkartan parçaları öylesine ezberlemiş ki, duraksamadan 10 tane parçasını saymıştı. Tabi ben ona ford focus tdci leri sorduktan sonra :lol:

ben focus araçta turbo arızası dışında başka bir arıza duymadım. turbo ise genelde kullanıcı kaynaklı sorunlardan kaynaklanıyor.

Geri