Ford araçtaki teypte Keycode istiyor

Kodla Büyü

sfym

Seçkin Üye
Seçkin Üye
.

herkese merhabalar

Ford Fusion aracımın aküsü bittince teyp Keycode istedi.

Forumlarda araştırdığımda teybin üzerinde M ile başlayan bir numara olması gerektiği söylendi. Torpido gözünden teybe baktığımızda o numarayı aldım.
Ancak numaraya ait keycode nedir onu araştırıyorum.
Burada böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar var ise cevaplarını bekliyorum.

Sorun Halloldu.. Açıklama birkaç cevap sonra verildi.

.

Evet hocam akü uçları sökülünce veya akü boşalınca böyle bir sorun meydana geliyor. Ruhsatınızın içerisinde teybin güvenlik kodu olması lazım kredi kartına benziyor. Eğer bu koda ulaşamazsanız servisten sorgulatın. Sanırım onlarda fabrikadan istiyor bu kodu.
Bu kod teybin çalınmasına karşı alınmış bir önlem. :)

hocam aynı sorun bizdede olmuştu kitapçıklarında yazıyor kodu oradan bulabilirsiniz...

hocam 4 haneli koddur teybinizin kodu. torpido da yazan kod kaç haneli?
torpido da yazan kod ile ben girmiştim. 1-2-3-4 tuşlarını kullanarak her biri ayrı karakter için sayıları sıralı oalrak 0 dan 9 a kadar arttırarak giriyosunuz. son oarlak 5 tuşuna basınca ok leniyor. 3 defa yanlış girme hakkınız var . yoksa servise gitmeniz gerekecek kolay gele

Hocam program var bende, mail adresi ver göndereyim. Benim de başıma gelmişti torpidodan iyi görmüşsün numarayı, benim fiestada elektrikçiyle söktük ne varsa :)

hocam banada 1 ay önce lazım oldu. servise gittik. 40 tl'ye yaptılar. yaptığı işlem teypi ileri doğru çıkarttı. orada bir seri numarası var galiba. o numaraya göre bilgisayardaki bi programa girdi. ona göre bir key çıktı.

Hocam Sürücü koltuğu üst güneşlik aynada yapışık oluyor yada kullanıcı kitapcığında oluyor.En son çare torpidoyu çıkarık ışıkla teyibe doğru bakıp kodu bulabilirsin..kolay gelsin

.

MuratAKAR' Alıntı:
https://rapidshare.com/files/2197965207/Ford%20M%20serial%20calc.rar

Hocam harikasın tam da budur sorunun ilacı...Teybin üzerinde yazan M ile başlayan numarayı programa girdiğimde 4 haneli şifreyi verdi. Teybe girdiğimizde de onaylandı.Teşekkürler
Cevap yazan diğer arkadaşlara da teşekkürler.

.

hocam kodu torpidonun orda etiketle yapıştırmışlar. benimde başıma gelmişti programla çözdüm, sonrada aynı kodun torpidonun orda da yazdığını görmüştüm

hocam benim arabada fusion bende de oldu aynısı. ford servisine sordular olmadı, özel serviste bilgisayarla baktılar çözdüler. 4 haneli pin kodu gibi bir şey.

Geri