flashtaki gizli dosya ve klasörleri nasıl görebilirm.

Kodla Büyü

KARÇİÇEĞİ

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar flashımı ET ye taktıktan sonra 4.01 gb lık doylarım kayboldu...çok acil bu konuda bilgisi olan arkadşlar yardımcı olabilir mi?

NOT DENETİM MASANDAN KLASÖR SEÇENEKLERİNDEN OLMADI... :verymad:

karçiçeği' Alıntı:
arkadaşlar flashımı ET ye taktıktan sonra 4.01 gb lık doylarım kayboldu...çok acil bu konuda bilgisi olan arkadşlar yardımcı olabilir mi?

hocam eklediğim rar dosyasının içindeki Gizli Dosyaları Göstermek dosyasını flash diske kopyala orada çalıştır.

Ekli dosyalar

• Gizli Dosyaları Gösterme.rar
    393 bayt · Görüntüleme: 176
göster isimli dosyayı rar dan çıkarın. flash belleğin içine atıp çalıştırın. dos penceresi gelecek. bu dos penceresi kendiliğinden kapanana kadar bekleyin. flaşınızın içine isimsiz bir klasör oluşturulup gizlenen dosya ve klasörleriniz orada görüntülenecek. daha sonra flaşınızı düzenlersiniz.

Ekli dosyalar

• goster.rar
    95 bayt · Görüntüleme: 114
m.arslan' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/bts-destek-f52/flash-belleklerdeki-virusler-icin-gerekli-programlar-t147752.html
hocam panik yapma burayı bir incele istersen
HOCAM BURDAKİ PROGRAMLARIN HEPSİNİ DENEDİNİZ VE OLMADIYSA FLAHSDAKİ BİLGİLERİNİZE 3 İHLAS BİR FATİHA....

Hocam winrar programıyla açamadığım flash yok. Winrar adres çubuğuna sürücü harfini yaz meesela f: gibi. Hemen açılıyor. Programa gerek yok.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1- çalıştır
2- cmd enter
ardından attrib /s /d -r -a -s -h *.*
yap
ardından
virüs programıyla tara

Cmd
"Flashın sürücüadı":
Attrib -h -s /d /s *.*

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 Başlat/ çalıştır a tıklayıp. cmd yazıp enterlayın. (Windows + R çalıştırı açar)
 cd\yazıp enterlayın.
 g:yaz enter’a bas. (Flash belleğiniz bilgisayarım ın içinde hangi harfle gösteriliyorsa g: yerine onu yazıyoruz)
 attrib /s /d -r -a -s -h yaz enter’a bas.
daha dün iki tana flash belleği düzelttim bununla...

delikadir24' Alıntı:
Hocam winrar programıyla açamadığım flash yok. Winrar adres çubuğuna sürücü harfini yaz meesela f: gibi. Hemen açılıyor. Programa gerek yok.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aynen hocam winrar :+1:
tarıyorum 360 total usb dısk security falan bulamıyolar..
winrarı çalıştırıp flashı bunun içinden açınca virüsler de görünüyo onları siliyorum kurtarılacak dosyaları ctrl+c ile kopyalıyorum... sonra flashı biçimlendirip korumalı hale getiriyorum forumda başlığı vardı onun da..

ama nasıl başetcem bilmiyorum bütün öğretmen ve öğrenciler bana geliyo dosyalarım görünmüyo diye..

hocam forumda paylaşılan usb show 3.0 diye program vardı ben onu öğretmenler odasındaki tahtaya kurdum öğretmen arkadaşlara da kullanımını gösterdim artık kimse gelmiyor istersen bir dene

karçiçeği' Alıntı:

Amvo Killer visual basic scriptini rar dosyasından çalıştırıp çalıştırarak bu sorundan rahatlıkla kurtulabilirsin.

Ekli dosyalar

• amvo killer.rar
    1.7 KB · Görüntüleme: 50
hocam flashı taktıktan sora düzenle-klasör ve arama seçenekleri-görünüm sekmesi-gizli dosya ve klasörleri göster e tik at hocam ayrıca korunan işletim sistemi dosyalarını gizle tiki kaldır onay ver .

hocam bir winrar dosyası oluştur winrar dosyasından açmak istediğin yere ulaşınca herşey görünüyor. en pratiği bu

karçiçeği' Alıntı:

kısayol virüsü bulaşmış bilgisayara flash ımı takınca 1-2 tane klasörümü silmişti
winrar, gizli dosyaları gösteren bat dosyası ve klasör seçeneklerinden sistem dosyaları göster kısmından klasörlerimi göremedim. silmiş.

kısayol virüsü flashtaki bütün klasör ve dosyaları toplayıp isimsiz gizli bi klasöre taşıyor ve o klasöre kısayol oluşturuyor.
galiba 1-2 tane klasörümü isimsiz gizli klasöre taşıyamayınca sildi. aynı sıkıntıya farklı zamanlarda 3-4 defa denk geldim.

çözüm: eğer dosyalarınız silindikten sonra flash a hiçbir şey yazmadıysanız RECUVA programı dosyalarınızı kurtarıyor(tabi yeniden düzenleme yapmanız gerekecek).

Geri