flashlar çalışmıyor.

Kodla Büyü

msalep

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar siteye flash ekliyorum. dreamweaverde. öz izlemede gayet güzel gözüküyor ama siteyi yaynılayınca gözükmüyor. birtürlü çözemedim.yardımcı olursanız sevinirim.

www.kaymakliataturk.meb.k12.tr sitesine atatürk köşesi için saat ve tarih için birde mebden haberler flash ama gözükmüyor. lütfen yardım

hocam yaptığın siteye flash ı birde bu kodla yükle

<object>
<param>
<param>
<param><embed>
</object>

birde siteyi yüklerken swf'leri images kalsörüne attın mı?

hocam flashplayerin güncel degilse flash anmasyonları bilgisayarda göremezsin. flash player 9 u yükle.

ya valla anlamadım. kaş saattir uğraşıyorum. şimdlik iki sayfa hariç hallettik gibi. ama artık korkar oldum yarın sabah kalkıp açınca sanki görülmeyecek gibi geliyor. birde herşeyi aynı yaptım ama iki sayfada gözükmüyor.oda ayrı bir sorun

korktuğum başıam geldi. anasayfaya biey ekleyim dedim yine flashlar gitti. arkadaşlar sebep nedir acaba.

siteye ekldiğin flash yerel de gözüküyor ama hostta gözükmüyor öyle mi?
o zman flashı hosta atmıyorsundur ya da hosttaki yolu ile yereldeki yolu farklıdır. öncelikle bunları kontrol etmelisin

ARKADAŞLAR DEDİĞİNİ ZHERŞEYİ YAPTIM. ZATEN SORUN BAZI SAYFALARDA GÖZÜKÜP BAZI SAYFALARDA GÖZÜKMEMESİ..... Bİ İNCELEYİN ÇILDIRMAMAK ELDEMİ GÖRÜN..

Arkadaşım sorunu direk kaynağından görmeyince inan çözüm üretmek zor oluyor.
Çünkü bir sorunun bir sürü sebebi olabiliyor.
Bence sen bu işten anlayan başka birisine sorunu göster.

mesela kime.. dostum internet adresine bir gir. bazı sayfalarda gözüküyor bazılarında gözükmüyor. yani aynı parogramda yapıyorum. aynı flashları koyuyorum. ama herşey aynı iken neden bazısında gözüküp bazısında gözükmüyor
,

flash ın olduğu sayfanın kodlarının en başı, hatta <html> kısmından da önce ilk başa şu kodu eklesene bir

<!-- saved from url=(0014)about:internet -->

"This pag containg <object> tags. that maynot work properly in the most recent versions of internet Explorer. to correct these proplem, you can convert these tags. to browser safe scripts. do you want Dreamweaver to convert these tags for you?"

arkadaşlar sayfada yapacağım değişiklik için açtığımda böyle bir mesaj geli,yor. bu mesaja evet diye karşılık verdiğimde flashlar gözükmüyor. hayır diye karşılık verdiğimde flashlar gözüküyor. herhalde sorun bu.. tercume edebilen varsa sevinirim.

evet çalışıyor. yükardaki mesaja hayır cevabını verince çalıştı. ama sorun ne hala anlamadım

msalep' Alıntı:
evet çalışıyor. yükardaki mesaja hayır cevabını verince çalıştı. ama sorun ne hala anlamadım

hocam bu gidişle cevap alamazsınız bence. Yokmu bi çaresi.... ama neyin?
başlıgınız sordugunuz soruyu tanımlar nitelikte değil çünkü...
benimde bilgisayarım açılmıyor olsa ve windows çökmüş olsa yardım için sizin gibi
yokmu bi çaresi diye başlık açsam digeride gelip başka bi sorunu için yokmu bi çaresi diye başlık açsa ....
ilerleyen günlerdeki forumun halini düşünün artık. kim ne aradıgını nasıl bulacak değil mi ama.

Eminim başlık alakasız oldugu için bi çok arkadaşım(sorunuzun cevabını bilen arkadaşlarım da dahil) başlıga tıklayıp okumamıştır bile. Alakalı bi başlıkla daha hızlı ve daha çok cevap alabileceiginizi düşünüyorum.

Hepimiz bilgisayar öğretmeniyiz(forum kullanmasını biliyoruz) diğer forumlardan bi farkımız olsun değil mi? aslında farkımız var. Günlük 1000 üyenin giriş yaptıgı ve sayısını bile tutamadıgımız mesajın yazıldıgı bi forumdayız ve 2 admin yetişeibliyor. Bu bir fark evet kabul ediyorum iyi durumdayız ama daha iyi olmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Bu iyilik bizim için normal diğerleriyle kıyaslanmamalı bile.

Sizlerden ricam açtığımız konu başlıklarını hangi bölüme açtıgımıza dikkat etmemiz ve konu başlıklarımızın konunun içeriğini yanısıtır şekilde olmasına özen göstermemiz.

Anlayışınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Pag ne bilmiyorum ama eğer yanlış yazdıysan da o Page ise
Safya nesne eklentisi ya da etiketi içerdiği için İnternet Explorerın birçok yeni versiyonunda çalışmayabilir. Problemi çözmek için etiketleri değiştirmen dönüştürmen gerekiyor. Bunu Dreamweaverın senin için yapmasını istermisin diye soruyor.

İşte buna benzer bir anlam çıkıyor. Birebir çevirmeyi asla başaramam:)

hacker teşekkürler. hatamı anladım ve başlığı değiştirdim.

aynı zamanda hayat'a da teşekkürler yardımları için.

:p arkadaşlar bu sene kendime bir flash bellek aldım ama eve getirdiğimde bilgisayarda çalışmadığını gördüm. Ama bir iki gün bir yere koydum. Daha sonra flashı bilgisayara taktığımda çalıştı. bu neden oldu bilmiyorum ama çalıştığı için çok mutluyum... :++:

sılas' Alıntı:
:p arkadaşlar bu sene kendime bir flash bellek aldım ama eve getirdiğimde bilgisayarda çalışmadığını gördüm. Ama bir iki gün bir yere koydum. Daha sonra flashı bilgisayara taktığımda çalıştı. bu neden oldu bilmiyorum ama çalıştığı için çok mutluyum... :++:

ARKADAŞIM BU MESAJIN BAŞLIĞINDAKİ FLASH LA SENİN YAZDIĞININ NASIL BİR BAĞLANTISINI KURDUN ANLAYAMADIM
:idea:

Geri