flashdiski taktığıumda çift tıkladığımda birlikte aç geliyor

Kodla Büyü
flashdiski taktığıumda çift tıkladığımda birlikte aç geliyor. ya da soltıkalyıp aç dediğimde açılmıyor. Nedenini bilen varsa söylesin. selamalar bekliyorum....

evet katılıyorum virüsten başka bişey değil...Çaresi dracula ile taraıver. tabi flash diski takmayı da unutma... kolay gelsin...

arama yapın hocam daha önce bu sorun hakkında bolca yazılıp çizildi sitede.

Yapabileceğin en uygun çözüm yolu belleğinizi virüs taraması yaptırmak ve daha sonra belleğinizde kalan "autorun.inf" adlı dosyayı bularak silmek. Dosya gizlidir, belleğe baktığınızda göremeyebilirsiniz. Klasör seçeneklerinden korunan dosyalar isimli seçeneğin işaretini kaldırdıktan sonra gizli dosyları göster deyiniz. En son olarak dosyayı sildikten sonra belleği takıp çıkarınız. İşlem tamam :) :+1:

Ben açılmayınca; C ya da D sürücüne tıklayıp açıyorum.Adres satırından C Yada D yi silip yerni F yapıp enter yapıyorum.Açıyor, :idea: deneyin derim.

hocam flash ın autorun u silinmiş.bunu da geri getirmek için flashını formatla.(içinde önemli bilgilerin varsa virüs programına tarattır daha sonra dosyalarını al) kolay gelsin

Zizu arkadaşım doğru söylüyor,Genelde virüsler ya da truva atları sistemlerin autorun.inf dosyalarına bulaşarak otomatik açılma mekanizması sayesinde aparat çalıştığında kendilerininde devreye sokulmasını sağlarlar.Virüs bulaşan taşınabilir disk ya da USB bellkler de antivirüs taraması sırasında virüs bulaşan bu dosyayı siler,bu sebepler USB bellek ya da taşınabilir diskinizi taktığınızda ve çift tıklama işlemini yaptığınızda hafıza birimine ulaşamazsınız.en garantili yöntem :Bilgisayarım'dan açılacak USB belleğin ya da taşınabilir disk'in üzerine sağ tıklayıp otoömatik kullan seçeneği ile belleği açmak,içindeki bilgilerin yedeğini alıp diski formatlamaktır.Saygılarımla.

Hiç virüs programlarına gerek yok. Winrar veya Nero ile flash belleğinizin içini görün autorun veya bittorent olan tüm dosyaları silin. Belleği çıkarıp takın işlem tamam.

teac' Alıntı:
Ben açılmayınca; C ya da D sürücüne tıklayıp açıyorum.Adres satırından C Yada D yi silip yerni F yapıp enter yapıyorum.Açıyor, :idea: deneyin derim.

Hocam o kadar uğraşmayın, Klasörler butonuna tıkla, soladaki bölmeden flashın takılı olduğu dizine tıklatıver..

Geri