FLASH DİSKTEKİ VİRÜS!!!!!!!!!!!

Kodla Büyü

ctrl+z

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlad değişik zamanlarda flash diskime değişik virüsler bulaştı.(bitoorent.exe dosyası gibi) bu virüsleri her seferinde temizlemem veya virüslü dosyayı her segerinde silmeme rağmen her seferinde karşımda kapı gibi duruyorlar. Bunlardan kesin kurtulmanuın yolu nedir acaba??? en son bulaşan virüsün resmi aşağıda.

YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM...

Ms-Dos komutuyla format atın bence tabi sürücü adına dikkat ederek. Tabi içinde gerekli bişey yoksa.

hocam bunlar daha çok okullardaki kasalardan bulaşan virüsler..bence sen flash diskindeki veriler öenmli değilse biçimlendir..bende de aynı sorun oluyor

brain' Alıntı:
Ms-Dos komutuyla format atın bence tabi sürücü adına dikkat ederek. Tabi içinde gerekli bişey yoksa.

aynı virüsler c:\windows klasörüne ve system 32 klasörüne de bulaşmış durumda bilgisayara da mı format atacaz.

dosyaları temizliyorum olmuyor

siliyorum silirmiş dosyalar virüslü olarak geri geliyor

ne yapacaz? bi çözüm :idea:

aynı problem bende de var. virüsleri taratıp siliyorum ama düzelmiyor. flash bellekleri biçimlendirince sorun düzeliyor. ancak sabit diskin bölümlerindede var. biçimlendirmeye gerek kalmadan nasıl düzelteceğiz bakalım...

1. Flash diskini antiviris programalrından biriyle tarat. (bitoorent.exe virüsü için tavsiyem antivir)
2. resimde anlatılan yönergeleri izle
3. flash diskini tekrar sağ tuşla aç içerisindeki bütün gizli dosyaları sil.
4. flashını yeniden tak çıkar
sorun düzelecektir

Ekli dosyalar

• Resim2.jpg
    Resim2.jpg
    212.7 KB · Görüntüleme: 2,300
arkadaşlar bu gibi durumlarda sorun eğer tek bir virüs ise o virüsü yok edecek removal tool bulmak gerekiyor tam çözüm için. ama sizin dediğiniz gibi her seferinde tekrar tekrar geri geliyosa ( ki bunun nedeni her seferinde bi yerden kapıyodur) flash diski kullandığınız makineleri sağlam bi antivirüs prog ile tarayın. bunun nasıl yapacaksınız? flash diskinizi temiz bir bilgisayarda biçimlendirin önce. sonra flash disk üzerine program kurup çalıştırmak için bir program var. o program vasıtası ile flash diskinize antivirüs programını kurun. sonra da flash diski kullarak temizleme işlemi yapabilirsinz..

Bittorent.exe silmek için

Aynı virüs (bittorent.exe) bir iki ay kadar önce benim bilgisayarlara bulaştı.Güvenli modda virüslü dosyaları silip msconfig den başlangıç öğesi olarak çalışmasını engelleyin ve avira antivir ile temizleyin . (Benim bilgisayarlarda işe yaradı )

Aynı sıkıntı okulumdaki bilgisayarımda var.Flashdisk yoluyla bulaştı.bitdefender temizleyemedi.Evde kaspersky antivürüs kullanıyorum.İnanın gözünün yaşına bile bakmadı.formattan kurtuldum.

Geri