FLASH DİSK KAPASİTESİ İLE İLGİLİ

Kodla Büyü

KARÇİÇEĞİ

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
ARKADAŞLAR FLASH DİSKİMDE 9,67 GB BOŞ YER VAR FAKAT 6,95 GB LIK BİR DOSAYAYI ATAMIYORUM. HEDEF DİSK DOLU DİYOR. BUNUN SEBEBİ VE ÇÖZÜMÜ NEDİR?

Flash diskler varsayılan Fat32 dosya sistemidir bu sistemde en fazla 4 GB kadar dosya desteği vardır. Bunun için formatla formatlarken NTFS olarak biçimlendir sonra dosyanı at alacaktır.

hasari' Alıntı:
Flash diskler varsayılan Fat32 dosya sistemidir bu sistemde en fazla 4 GB kadar dosya desteği vardır. Bunun için formatla formatlarken NTFS olarak biçimlendir sonra dosyanı at alacaktır.

Evet, hocam güzel izah etmiş. Benim de bir zamanlar başıma gelmişti, bir öğretmen arkadaş dosyayı kopyalamıyorum diye dolanıp duruyor, en son geldi bana sordu, ben de bilmiyorum :lol: Uğraşıyorum uğraşıyorum olmuyor :mrgreen:

Nette epey aramıştım çözümü.

Flsh diski formatlamadan bu işi halletmek için
cmd -> convert E: /fs:ntfs
e: flash diskin yoludur. Bilgisayarınızda taktığınızda hangi harfe atandıysa o harfi yazın.

unknownrealmman' Alıntı:
Flsh diski formatlamadan bu işi halletmek için
cmd -> convert E: /fs:ntfs
e: flash diskin yoludur. Bilgisayarınızda taktığınızda hangi harfe atandıysa o harfi yazın.

flash belleğin içindeki veriler silinmeden kalıyor mu ? (tabi ben verileri yedeklemeden böyle bişey yapmam ne olur ne olmaz :))

Geri