Flash bellekteki gizli dosyalar

Kodla Büyü

odabasalparslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar elimde iki tane flash bellek var.Bilgisayara taktığım zaman içinde görünen dosyalar toplam 300 Mb ama sürücü üzerine geldiğimde yaklaşık 1,3 Gb kullanımda görünüyor.Gizli dosyalara baktım orada da yok.İşin daha ilginci aracımdaki cd çalara taktığımda bilgisayarda görünmeyen bazı müzik klasörleri var bunlar ortaya çıkıyor ve çalıyor.Nod32 ile tarama yapıyorum orada da müzik klasörünün adı görünüyor.Flash belleklerin ikisi de aynı durumda ne yapmalıyım acil yardım lütfen.Kafaı çok fena taktım gözüme uyku girmiyor vallaa :verymad:

araçlar-klasör seçenekleri-görünüm-korunan system dosyalarını gizle seçeneğini kadır dosyalrı ve virüsü göreceksin.

temizledikten sonra görünümü eski haline getirmeyi unutma.

silmen için bu siteye yükleme yapıcam ama bilmiyorum bilen arkadaş varsa gösterirse sevinirim. proramı bu siteden indirmiştim.

hocam başlat çalıştıra CMD yazarak komut istemini aç
.
Belleğin sürücü harfi hangisi ise onu yazarak bellek sürücüsüne geç (ben X kabul ediyorum)

x: (enter)

aşağıdaki komutu yaz

attrib -h -s /s /d (enter)
.
belleğinin büyüklüğüne göre biraz zaman alacaktır. bir süre sonra hepsinin görünür olduğunu göreceksin.
Not : sakın C de deneme. korunan tüm sistem dosyaların görünür hale gelir.
.......
CMD zor iş uğraşmayayım dersen
1. bellek üzerinde yeni bir metin belgesi oluştur
2. attrib -h -s /s /d (enter) ifadesini metin belgesine yaz
3. FARKLI kaydet diyerek BAT uzantılı olarak kaydet. Goster.Bat gibi
4. Çift tıkla çalıştır :D

Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim.parssan kardeş senin söylediğin bölüme baktım bende de aynı şekilde şeçilmiş.
barbaryan35; kardeş söylediğin yolu denedim birinci yöntemle olmadı ama 2.yöntemle gizli dosyları görebiliyorum.
İlk mesajı yazdığımdan bu yana gizli dosyları gösterebildim ama aklıma takılan nokta şu; anladığım kadarıyla bir virüs bulaşmış ve o virüsü temizlemeye çalışıyorum.
emrahgunes arkadaşımın verdii linki inceleyeceğim şimdi.gelişmeleri paylaşıcam...

gizlidende göstremedim. attribde işe yaramıyor çözüm bulan varmı flash bellek gizli dosyalarına arkadaşlar

BaRBaRYaN' Alıntı:
hocam başlat çalıştıra CMD yazarak komut istemini aç
.
Belleğin sürücü harfi hangisi ise onu yazarak bellek sürücüsüne geç (ben X kabul ediyorum)

x: (enter)

aşağıdaki komutu yaz

attrib -h -s /s /d (enter)
.
belleğinin büyüklüğüne göre biraz zaman alacaktır. bir süre sonra hepsinin görünür olduğunu göreceksin.
Not : sakın C de deneme. korunan tüm sistem dosyaların görünür hale gelir.
.......
CMD zor iş uğraşmayayım dersen
1. bellek üzerinde yeni bir metin belgesi oluştur
2. attrib -h -s /s /d (enter) ifadesini metin belgesine yaz
3. FARKLI kaydet diyerek BAT uzantılı olarak kaydet. Goster.Bat gibi
4. Çift tıkla çalıştır :D

pratikmiş

Geri