flash bellekte klasör açılmıyor

Kodla Büyü

seldabal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar falsh bellekte bir klasörün içindeki belgelerin ismi değşmiş açmaya çalışınca bu hatayı veriyor ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    22.5 KB · Görüntüleme: 6,924
kurtarmaktan vazgeçtim şimdide silemiyorum dosyayı sistem dosyası diye hata veriyor. pardusta açmayıda denedi olmuyor
???

sorunu çözdüm önce o dosya hariç bütün flashın yedeğini aldım sonra formatladım ve diğer dosyaları tekrar yükledim

bende bunu tavsiye edecektim kusura kalma işim çıktı yoğun geçti günüm mesajlara ancak bu saatte bakabildim.

böyle bir durumda checkdisk yaparak flaşı taratmayı öneririm. Büyük ihtimal klasörü kurtarırdınız.

böyle bir durumda o virüs olmayabilir. Araçlar/Klasör Seçenekleri/Görünüm/Korunan İşletim Sistemi Dosyalarını Gizle
diye bir seçenek var o bütün bilgisayarlarda işaretlidir. O işareti kaldır sonra flash diskin içine bir daha bak eğer senin dosyalar çıktıysa piyasaya demekki sitem
dosyasına dönüşmüş demektir. Oradan kopyala sil ne yaparsan yap ama tekrar işareti koy yoksa bilgisayarın heryerinde korunan sistem dosyaları var hepsini ögrmek zorunda kalırsın..
kolay gelsin.

yakupidris' Alıntı:
böyle bir durumda o virüs olmayabilir. Araçlar/Klasör Seçenekleri/Görünüm/Korunan İşletim Sistemi Dosyalarını Gizle
diye bir seçenek var o bütün bilgisayarlarda işaretlidir. O işareti kaldır sonra flash diskin içine bir daha bak eğer senin dosyalar çıktıysa piyasaya demekki sitem
dosyasına dönüşmüş demektir. Oradan kopyala sil ne yaparsan yap ama tekrar işareti koy yoksa bilgisayarın heryerinde korunan sistem dosyaları var hepsini ögrmek zorunda kalırsın..
kolay gelsin.

Yakupidris hocam öneriniz benim sorunumda da işe yaradı, flaşımda olan ama göremediğim klasörleri görmemi sağladı. ancak bunu kalıcı hale nasıl getirebilirim? flaşı çıkarıp tekrar takınca klasörler yine görünmüyor!!

yakupidris' Alıntı:
kolay gelsin.
benim dosyalarım görünüyordu hocam isimleri saçma sapan bir şeyler olmuş ve açılmıyordu.

"attribute changer" programı ile senin klasörlerinin gizliliğini kaldır ve kullanmaya başla.ben attribute changer dedim mutlaka başka programlar da vardır aklıma o geldi.programı kurduktan sonra klasör üzerinde sağ tıkla menüden anlarsın zaten. kolay gelsin..

Geri