Firefox 3 Haziran'da Çıkıyor!

Kodla Büyü

nasyek

Site Gezgini
Açık kaynak kodlu tarayıcı Mozilla Firefox 3 Haziran'da çıkıyor.

Firefox 3'ün Beta sürümünün son hali Haziran ayında piyasada olacak. Firefox'un Beta sürümü uzun bir süredir Firefox 3 kullanıcıların tecrübe etmesi için indirmeye açıktı. Beta sürümünü bugüne kadar 1.5 milyon kişinin test ettiği tarayıcıda kullanıcıların deneyimleri üzerinden toplanan geri dönüşlerle final sürüme hazırlanıldı.
Final sürümdeki en belirgin yeniliklerden de bahseden Schroepfer üç temel noktanın altını çizerek şunları söyledi;

"En önemli değişiklik elbette 'dehşet' diye adlandırdığımız adres çubuğu. En basitinden benim senelerdir süre gelen tarayıcı kullanma alışkanlığımı değiştirdi diyebilirim. Artık birkaç tuşa basarak istediğim adreslere çok daha kolay ulaşabiliyorum. Aynı zamanda geçmiş gezintilerim ve hatırlaması zor bağlantıları da kolaylıkla bulabiliyorum.

İkinci sırada performans ve hafıza kullanımı geliyor. Önceki sürüme oranla 2 veya 3 kat, IE7'ye oranla da 10 kat civarında daha hızlı bir tarayıcı ortaya çıktı. Gerçekten de hafıza kullanımı konusunda önemli bir yol aldık diyebilirim. Özellikle de çok sayıda pencere ve sekme açıldığında artık hafızaya daha az yükleniliyor.

Üçüncü olarak casus yazılımlara ve bu içerikteki sitelere karşı geliştirdiğimiz güvenlik özelliklerini söyleyebilirim. İnsanlara internetin zararlı bölümlerine girmeyin diye uyarılarda bulunuyorduk. Ama artık görüyoruz ki yasal siteler ön plana çıkıyor. Varsayılan olarak gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip olmak çok daha iyi."
Kaynak:TÜBİDER E-DERGİ
http://www.tubiderbd.com/index.php?modu ... 0&cat_id=1

Valla çıksında bir an önce kullansak. Beta sürümünden bıkmıştım..

Geri