Filtre programı var mı bildiğiniz?

Kodla Büyü

mudamet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgisayar sınıfında YouTube kapatın demekten bıktığım için filtre kurup YouTube ve başka bazı siteleri engellemek istiyorum.
Handycafe filtreyi denedim ama olmadı. Handycafenin kendi sitesi engelli değil ama filtre programı bakanlığın filtresine takılan biryerde veri çekiyor galiba. Hem server hem de clientı telefonumun internetine bağlayınca filtre çalışıyor ama MEB interneti ile çalışmıyor.
Başka da filtre programı bulamadım.
Okulda kullanabileceğim bildiğiniz filtre programı var mı bildiğiniz :) teşekkürler...

Filtre programı bilmiyorum ama şöyle bir çözüm önerebilirim. Mehcan ekilit programı kurun. Tahtayı sadece öğretmenler flaş bellekle veya telefonla karekod okutarak açsınlar.

Bilgisayar sınıfında YouTube kapatın demekten bıktığım için filtre kurup YouTube ve başka bazı siteleri engellemek istiyorum.
Handycafe filtreyi denedim ama olmadı. Handycafenin kendi sitesi engelli değil ama filtre programı bakanlığın filtresine takılan biryerde veri çekiyor galiba. Hem server hem de clientı telefonumun internetine bağlayınca filtre çalışıyor ama MEB interneti ile çalışmıyor.
Başka da filtre programı bulamadım.
Okulda kullanabileceğim bildiğiniz filtre programı var mı bildiğiniz :) teşekkürler...
host dosyası ile engelleyin hocam tertemiz

Hocam host dosyası ile engelleme konsunda biraz ayrıntıya girer misiniz?Nasıl oluyor?

Windows'ta Hosts dosyası ile internet siteleri nasıl engellenir?​

Windows'ta site engellemek için System32>drivers>etc bölümünde yer alan hosts dosyasını düzenlemeniz gerekiyor. Bunun için çalıştır bölümüne "notepad c:/windows/system32/drivers/etc/hosts" yazın ve yönetici olarak açın. Daha sonra hosts dosyasının en alt bölümüne engellemek istediğiniz siteyi "0.0.0.0 www.facebook.com" şeklinde yazın ve dosyayı kaydedin.

Geri