Fibernet hakkında bir soru

Kodla Büyü

dndd

Süper Üye
Süper Üye
İlk defa fibernet alıyorum eve
Biraz internetten baktım bbizim binadaki fttb gibi yani binaya fiber gelmiş bi switch takılmış ordan dairelere cat5 kabloyla hat alınıyor router bağlanıyor peki bu durumda tüm bina tek ip mi kullanıyor yoksa her routera ayrı ip mi veriliyor (zannetmiyorum) eğer tek ip ise telekom benim kotamı nasıl ayırıyor
İkinci sorumsa tüm bina tek hattan bağlanınca hız da çok randımanlı olmaz ozaman fiberin pek bi anlamı kalmaz gibi sizda durum nasıl
Son sorumsa aşağıda ki switche bi kablo taksam kaçak kullanamazmıyım

Hocam herkese ayrı IP ve ayrı hesap açılıyor. Bu dediğiniz gibi olsa, alın bir cihaz, dairenizdeki prize takın, beleş interneti kullanın. Telekom aptal mı?

Hocam sorularınız bir bilişimcinin soracağı sorular değil. Network elemanları ve veri iletimi bilgilerinizi güncellemenizi öneririm.

dairelere cat5 le mi çekiyorlar. emin misiniz? ben şimdiye kadar hep cat6 ile daireye bağladıklarını gördüm. cat6 varken ve fiyatı da uygunken cat5 pek sanmıyorum ama...

Kablo hocam cat6 pardon
öğrenmek için sormuştum keşke sormasaydım kötülemek yerine bilgi verseydiniz
Modem yerine router olduğu için şaşırdım ve tek hat üzerinden bağlantı garip geldi elbette bir serverdan bağlı har routera ip verilip bant genişliği falan ayarlanabilir soru saçma olmuş haklısınız :) hız konusunda peki durum nedir bina da ki bağlantı sayısına göre hız değişiyormu
aslında bant genişliği ayarlıysa hız da düşmez hakkatten saçma olmuş

Geri