Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Fibernet hakkında bir soru

Konu, 'Sistem, Ağ, İnternet, Güvenlik, Antivirüs' kısmında dndd tarafından paylaşıldı.

1. dndd

dndd Süper Üye Süper Üye

İlk defa fibernet alıyorum eve
    Biraz internetten baktım bbizim binadaki fttb gibi yani binaya fiber gelmiş bi switch takılmış ordan dairelere cat5 kabloyla hat alınıyor router bağlanıyor peki bu durumda tüm bina tek ip mi kullanıyor yoksa her routera ayrı ip mi veriliyor (zannetmiyorum) eğer tek ip ise telekom benim kotamı nasıl ayırıyor
    İkinci sorumsa tüm bina tek hattan bağlanınca hız da çok randımanlı olmaz ozaman fiberin pek bi anlamı kalmaz gibi sizda durum nasıl
    Son sorumsa aşağıda ki switche bi kablo taksam kaçak kullanamazmıyım

2. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Hocam herkese ayrı IP ve ayrı hesap açılıyor. Bu dediğiniz gibi olsa, alın bir cihaz, dairenizdeki prize takın, beleş interneti kullanın. Telekom aptal mı?

3. altintepebilisim

altintepebilisim Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam sorularınız bir bilişimcinin soracağı sorular değil. Network elemanları ve veri iletimi bilgilerinizi güncellemenizi öneririm.

4. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

kiramadim. iyi yapmislar networku

5. inikat

inikat Süper Üye Süper Üye

dairelere cat5 le mi çekiyorlar. emin misiniz? ben şimdiye kadar hep cat6 ile daireye bağladıklarını gördüm. cat6 varken ve fiyatı da uygunken cat5 pek sanmıyorum ama...

6. dndd

dndd Süper Üye Süper Üye

Kablo hocam cat6 pardon
    öğrenmek için sormuştum keşke sormasaydım kötülemek yerine bilgi verseydiniz
    Modem yerine router olduğu için şaşırdım ve tek hat üzerinden bağlantı garip geldi elbette bir serverdan bağlı har routera ip verilip bant genişliği falan ayarlanabilir soru saçma olmuş haklısınız :) hız konusunda peki durum nedir bina da ki bağlantı sayısına göre hız değişiyormu
    aslında bant genişliği ayarlıysa hız da düşmez hakkatten saçma olmuş

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal