FİBER NET MODEM ARAYÜZE NASIL GİRERİM?

Kodla Büyü

svbarut

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Nss programı ile bir bilgisayarı uzaktan açma/kapama yapmak istiyorum.kapatabiliyorum fakat açılmıyor.bunun için http://www.turkeyforum.com/satforum/sho ... tftLPmLTIU linkindeki ayarlamaları yaptım.tek eksik bilgisayarın MAC adresini modem ayarlarından port yönlendirmeye eklemem gerekiyor. bunun için faz1 kurulu fiber internet olan okulumuzda modem yapılandırma ayarlarına nasıl girebilirim.lütfen yardımcı olur musunuz?

LAN içerisinde bilgisayarı uzaktan açabilmek için işe yarar bi yöntem var mı? forum ve internette ne varsa denedim. eskiden açabiliyordum fakat fiber internette açılmıyor bilgisayar.

biosdan wake on lan ayarı yapmak gerektiğini biliyorum ama nasıl olduğunu denemedim hiç

o ayarı yaptım .daha önce uzaktan açabiliyordum zaten. okula fiber internet gelince açılmıyor artık.

fiber internet rooter yapılandırma ayarları bakanlık tarafından engelliymiş.bu nedenle f@tih ağında port yönlendirme yapamıyoruz.bunun için port numarasını bakanlığa yazı ile bildirebilirsiniz dedi il koordinatörümüz.

Geri