Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

FİBER NET MODEM ARAYÜZE NASIL GİRERİM?

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında svbarut tarafından paylaşıldı.

1. svbarut

svbarut Seçkin Üye Seçkin Üye

Nss programı ile bir bilgisayarı uzaktan açma/kapama yapmak istiyorum.kapatabiliyorum fakat açılmıyor.bunun için http://www.turkeyforum.com/satforum/sho ... tftLPmLTIU linkindeki ayarlamaları yaptım.tek eksik bilgisayarın MAC adresini modem ayarlarından port yönlendirmeye eklemem gerekiyor. bunun için faz1 kurulu fiber internet olan okulumuzda modem yapılandırma ayarlarına nasıl girebilirim.lütfen yardımcı olur musunuz?

2. svbarut

LAN içerisinde bilgisayarı uzaktan açabilmek için işe yarar bi yöntem var mı? forum ve internette ne varsa denedim. eskiden açabiliyordum fakat fiber internette açılmıyor bilgisayar.

3. gokhanbicer

gokhanbicer Seçkin Üye Seçkin Üye

biosdan wake on lan ayarı yapmak gerektiğini biliyorum ama nasıl olduğunu denemedim hiç

4. svbarut

o ayarı yaptım .daha önce uzaktan açabiliyordum zaten. okula fiber internet gelince açılmıyor artık.

5. ayhangunes

ayhangunes Seçkin Üye Seçkin Üye

bağlantı portunu değiştirin.

6. svbarut

fiber internet rooter yapılandırma ayarları bakanlık tarafından engelliymiş.bu nedenle f@tih ağında port yönlendirme yapamıyoruz.bunun için port numarasını bakanlığa yazı ile bildirebilirsiniz dedi il koordinatörümüz.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal