Fiber faturası?

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
okulda 7 aydır fiber internet var, faturalar ödenmemiş, borç bildirim mektubu göndermişler okula, 20 000 lira borç var ama kim nasıl ödeyecek bell, değil, nasıl bir yol uygulamamız lazım?
bir de fibergelmesine rağmen eski meb hattını kapattırmamış okul, onu kapatmamız gerekiyor mu, kapatırsak fiber internet etkilenir mi?

Eski kapanacak Hocam. Onunla ilgili yazı da yolladılar.
Fiberin faturasını da bize ödemeyin dediler. Son durumu nedir bilmiyorum.

ödemeyin sakın hoccam
bizimde ödenmeyen meb adsl faturaları var birikmiş.
telekom arada yazı gönderiyor.

Biraz önce bir lisemiz aradı. 7 aylık 30.000 TL fatura ile birlikte Telekom avukatından ihbarname gelmiş. İl Koordinatörüne yönlendirdim.

ozgur24' Alıntı:
hayda işler karişti desenize 7 yildir hic kimse ilgilenmemiş mi.?

fiyat yüksek olunca yıl gibi geldi ama 7 aylık fatura hocam :)

bidene' Alıntı:
ödemeyin sakın hoccam
bizimde ödenmeyen meb adsl faturaları var birikmiş.
telekom arada yazı gönderiyor.

ödemek mümkün değil zaten hocam, 20 bin lirayı hangi okul çat diye ödeyebilir

habibocak' Alıntı:
Biraz önce bir lisemiz aradı. 7 aylık 30.000 TL fatura ile birlikte Telekom avukatından ihbarname gelmiş. İl Koordinatörüne yönlendirdim.

iyi de ne yapılacak, ille görüştüğümde bağlı olduğu müdürlük tarafından ödenir diye ibare varmış ama kim ödeyecek belli değilmiş

kaybil' Alıntı:
neden bu kadar yüksek bu faturalar?

fiber fiyatları böyle, ben alıştım 2000 liralık faturaları görmeye, yılda bir araba parası internete gidecek sırf bu fatih ve eba için ve bu sadece tek okul.

örnek vereyim, 1 eylül-30 eylül faturamız

aylık ücret 22,427 lira
indirimler 19,511 lira
toplam ödenecek turar 3877 lira

3 bin 800 lira aylık internet faturası
akıl mantık işi değil

dün bize de geldi 12000 bakalım ne olacak müdürün gözleri fal taşı gibi açıldı :D

fiber net ilk kurulduğunda müdür çok iyi oldu tuşa basmadan sayfa açılıyor diyordu.Bu sabahta eskiden ne güzeldi 50 tl faturamızı her ay ödüyorduk diyor :puhaha: :puhaha:

Bizim il koordinatörümüz bakanlıkla görüşüp ödenek isteyip siz ödeyeceksiniz diyor. Fatih projesi çağrı hattını aradığımda karşıdaki ses sizin birşey yapmanıza gerek yok. İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile Telekom arasında halledilecek falan dedi. Bizimkide birikiyor. Aylık 2.800 TL geliyor ortalama. Hayırlısı bakalım :mrgreen: :puhaha: :verymad:

Tam bir soygun. :verymad: :verymad: :verymad:
300 MB fiber internet faturası 3.000 TL
Bizim okulda 21 Tahta var. Hepsine ayrı hat bağlatsak.
21*16=336 MB internete karşılık 21*49=1029 TL Fatura gelir. Bu ne biçim iştir anlamış değilim. Dolandırıcılığın bile bir adabı vardır :)
Şaka bir yana halktan toplanan vergilerin bu RESMİ DOLANDIRICILARIN cebine girmesinde her kimin parmağı varsa allah belasını versin.

Burada yazdıktan sonra bize de gelmiş avukattan mektup.
İş garanti olsun dedim aradım Fatih Çağrı Merkezi'ni. Hani Fatih Projesi ile ilgili her sorumuza cevap bulabileceğimiz merkezi.
Dediler il koordinatörünüzle görüşmeniz gerekiyor. :eek:
Bende ili aradım.
Ordan aldığım bilgi:
Bağlı bulunduğunuz birimden ödenek talep edip ödemeniz gerekiyor.

Meb işi bize devretsin. Yasaksız doğru dürüst ve ucuza internet alırız biz okula. :-1:

ortaoğretim genel müdürlüğü, bizim bir okulumuza odenek takip modülüne fatura tutarlarını işleyin demiş sadece. ödeme genel müdürlükler aracılığıyla bakanlık tarafından yapılacak benim anladığım kadarıyla

egitimci34' Alıntı:
ortaoğretim genel müdürlüğü, bizim bir okulumuza odenek takip modülüne fatura tutarlarını işleyin demiş sadece. ödeme genel müdürlükler aracılığıyla bakanlık tarafından yapılacak benim anladığım kadarıyla

aynen hocam... sıkıntı şu ki şuanda ortaöğretim genel müdürlüğünün bu faturaları ödeyebilecek bütçesi yok :)

metro ethernet hizmeti bu pahalı olacak tabi :) ödeyebilen okul beri gelsin :)

fatih projesi destek hattına danıştım, onlar da bilemediler tabi, yeğitek de bir numara verdiler, aradım, orda da bilen yok tabi, mail gönderdim bilen birine ulaşsın diye, cevap gelince yazarım buraya

buda bize gelen yazı

Ekli dosyalar

• IMG_20160510_115814.jpg
    IMG_20160510_115814.jpg
    196.7 KB · Görüntüleme: 618
böyle saçma şey olurmu yav
devlete bu faturaların 1 aylık faturası
sağa sola toplanan yardımlardan herhalde daha fazladır. :verymad:

Ortalama 2000 geliyor desek okul başı. Ooo, Türk Telekom'dan hisse almak lazım arkadaşlar. Seneye çok sağlam prim yapar bu hisse. Not: Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

memurlar.net gibi sitelere düşünce fatura haberi o zaman ilgilenen çıkar yazıktır bizede bu hafta bağlıyorlar interneti müdüre hazır ol dedim birden görünce korkmasın diye :idea: :lol:

Arkadaşlar sonunda olay netleşti. Bakanlık nihayet bir yazı yayınlamış.

Ekli dosyalar

• TTVPN Faturalar.rar
    440.2 KB · Görüntüleme: 127
Geri