Fiat servis 20.000 bakım ücreti...

Kodla Büyü

esesim26

Aktif Üye
Linea aracımın 20.000 bakımı için gittiğim Konya_koyuncu servisinde bana 500 lira hesap çıkardılar... Bna fazla geldi diğer servislerde daha uygun olduğunu duymuştum... Bu konuda fikri olanlar var mı?

,Hocam ne işlem yapılacağı yazar internette biraz ara sonra dışardan sanayi ye git ben 400 tl ye yaptırdım ama servistwe değişmeyecek birçok şeyi değiştirdim

mazot filtresi
fren balataları
5 lt. yağ
polen filt.
yağ filt.
hava filt.
cam suyu
silecekler

bunu serviste emnim 600 den aşaağı yapmazlardı.

Garantisi devam ettiği için özel servise gitmeyi düşünmedim fakat garantisi bitince bidaha uğramam sanırım kendi servisine...

okanbaris' Alıntı:
,Hocam ne işlem yapılacağı yazar internette biraz ara sonra dışardan sanayi ye git ben 400 tl ye yaptırdım ama servistwe değişmeyecek birçok şeyi değiştirdim

mazot filtresi
fren balataları
5 lt. yağ
polen filt.
yağ filt.
hava filt.
cam suyu
silecekler

10 bin bakımında fren balatası hariç yukarıda yazılanların hepsini değiştirdiler. Servisinde yaptırdım 200 lira...

Bu konuyu acmamdakı asıl amaç arkadasları uyarmak... Yanı sadece aracın fiyatına kanıp almamak...

Toyota 30.000 bakımını sordum 310 dediler bir aksilik olmazsa bugün genel servisine yaptıracağım.

rohun' Alıntı:
okanbaris' Alıntı:

mazot filtresi
fren balataları
5 lt. yağ
polen filt.
yağ filt.
hava filt.
cam suyu
silecekler

10 bin bakımında fren balatası hariç yukarıda yazılanların hepsini değiştirdiler. Servisinde yaptırdım 200 lira...

hocam mazot filtresi 100 tl yağ 100 tl sizin hesapta bir eksiklik vardır bence yapılan işlemleri gözden geçirin kaldıki 10000 de mazot filtresi değişmez mazot filtresini ben 30000 de yeni değiştim normal bakımdır sizinkisi onuda geçen sene yine sanayide 100 lira yapmışlardı 90 malzemeler 10 lirada el emeği garanti hususunda da tanıdığım bir kişi servis kullanmamasına rağmen araba otomatikti devresi yandı onu serviste garanti olarak değiştirdi.

rohun' Alıntı:
okanbaris' Alıntı:

mazot filtresi
fren balataları
5 lt. yağ
polen filt.
yağ filt.
hava filt.
cam suyu
silecekler

Yanlışım varsa düzeltin ama fren balataları bakım paketine dahil değildir. Kontrol edilir eğer gerekliyle değişilir.
Ben accent era arabamın balatalarını 93 bin de değiştirdim. 90 bin bakımına dahil değildi ancak miadı dolmuştu.
Kaldı ki 20 bin bence balatalar için çok erken km. Balata çifti 220 tl değişim 20 tl toplam 240 tl servise vermiştim.
Bence bir daha sorup öğrenin ki paranız boşa gitmesin.

Bugün toyotaya gittim 15.000 km -20.000 km gidecek olan daha sağlam arka teker balatalar ölü dediler değişmesi lazımmış eee ne kadar dedim. 231 TL balata 45 TL işçilik toplam 276 TL dediler. O haa dedim siz ne yapıyorsunuz böyle yaa ne demek 276 TL sadece arka teker balataları siz ne satıyorsunuz arkadaşım dedim. Dışarada bunun fiyatı 60 TL be kardeşim.
Genel bakımı yaptırdım diğeri kalsın dedim. Sanayiden bir ustaya baktırdım kardeş balataların daha sağlam dedi.
Bizi geri zekalı sanıyor bunlar yaa biz 1 saat derse girip 7 TL alıyoruz. Adamın 10 dk almayacak bir işlem için ne kadar para istiyor!
...

okanbaris' Alıntı:

mazot filtresi
fren balataları
5 lt. yağ
polen filt.
yağ filt.
hava filt.
cam suyu
silecekler

Gerçi aracımı sattım ama marea aracım için serviste tüm yağlar, filtreler, balatalar, 2 tane takoz, yıllık ve kışlık bakım yaptırmıştım serviste 430 tl ödedim

honda civic 90000 km bakımı tanıdık ustaya işçilik dahil 150 tl :wink:

hasari' Alıntı:
Toyota 30.000 bakımını sordum 310 dediler bir aksilik olmazsa bugün genel servisine yaptıracağım.
maraş toyota mı kardeşim ?...eğer öyleyse tezim doğru benim...maraştan araba alınmayacağı gibi servise de gidilmez...çok kazıkçı bu şehir otomobil konusunda

elrond' Alıntı:
hasari' Alıntı:
maraş toyota mı kardeşim ?...eğer öyleyse tezim doğru benim...maraştan araba alınmayacağı gibi servise de gidilmez...çok kazıkçı bu şehir otomobil konusunda
Aynen kardeşim. Maraş esnafı bana her seferinde yaka silkeletmeyi başarmıştır. Bu şehirden çıkayım bir daha uğramam.

Fiat servislerinin bakım fiyatları farklı farklı. Ben 3 ay önce eskişehirdeki servisten 50 bin bakımı için 400 civarı fiyat aldım. bilecik bozüyükü aradım 200 tl ye hemde extradan yakıt filtresini değiştirdilerTelefonla yakın yerdeki servislerden fiyat sorun

Arkadaşım servisten şaşma çünkü
1.Yarın öbür gün arabayı satarken seceresi belli olur.
2.Servis herzaman yedek parça ve kullanılan malzemeye garanti veriyor.(ki benim mazot filtrem garantiden değişti)
3.Kredi kartına taksit (varsa kampanya 3 ay daöteleme)yaparlar

hasari' Alıntı:
Bugün toyotaya gittim 15.000 km -20.000 km gidecek olan daha sağlam arka teker balatalar ölü dediler değişmesi lazımmış eee ne kadar dedim. 231 TL balata 45 TL işçilik toplam 276 TL dediler. O haa dedim siz ne yapıyorsunuz böyle yaa ne demek 276 TL sadece arka teker balataları siz ne satıyorsunuz arkadaşım dedim. Dışarada bunun fiyatı 60 TL be kardeşim.
Genel bakımı yaptırdım diğeri kalsın dedim. Sanayiden bir ustaya baktırdım kardeş balataların daha sağlam dedi.
Bizi geri zekalı sanıyor bunlar yaa biz 1 saat derse girip 7 TL alıyoruz. Adamın 10 dk almayacak bir işlem için ne kadar para istiyor!
...
Problem onlarda değil hocam, bizim aldığımız parada :(

araca göre değişir. bende palio vardı. dizel. geçen yıl 10bin bakımlarına 160 tl civarında yaptırıyordum Ankarada yetkili serviste...

Geri