Fişi Çekilen Tahta Açılmıyor

Kodla Büyü

HebunAnNebun

Site Gezgini
Merhaba;
Bizim (vestel faz 2 oluyor galiba ) tahtanın birinde şöyle bir sorun var: Tahtanın elektrik fişi çekilince sonraki açılışta siyah ekran geliyor Amerikan yazısı falan cıkıyor ekran kartım markası falan galiba sonra kapatıp açılıçta direk biosa girip ön tanımlı yükle deyip kaydedip cıkınca acılıyor tahta ilk açılışta sanki tarihle saat ekiydi sonra düzeldi ama bu sorunu nasıl halledebilirim BT olmayan bir öğretmene anlatır gibi anlatsanız memnun olurum:)

Bios pili hatası.
Bios pilinin değişmesi lazım, onun içinde tahta yerinden indirilip yan tarafındaki ops denilen bilgiyasarın sökülüp onunda içinde pil değişimi yapmak lazım.
Bu konularda biraz beceriniz varsa youtubede pil değiştirme videosu mevcut. Yok yapamam derseniz vestel servisi değiştirir, 120 tl gibi bir ücret alıyorlardı en son.

Bios pili hatası.
Bios pilinin değişmesi lazım, onun içinde tahta yerinden indirilip yan tarafındaki ops denilen bilgiyasarın sökülüp onunda içinde pil değişimi yapmak lazım.
Bu konularda biraz beceriniz varsa youtubede pil değiştirme videosu mevcut. Yok yapamam derseniz vestel servisi değiştirir, 120 tl gibi bir ücret alıyorlardı en son.
tsk ederim yapabilim heralde hocam nasıl pil almam lazım öncesinden alayım cabuk hallolsun

Videoda pil numarası ve ayrıntılar verilmiş hocam. Sadece pil olsa her yerde bulursunuz, kablolu bir pil bu o sebeple uygulamayı görüp karar vermekte yarar var.

aynı sorun bende de 2 tahtada oluyor.Bıos pilini değiştirdim ama fiş çekilince yine aynı hatayı veriyor.Pilin ucuna da dikkat ettim.Pil değişmesine rağmen fiş çekilince yine aynı hatayı veriyor.Yardımcı olabilecek varsa cok sevinirim

aynı sorun bende de 2 tahtada oluyor.Bıos pilini değiştirdim ama fiş çekilince yine aynı hatayı veriyor.Pilin ucuna da dikkat ettim.Pil değişmesine rağmen fiş çekilince yine aynı hatayı veriyor.Yardımcı olabilecek varsa cok sevinirim
Hocam bende de ayni sorun oldu. Satin alinan bazi pillerde kırmızı + olurken bazilarinda siyah + uç. O yüzden kablo ucundaki pinleri bir igne yardimi ile çıkarıp degistirigimde sorun çözüldü.

hocalarım 26 tane tahtası olan bir okulda çalışıyorum. bios pili çok değiştirdim. size keşfettiğim bir yöntem söyleyeyim. mbot almıştık onun içinde bir tornavida çıkıyor ince uçlu. tahtanın bios pilini çıkarırken ordaki vidalar çok çabuk yalama oluyordu bu tornavida sayesinde hiç yalama olmadan tam oturtup açabiliyorum. elinizde mbot malzemesi varsa mutlaka deneyin

hocalarım 26 tane tahtası olan bir okulda çalışıyorum. bios pili çok değiştirdim. size keşfettiğim bir yöntem söyleyeyim. mbot almıştık onun içinde bir tornavida çıkıyor ince uçlu. tahtanın bios pilini çıkarırken ordaki vidalar çok çabuk yalama oluyordu bu tornavida sayesinde hiç yalama olmadan tam oturtup açabiliyorum. elinizde mbot malzemesi varsa mutlaka deneyin

Cihazların vidaları havalı matkap ile sıkılıyor. O nedenle çok zor açılıyor.
Biz de Faz2 Ops cihazlarını açmak için özel tornavida aldık.

Hocam zaten tam oturtmadığımız zaman tahta açılmıyor ben de denedim. Birde ben şöyle bi hata yaptım bir kaç tahtanın ops sini sökerken fişi çekmeyi unuttum şimdi o tahtaların pilini değiştirsem bile cmos hatası veriyor maalesef. Çözümde bulamadım.

Geri