Fen Liseleri ve Proje Okullarında çalışan 2022 yılında 4 ve 8 yılı tamamlayan öğretmenler

Kodla Büyü
İl dışı tercih yapamıyoruz galiba. İller görünüyor fakat çalıştığımız il dışındaki illeri seçince okul açılmıyor.

İstanbul’da olmama rağmen Ankara ve Antalya açılıyor

Yönetmeliğe göre öncelik aynı il içinde, açıklar dolmazsa farklı ilden görevlendirme yapılabilir:

Öğretmen olarak atanacaklarda aranacak şartlar

MADDE 4-

(3) Öğretmen ihtiyacı, öncelikle proje okulunun bulunduğu ildeki okul/kurumlarda görev yapan öğretmenler arasından atama yapılarak karşılanır. İhtiyacın bu şekilde karşılanamaması durumunda, diğer illerdeki okul/kurumlarda görev yapan öğretmenler arasından da atama yapılabilir.

Değerli öğretmen arkadaşların. Hepiniz bir çok doğru değerlendirmelerde bulunmuşsunuz. Ben kısaca genel bir şekilde durumu özetleyeceğim. Nitelikli okulun, nitelikli öğrencisi, nitelikli öğretmeni, nitelikli ücreti, nitelikli idarecisi, nitelikli kampüsü ve nitelikli genelgesi olur. Bunlardan birini eksik yaparsan orda ya nitelik bulamazsın ya da istediğin niteliğe erişemezsin. Ama tabi bunların yukarılarda bakanlık nezdinde önemsendiğini hiç sanmıyorum. Maksat dostlar alışverişte görsün. Gecesini gündüzüne katıp öğrencileriyle beraber projeler ortaya koyan başta branşdaşım olan Bilişim öğretmenlerinin ve tüm öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum.

Bu saatten sonra Hizmet Puanı hariç bir atama olmaz bence.Öyle olursa da iliçi ildışı atama gibi olur değişen birşey olmaz.
hocam sadece hizmet puanı olsaydı 13 temmuzda yapılacak olan il içi atama ile birleştirmezler miydi? ben yine başvuru yapanalar arasından müdürlerin seçim yapacağını düşünüyorum

hocam sadece hizmet puanı olsaydı 13 temmuzda yapılacak olan il içi atama ile birleştirmezler miydi? ben yine başvuru yapanalar arasından müdürlerin seçim yapacağını düşünüyorum
Duyduğumuz kadarıyla; İl (ilçe) komisyon kurulup, okul müdürünün de görüşü alınarak seçilecekmiş öğretmenler. Neden o öğretmenin seçildiği yazılıp kadrosunun gelmesi sağlanacakmış. Maalesef yine Sendikanın kucağına düştü Milli Eğitim Bakanlığı böyle olacaksa.

Duyduğumuz kadarıyla; İl (ilçe) komisyon kurulup, okul müdürünün de görüşü alınarak seçilecekmiş öğretmenler. Neden o öğretmenin seçildiği yazılıp kadrosunun gelmesi sağlanacakmış. Maalesef yine Sendikanın kucağına düştü Milli Eğitim Bakanlığı böyle olacaksa.
Öğretmen kendini anlatmadan kimin ne nitelikte olduğunu nasıl anlayacaklar. Saçma sapan işler. Dediğiniz gibi birilerinin adamını getirmenin başka bir yolu olacak böyleyse

İstanbul’da olmama rağmen Ankara ve Antalya açılıyor

Yönetmeliğe göre öncelik aynı il içinde, açıklar dolmazsa farklı ilden görevlendirme yapılabilir:

Öğretmen olarak atanacaklarda aranacak şartlar

MADDE 4-

(3) Öğretmen ihtiyacı, öncelikle proje okulunun bulunduğu ildeki okul/kurumlarda görev yapan öğretmenler arasından atama yapılarak karşılanır. İhtiyacın bu şekilde karşılanamaması durumunda, diğer illerdeki okul/kurumlarda görev yapan öğretmenler arasından da atama yapılabilir.
Açılmayan iller neden açılmıyor acaba. İl milli eğitimi arasak açmazlar mı acaba?

Daha önce görev yapılmış iller sistemde açılıyor
Ben daha önce Ağrı'nın 300 km önünden bile geçmedim. Kendi ilim hariç sadece Ağrı açılmış, daha önce görev yaptığım il açılmamış.

Ekli dosyalar

• ağrııı.jpg
    ağrııı.jpg
    44.7 KB · Görüntüleme: 71
Arkadaşlar eşimin şöyle bir durumu var. Proje Okulunda 4 senesini doldurdu. Şimdi çalıştığı proje okulunu tercih etse ve devam etse seneye il içi tayin isteyebiliyor mu? Bilgisi olan varsa da aydınlatabilir de çok makbule geçer. Sorduğumuz herkes farklı bir şey söylüyor.

Arkadaşlar eşimin şöyle bir durumu var. Proje Okulunda 4 senesini doldurdu. Şimdi çalıştığı proje okulunu tercih etse ve devam etse seneye il içi tayin isteyebiliyor mu? Bilgisi olan varsa da aydınlatabilir de çok makbule geçer. Sorduğumuz herkes farklı bir şey söylüyor.
sayın hocam proje okulunda çalışan öğretmenlerin tayin istemek için herhangi bir süre doldurması gerekmiyor.

Daha önce müdür yardımcılığı yapmış Teknik Öğretmen
Bilişim Alanı olmayan, Mesleki ve Teknik Ortaöğretim(Turizm Programı uygulayan) Proje okuluna müdür yardımcısı olarak tayin isteyebilir mi. Teşekkürler.

Bence isteyemez hocam. Ben de benzer durumdayım. Şimdi bir proje okuluna tayinim çıktı diyelim. 3 yıl geçmesini beklicez. Geçen seneki il içi kılavuzunda der ki :
Halen özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler ile bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan öğretmenler, 31 Aralık 2022 tarihinde üç yıllık çalışma süresini tamamlamaları ve istemeleri halinde kapsam dışındaki diğer eğitim kurumlarını tercih edebileceklerdir.

2022 YILI ÖĞRETMENLERİN İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU'nda şöyle demiş;

D. Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarında, Güzel Sanatlar Liselerinde,
Spor Liselerinde, Bilim ve Sanat Merkezlerinde Görev Yapan Öğretmenler

1. Spor liselerinin beden eğitimi, güzel sanatlar liselerinin görsel sanatlar ve müzik alan
öğretmenleri 31 Aralık 2022 tarihi itibarıyla üç yıllık çalışma süresini tamamlamaları ve
istemeleri halinde aynı tür eğitim kurumlarını isteyebilecekleri gibi diğer eğitim kurumlarını da
tercih edebileceklerdir.

2. Halen özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler ile bilim
ve sanat merkezlerinde görev yapan öğretmenler, 31 Aralık 2022 tarihinde üç yıllık çalışma
süresini tamamlamaları ve istemeleri halinde kapsam dışındaki diğer eğitim kurumlarını tercih
edebileceklerdir.

Son düzenleme:
Başvuru yaptığım proje meslek lisesine bugün gidip kaç kontenjan var vs sorayım dedim. 2 kişi alacaklarmış ve alacakları kişiler belliymiş. Okul belirlemiş yani. Başvursanızda olmaz zaten vs dedi. Anladığım kadarıyla eski sistem devam ediyor, kriter yok okul ne derse o oluyor. Tek fark başvuru mebbis üzerinden oluyor..

Malesef bugün 2 sendika yöneticisinin proje okulları için öğretmen listesi yaptığına şahit oldum. Görünen o ki imam hatipler için eğitim birsen, fen ve anadolu liseleri için türk eğitimsen atamada yetkili. Bir de ankaradan işimi bağladım oraya geliyorum diye arayanlar var. Sınavla geldiğimiz okullarımızdan torpille ayrılacağız gibi. Nitelik vs. hak getire.

Malesef bugün 2 sendika yöneticisinin proje okulları için öğretmen listesi yaptığına şahit oldum. Görünen o ki imam hatipler için eğitim birsen, fen ve anadolu liseleri için türk eğitimsen atamada yetkili. Bir de ankaradan işimi bağladım oraya geliyorum diye arayanlar var. Sınavla geldiğimiz okullarımızdan torpille ayrılacağız gibi. Nitelik vs. hak getire.
sendikanız kanalıyla mahkemeye verin görsünler cümbüşü

Daha önce müdür yardımcılığı yapmış Teknik Öğretmen
Bilişim Alanı olmayan, Mesleki ve Teknik Ortaöğretim(Turizm Programı uygulayan) Proje okuluna müdür yardımcısı olarak tayin isteyebilir mi. Teşekkürler.
Alan önemli değil hocam mesleki gelişim atölyesi dersi yeterli tercih için. Tercih edebilirsiniz

2018'de köy okulundan Fen Lisesine geçtim. Bin pişmanım. Köy okulu ile Fen Lisesi arasında ücret bakımından hiç fark yok, ama yapılan iş Fen Lisesinde on kat daha fazla. Ayrıca Bilgisayar Bilimi dersi ne idarenin ne de öğrencilerin umurunda değil.
Sadece ben böyleyim sanıyordum. Bulunduğum ilçe küçük norm bulsam başka okula gececeğimde normu bırak norm fazlası var ilçede.

Ben sendikasızım. Sendikalara da inanmıyorum artık. Mahkeme de ispat etmek zorundasınız. Bir de ortada kriter yok. neyi şikayet edeceksin? Halimiz içler acısı.
bir serbest avukatla o zaman işinizi takip edin anca öyle çözülecek gibi

bu proje okullarında 8 yılını dolduran bilişimcilere ne oluyor arkadaşlar
gitmek zorundalar mı yoksa idare istedikten sonra sonsuz çalışmaya devam mı

bu proje okullarında 8 yılını dolduran bilişimcilere ne oluyor arkadaşlar
gitmek zorundalar mı yoksa idare istedikten sonra sonsuz çalışmaya devam mı
8 yıl dolduğunda başka okula il içi ile tayin isteyip gitmezseniz kadronuz ilçe yada il MEM e geçiyor

Geri