Faz3 işi yaş?..

Kodla Büyü

bogrt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Gerçekten Faz3 işi yaş mı artık?
Faz3 ü bekleyen okullar öylece kaldı mı?...:eek:

Aynen öyle. fatihten 705 milyon kesildi... Allah yardımcısı olsun kurulmayan okulların.

Tabletler ne ise yaradi? Akıllı tahtalar in yuzde kaci etkili n olarak kullaniliyor? Her okula 10 projeksiyon 10 notebook yollasalardi bence aşağı yukarı aynı işi yapardi....hem maliyet 10 da 1 olurdu hem de kıymeti bilinirdi

Tahtalarda sıkıntı yok sıkıntı tabletlerde boşa gitti büyük kısmı yazık.fiber internet faturaları hele

Doğu'da bir köy okulunda öğretmenim. okulumuza 2 buçuk yıl önce fatih alt yapısı çekildi fakat bir türlü akıllı tahtalar takılmadı.en son 3.faz'ın beklenildiği söylendi. Bilişim öğretmeni olmama rağmen henüz akıllı tahta ile tanışmışlığım yok. Umrumda mı? değil. Sağolsun ilçe kaymakamından bilgisayar talebinde bulunmuştum ve bir dernek aracılığıyla okuluma 16 adet sıfır masaüstü bilgisayar gönderdiler geçen yıl ben de derslerimi uygulamalı olarak laboratuarda yapıyorum. alsınlar akıllı tahtalarını faz3'lerini başlarına çalsınlar.

ET ler faydalı tablet israf. AYRICA BAŞLARINA ÇALSINLAR DİYENLER SENİ ZORLA MI ÖĞRETMEN YAPTILAR... İŞİNE GELMİYORSA İSTİFA ET

ET ler faydalı tablet israf. AYRICA BAŞLARINA ÇALSINLAR DİYENLER SENİ ZORLA MI ÖĞRETMEN YAPTILAR... İŞİNE GELMİYORSA İSTİFA ET

NE ALAKASI VAR? EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTSİZLİĞİ VAR. SIRF İŞ OLSUN DİYE MESLEKTAŞINA LAF ATIYORSUN. EKSİK BİR ŞEY VARSA SÖYLEMEK ZORUNDAYIZ HOCAM. BOŞ YAPMA. SELOMAN54 HOCAM HAKLI. AZCIK PLANLI İŞ YAPSINLAR

Artık akıllı tahta alan okulların dahi akıllı tahlalarını yenileme zamanı gelmiş binlerce derslik yapıldı buralara da akıllı tahta gerekecek plansız girilen işlerden dolayı bu işin devlete maliyeti çok artacak

keşke bu proje aynı aynda herşeyi birden yapma işi olarak başlamayıp öncelikle türkiyedeki tüm okullara tahta montajı veya tüm okullara alt yapı montajı olarak başlasaydı. tablet işine hiç girilmeseydi belki bizim gibi 3. fazı bekleyen okul kalmamış olurdu.

bizde ise durum çok farklı. okul binamız eski olduğu için bayındırlık kolonlardan örnekler aldı. o aşamada tahta kurulumları başladı. milli eğitim müdürlüğüne bina çürük yıkım kararı çıkacak alt yapı kurulumu yapılmasın diye bilgi verdik. kurulumda en son okul olarak biz kaldık. uzun süre kurulum yapılmadı. ve bir süre sonra mecburen alt yapı kurulumu yapıldı. yaklaşık 2 ay sonra yıkım kararı geldi. binamız başka bir okula taşındık. 1 kere bile kullanmadığımız alt yapı kurulumu boşa gitti. Şimdi elimizde kabin, router ve switchler dolapta duruyor. çekilen tüm tablalar kablolar boşa gitti. ayrıca vestele tanesi 200 tl den 21 tane tahta taşıttık. yeni okula geçtik yeni binanın sıkıntısız çalışan ağ alt yapısı mevcut. ihale öyle verilmiş. kabineti, santral odası, alarm ve güvenlik sistemleri kurulmuş. Milli eğitime giderek fiber optik internet bağlantısı yapılması için müracaat ettik sonuç ağ alt yapısı kurulmadığı için kabul etmediler. şimdi faz3 gelsin diye bekleyeceğiz bakalım gelecek mi?

Geri